Neįgaliesiems

Pranešimas dėl aukšto sportinio meistriškumo pratybų organizavimo ir sporto, laisvalaikio ir pramogų atvirose erdvėse teikimo būtinųjų sąlygų

Lietuvos futbolo federaciaj (LFF) kviečia futbolo bendruomenę susipažinti su pastaraisiais nutarimais dėl fizinės veiklos vykdymo.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ punktu Nr. 2.2.6:

Draudžiama teikti laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas (toliau – laisvalaikio paslaugos), draudžiamas laisvalaikio paslaugų įstaigų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų) ir laisvalaikio paslaugoms teikti skirtų patalpų lankymas, fizinis lankytojų aptarnavimas ir šių įstaigų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų) nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomų patalpų nuoma, subnuoma ar panauda, skirta privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti, išskyrus:

2.2.6.1. aukšto meistriškumo sporto pratybas, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

LFF pripažintos aukšto meistriškumo vyrų varžybos yra: A lyga, LFF Pirma lyga, LFF II lyga, Hegelmann LFF taurė ir Optibet LFF supertaurė.

Moterų pirmenybės: Lietuvos moterų futbolo A lyga, LMFA Pirma lyga, Lietuvos Merginų elitinė lyga.

Taip pat aukšto meistriškumo varžybomis yra pripažintos Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos organizuojamos varžybos: Lietuvos jaunimo U-19 futbolo čempionatas, Elitinės jaunių lygos futbolo čempionatas, Lietuvos jaunučių futbolo čempionatas bei Lietuvos jaunimo futbolo Pirmos lygos pirmenybės.

Taip pat pagal to paties LR nutarimo punktą Nr. 2.2.6.3.

KEISTA:

2021 04 21 nutarimu Nr. 255 (nuo 2021 04 26)

(TAR, 2021, Nr. 2021-08258)

galima teikti sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas atvirose erdvėse, teikiamas užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas ir kai:

2.2.6.3.1. paslaugos vienu metu teikiamos ne daugiau kaip 10 asmenų, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius;

2.2.6.3.2. paslaugos vienu metu teikiamos ne daugiau kaip 50 asmenų, užtikrinant 50 m2 plotą vienam asmeniui bei bilietų platinimą elektroniniu būdu ir išankstinę paslaugų gavėjų registraciją.

Taip pat nuo balandžio 26 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro Valstybės lygio ekstremalions situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimo Nr. V-285 „Dėl sporto, laisvalaikio ir pramogų atvirose erdvėse teikimo būtinųjų sąlygų“ pakeitimai.

Pakeitimų punkte Nr. 1.1 yra nustatyta:

1. Įpareigoti sporto, laisvalaikio ir pramogų (įskaitant slidinėjimo trasų paslaugas) bei ekskursijų paslaugas atvirose erdvėse (toliau – paslaugos) teikiančius asmenis (toliau – paslaugų teikėjas) ir jų darbuotojus užtikrinti, kad:

1.1. vienu metu paslaugos atvirose erdvėse būtų teikiamos ne daugiau kaip 10 asmenų, išskyrus dviejų šeimų (šeimai priskiriamas sutuoktinis arba asmuo, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, vaikai (įvaikiai), įskaitant sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečius vaikus, tėvai (įtėviai), globėjai) (toliau – šeima) ir (ar) dviejų namų ūkių narių, arba ne daugiau kaip 50 asmenų, užtikrinant 50m2 plotą vienam asmeniui;

Tačiau svarbu atkreipti dėmesį ir į pakeitimų punktą Nr. 1.2.:

1.2. paslaugų teikimo metu būtų išlaikomas ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas tarp paslaugų teikėjo ir paslaugų gavėjo, paslaugų gavėjo ir kitų asmenų; kontaktas tarp paslaugų teikėjo, jų darbuotojų ir paslaugų gavėjo vyktų tik esant būtinybei ir jis būtų kiek įmanoma trumpesnis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS