Neįgaliesiems

Prasidėjo UEFA Pro licencijos mokymai

Lapkričio viduryje Kaune įvyko pirmasis UEFA Pro licencijos modulis, kuriame dalyvauja 16 trenerių.

UEFA Pro licencija yra skirta asmenims, treniruojantiems aukščiausio lygmens žaidėjus ir komandas. Šie mokymai orientuoti į kompetencijų ugdymą keturiose srityse – profesionalaus trenerio darbą, žaidėjų ir komandos vystymą, treniravimo aplinkos sukūrimą, pasiruošimą ir darbą per ir po rungtynių.

Išsamiau apie UEFA treniravimo konvenciją.

Savo įspūdžiais iš pirmojo modulio, vykusio lapkričio 15–18 dienomis, pasidalino treneris Vaidas Sabaliauskas.

– Kas jus skatina žengti tolimesniu futbolo trenerio keliu?

– Pirmiausia tikiu, jog kiekvienas individas turi savo asmeninius tikslus ir planą kaip tuos tikslus pasiekti. Būtent šis kursas yra viena iš kelių dedamųjų, kurias būtina praeiti siekiant savo vieno profesinių tikslų. Taip pat žinant, koks kompleksinis žaidimas yra futbolas ir jo industrija, be galo svarbu nuolat tobulintis, bet pamatyti procesus iš skirtingų kampų. Galiausiai, noriu paminėti naujų pažinčių ir draugysčių svarbą.

– Kokie buvo lūkesčiai prieš registruojantis į UEFA Pro licencijos kursus ir kaip vertinate jau prasidėjusį pirmą modulį?

– Kol kas kursas pateisina lūkesčius. Visų pirma, atsakingas departamentas atrinko įdomias asmenybes, daug skirtingų profesionalų su skirtingomis patirtimis ir skirtingu futbolo matymu. Unikali 16 studentų darbo grupė, kurią sudaro 8 valstybių piliečiai, tikrai suteiks progų į procesą pažvelgti iš skirtingų kampų. Pirmajį modulį vertinčiu teigiamai, pavyko sukurti modernią darbo kultūrą.

– Kas Jus skatina siekti profesinių aukštumų šiuose kursuose, į kuriuos pateko ribotas skaičius dalyvių?

– Kaip jau minėjau, futbolas, mano akimis, yra pats kompleksiškiausias sportas pasaulyje, o futbolo treneris – unikali profesija. Reikia suprasti patį žaidimą, turėti taktinį, techninį ir atletinį supratimą. Išmanyti psichologiją, vadybą, turėti komunikacijos bei strateginio mąstymo įgudžius. Būtent šiame kurse didžiaja dalimi bus paliesti visi minėti įrankiai.

– Kokias naujausiais treniravimo tendencijas įžvelgėte kursų metu?

– Šiai dienai išskirčiau komandinį darbą, atsakomybių pasidalinimą ir atvirumą vienas kitam. Atvirumą savo požiūriu, savo nuomone.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS