Neįgaliesiems

„Pradinukų lygos“ starte aikšteles užplūs daugiau nei 1300 vaikų

Per kraštus trykštantis entuziazmas žaisti, atkakli kova ir balsingi aistruoliai. Su tokiu užtaisu penkiuose šalies rajonuose nuo šios savaitės startuoja pirmosios pradinių klasių futbolo varžybos „Pradinukų lyga“. Pirmajame sezone iš viso dalyvaus daugiau nei 1300 vaikų. 

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) sukurta „Pradinukų lyga“ siekiama suteikti 1-4 klasių moksleiviams smagaus laisvalaikio praleidimo alternatyvą ir galimybę žaisti futbolą mokyklų bendruomenėse.

Lygos debiutiniam sezonui užsiregistravo 72 komandos iš Vilniaus, Telšių, Alytaus, Plungės, Mažeikių miestų ir rajonų. Istorinės pirmosios lygos rungtynės sužaistos Vilniaus rajone tarp Rūdiškių gimnazijos ir Nemėžio šv. R. Kalinausko gimnazijos pradinukų. Simboliška, jog šios rungtynės ir baigėsi draugišku rezultatu 3:3.

Šiose varžybose pirmokai ir antrokai bei trečiokai ir ketvirtokai žaidžia prieš savo bendramečius, tačiau fiksuojamas tik pastarųjų rezultatas. Šią savaitę startavusios varžybos vyks iki gegužės vidurio, kiekviena komanda sužais po 12 rungtynių su kitų mokyklų pradinukais.

Sostinės J. Basanavičiaus progimnazijoje apsilankė ir LFF prezidentas Edvinas Eimontas, kuris liko sužavėtas dalyvių entuziazmu žaisti futbolą.

„Jau pirmąją savaitę galėjome įsitikinti projekto reikalingumu bei nauda. Iki šiol vaikai mielai futbolą žaidė darželiuose, o dabar bus daugiau galimybių tai daryti ir pradinėse klasėse, kalbėjo E. Eimontas Pirmajam sezonui galėjome pakviesti ne visus, kurie norėtų dalyvauti. Tačiau tikimės nuo rudens plėstis visoje Lietuvoje ir savo strategijoje esame užsibrėžę tikslą per kelerius pasiekti daugiau nei 6000 dalyvių.“

J. Basanavičiaus gimnazijos vyresnysis kūno kultūros mokytojas Andrius Kuliešis džiaugėsi visų mokyklos pradinukų užsidegimu dalyvauti. „Norinčių dalyvauti buvo daug daugiau – apie 60 todėl atsirinkti 18 komandos narių buvo išties sunki užduotis. Vaikų noras ir entuziazmas žaisti futbolą džiugina,“ – kalbėjo mokytojas.

Lygos dalyviams LFF ne tik suteikia galimybę varžytis bei aktyviai praleisti laiką žaidžiant futbolą, tačiau ir rėmėjų prizus: „Hummel“ sportinės aprangos komplektą, kamuolius, maisto papildų „Vitiron Kids“ įsteigtus firminius suvenyrus. Varžybų dalyvius atgaivina sultys „Elmenhorster VitaTigras“, sportuoti skatina elektroninis dienynas TAMO ir elektroninės pratybos EMA, apie lygą informuoja 15min.lt.

S. Čirbos nuotr.


ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS