Neįgaliesiems

Pretendentės tapti geriausia jaunąja metų žaidėja – Šiaulių ekipų talentės

Lietuvos futbolo sirgaliai bei ekspertai nusprendė, kad praėjusiais metais trimis geriausiomis jaunosiomis futbolininkėmis labiausiai vertos tapti septyniolikmetės Rimantė Jonušaitė ir Meda Šeškutė bei penkiolikmetė Meida Proscevičiūtė.

2020–ųjų Optibet Lietuvos futbolo apdovanojimų antrasis etapas tęsiasi iki šio sekmadienio 23:59 val., atiduoti balsus visose dešimt nominacijų galite paspaudę čia.

Pirmųjų dviejų (R. Jonušaitės ir M. Šeškutės) patekimas tarp geriausiųjų buvo lengvai nuspėjamas – jos abi per visus metus buvo tvirtos dar sykį Lietuvos čempionėmis tapusio Šiaulių „Gintros–Universiteto“ bei nacionalinės moterų futbolo rinktinės starto sudėties žaidėjos. M.Proscevičiūtė, nepaisant savo jauno amžiaus, taip pat visą sezoną stabiliai žaidė A lygoje bei įmušė keturis įvarčius.

Rimantės CV praėjusiais metais papuošė net 48 įmušti įvarčiai. Įspūdingus pasirodymus rengusi puolėja pagerino 2019 metais pasiektą rezultatą, kai į varžovių vartus įmušė 41 įvartį. Panašios formos nepavyko perkelti į nacionalinę rinktinę, kurioje savo pozicijoje futbolininkė konkurencijos beveik neturi.

„Man garbė būti įvertintai. Džiaugiuosi, kad antrus metus iš eilės patekau tarp trijų geriausių jaunųjų futbolininkių. Tai įrodymas, kad einu tinkama linkme, be to, tai papildoma motyvacija tobulėti toliau ir nesustoti dirbti“, – sakė R.Jonušaitė.

Jei šiai futbolininkei 2020 metais jau buvo pažįstamas nuolat laiminčios komandos žaidėjos vaidmuo, tai jos bendraamžei M. Šeškutei toks jausmas buvo naujas. Dėl karantino iš Vilniaus į Šiaulius persikėlusi vartininkė debiutinėse rungtynėse pasižymėjo tiksliu smūgiu, kuris pretendavo tapti gražiausiu metų įvarčiu. Praėjusiais metais M. Šeškutė taip pat reguliairiai pradėta kviesti į nacionalinę rinktinę, kur jai buvo patikėtas pagrindinės vartininkės vaidmuo.

„Toks įvertinimas asmeniškai man parodo, kad visas mano darbas yra labai aukštai vertinamas ir dėl to labai džiaugiuosi. Juk tai parodo, kaip aš tobulėju. Be to, toks įvertinimas skatina dar labiau tobulėti ir kilti karjeros laiptais.

Negaliu teigti, kad asmeniniai laimėjimai man nerūpi, tačiau aš nemėgstu per daug tuo didžiuotis. Puikiai suprantu, kad puikybė gali užmigdyti ant pergalės laurų ir tuo pačiu sustabdyti visą tobulėjimo procesą. Be abejo, didelė garbė būti atrinktai tarp geriausių, bet tikrai nenoriu nuvertinti ir kitų sportininkių, kurios taip pat įdeda didelį darbą ir atsinešimą šiam sportui“, – sakė M.Šeškutė.

Trečioji pretendentė – vienintelė iš iš likusių trijų kandidačių, kurios dosje nėra įrašų apie čempiono titulą, apie mušamus įvarčius A lygoje ar kvietimus į rinktinę. Meidai Proscevičiūtei šiuo metu penkiolika metų, o tuo metu, kai ji A lygoje atstovavo ŠSG-FA „Šiauliams“ bei gimtosios Ukmergės komandai LMFA I lygoje, ji buvo dar metais jaunesnė.

Meidos didžiausiu įvertinimu būtų galima įvardinti būtent Šiaulių gimnazijos kvietimą prisijungti, mat čia patenka tik pačios gabiausios jaunosios futbolininkės. Tą gabumą Meda puikiai įrodė įmušdama 51 įvartį pirmoje lygoje bei 4 – A lygoje. Neabejotinai įsimintiniausios merginos rungtynės buvo sužaistos rugsėjo 4 dieną, kai Ukmergės SC ekipa 8:3 nugalėjo „Kauno Žalgirio“ futbolo akademijos auklėtines, o M. Proscevičiūtė įmušė visus aštuonis nugalėtojų įvarčius.

„Patekimas tarp geriausiųjų didina motyvaciją. Visada smagu, kai darbas yra pastebimas ir įvertinamas. Aišku, komandiniame sporte pats apdovanojimas neturėtų būti esmė, tačiau trenerių, artimųjų pagyrimas ir įvertinimas yra tai, kas malonu kiekvienam sportininkui. Kai esi įvertintas, visada įdedi dar daugiau pastangų, kad galėtum eiti į priekį siekti savo tikslo. Tai begalinė motyvacija. Neabejoju, kad su tokiu jausmu susiduriame visos, kaip ir su noru būti pačiomis geriausiomis“, – sakė M.Proscevičiūtė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS