Pranašumo neišlaikusios lietuvės lygiosiomis sužaidė su Malta

Lietuvos moterų rinktinė šeštadienį užbaigė tradicinį „Aphrodite Cup“ turnyrą Kipre. Paskutinėse rungtynėse lietuvės lygiosiomis 2:2 sužaidė su Malta.

Rudenį prasidėsiančiai 2021 metų Europos čempionato atrankai pasirengimą pradėjusi Lietuvos nacionaline komanda beveik savaitę treniravosi ir sužaidė iš viso tris rungtynes.

Trečiosiose rungtynėse lietuvės startavo sėkmingiausiai ir jau 14 minutę išsiveržė į priekį. Simona Veličkaitė prasiskynė kelią baudos aikštelėje ir iš aštraus kampo nuginklavo vartininkę.

Pirmajame kėlinyje Lietuvos rinktinė turėjo galimybių pasiekti antrą įvartį, bet to nepavyko padaryti. Po pertraukos Malta išlygino rezultatą, kai 54 minutę pasižymėjo Dorianne Theuma.

Tokia padėtis laikėsi neilgai, nes jau po šešių minučių lietuvės atstatė pranašumą – Dovilė Gailevičiūtė galingu baudos smūgiu pataikė kamuolį į vartus nuo skersinio.

Deja, Lietuvos ekipai nepavyko išlaikyti pranašumo. 73 minutę varžovės baudos smūgio situacijoje pelnė įvartį, kai nuo Algimantės Mikutaitės kojos kamuolys atšoko tiesiai į vartus.

Rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2. Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė pralaimėjo Kiprui (1:2) ir Estijai (0:1).

Kitos Lietuvos moterų rinktinės rungtynės numatytos balandį su Farerų Salų komanda.

Lietuva – Malta 2:2 (1:0)
Pareklissia stadionas, Limasolis
Teisėjas – Chryso Georgiou

Įvarčiai: 14 min. S. Veličkaitė (1:0), 51 min. D. Theuma (1:1), 61 min. D. Gailevičiūtė (2:1), 73 min. A. Mikutaitė (2:2).

Lietuvos sudėtis: Klaudija Savickaitė (46 min. Meda Šeškutė), Algimantė Mikutaitė (87 min. Loreta Rogačiova), Dovilė Gailevičiūtė, Simona Veličkaitė, Samanta Karasiovaitė, Vestina Neverdauskaitė, Milda Liužinaitė, Judita Sabatauskaitė, Gabija Gedgaudaitė (58 min. Anika Kyžaitė), Oksana Imanalijeva, Kamilė Vaičiulaitytė (58 min. Lijana Gedminaitė).

Atsargoje: Greta Kaselytė, Laura Ruzgutė, Paulina Potapova, Lolita Žižytė.