Neįgaliesiems

Pretendentės tapti geriausia moterų futbolininke – dvi čempionių atstovės ir iš Ispanijos sezonui sugrįžusi saugė

Jau sekmadienį baigiasi balsavimas 2020–ųjų Optibet Lietuvos futbolo apdovanojimuose. Nugalėtojai renkami dešimtyje nominacijų, o viena iš jų – geriausios Lietuvos moterų futbolininkė.

Atiduoti savo balsą šioje bei kitose nominacijose galite paspaudę čia. Balsavimas baigiasi jau rytoj 23.59 val.

Geriausia moterų futbolininke pretenduoja tapti dvi Šiaulių „Gintros–Universiteto“ futbolininkės (Vestina Neverdauskaitė ir Rimantė Jonušaitė) bei Santandero „Real Racing Club“ Ispanijoje rungtyniaujati, bet praėjusią vasarą prie Utenos „Utenio“ prisijungusi Liucija Vaitukaitytė.

V. Neverdauskaitė jau žino, ką reiškia laimėti šį titulą – tą ji padarė 2018–aisiais. Tuo tarpu R. Jonušaitė ir L. Vaitukaitytė praeityje yra tapusios geriausiomis jaunosiomis Lietuvos futbolininkėmis.

Praėjusiais metais šį titulą iškovojo ilgametė Šiaulių „Gintros–Universiteto“ ir Lietuvos rinktinės vartininkė Greta Kaselytė-Lukjančukė.

Žemiau – trumpi kandidačių pristatymai ir jų komentarai.

Liucija Vaitukaitytė: „Kiekvienais metais įdedu tiek darbo, kiek sugebu“

Praėjusius metus ji turėjo praleisti Ispanijoje, tačiau pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija privertė pakoreguoti planus, grįžti į Lietuvą ir sezonui prisijungti prie Utenos „Utenio“

Futbolininkė tikina, jog metai jai lengvi nebuvo.

„Prabėgę metai buvo išskirtiniai. Varžybų tvarkaraštis skyrėsi, sezonas Ispanijoje buvo nutrauktas vos pradėjus žaisti antrą ratą, o sekantis prasidėjo pora mėnesių vėliau nei įprastai. Negaliu tiek laiko būti be futbolo, todėl prisijungiau prie namų komandos žaisti Lietuvoje. 2020 metų rudenį, prasidėjus rinktinių pertraukoms, „Reto Iberdrola“ (antroji Ispanijos moterų lyga – red.) nebuvo stabdoma, todėl teko praleisti nemažai rungtynių su klubu. Vis išvažiuoti į rinktinę, žaisti kitokį futbolą ir grįšti į klubą jau nemažai praleidus, nebuvo lengva. Apskritai, metai buvo nemalonūs“, – reziumavo žaidėja.

Visgi net ir tokioje nelengvoje situacijoje jai pavyko savyje atrasti kažką naujo.

„Atrodo, kad sustiprėjau emociškai. Nustojau per daug jaudintis dėl aplinkybių ir telkiausi ties dalykais, kurie buvo mano rankose. Taip pat pradėjau puoselėti pasitikėjimą ir tikėjimą savimi. Šie dalykai labai svarbūs man kaip žaidėjai, kartais net esminiai. Tačiau dar labai daug kur noriu tobulėti“, – akcentus dėliojo Lietuvos rinktinės narė.

Net ir po nelengvo sezono futbolininkė sulaukė įvertinimo – pateko tarp devynių, o vėliau – ir taip trijų pretendenčių tapti geriausia metų žaidėja. Paklausta apie tai, ką jai reikštų pergalė šioje nominacijoje, L. Vaitukaitytė sutiko, jog sulaukti įvertinimo už atliktą darbą visada yra smagu.

„Kiekvienais metais įdedu tiek darbo, kiek sugebu. Žinoma, už darbą visada norisi būt apdovanotai, bet jau seniai supratau, kad pastangos nieko nereiškia. Profesionaliam sporte vertinamas tik rezultatas“, – teigė ji. 

Kartu su L. Vaitukaityte į finalinį trejetą pateko ir dvi šalies čempionių atstovės V. Neverdauskaitė ir R. Jonušaitė.

L. Vaitukaikytė savo kolegėms rinktinėje negailėjo komplimentų.

„Rinktinėje per šį rudenį mačiau ir jaučiau, kad jos abi tobulėja, ir gana greitai. Labai dėl to džiaugiuosi. Esame ir draugės, ir komanda, jų tobulėjimas ir mane padaro geresne žaidėja.

Vestina yra kovingumo meistrė, aikštėje ji dirba nuo pradžios iki galo ir atlieka viską ką gali, o jei negali, tai persiplėšia bandydama.

Rimantė ne tik užuodžia įvarčius, bet ir pati gali juos kurti ir išpildyti. Retas ir vertingas derinys“, – teigė futbolininkė.  

Rimantė Jonušaitė: „Malonu, kad žmonės mato ir balsuoja“

Praėjęs sezonas futbolininkei kol kas buvo neabejotinai geriausias karjeroje – su Šiaulių klubu ji ne tik dar sykį tapo Lietuvos čempione, bet pagerino asmeninį rezultatyvumo rekordą ir per sezoną pelnė net 48 įvarčius.

Ji teigė, jog didelis įvertinimas jai yra jau patekti tarp geriausių.

„Na, pilnai to nesitikėjau, bet praeitas sezonas man buvo vienas iš geriausių. Tai parodo ir rezultatai, tad labai džiugu ir malonu, kad esu įvertinta. Man didelis laimėjimas jau yra patekti tarp trijų geriausių Lietuvos futbolininkių“, – teigė žaidėja.

Pati ji savo bei komandos sezoną taip pat galėjo įvertinti teigiamai – nedidelį kartėlį paliko tik trumpa ir dvi rungtynes užsitęsusi kelionė UEFA Čempionių lygoje.

„Prabėgusį sezoną vertinčiau gana pozityviai žiūrint ir į moterų rinktinės, ir į komandos praėjusį sezoną. Su komanda laimėjom Lietuvos čempionatą, įveikėme ir Čempionių lygos pirmąjį etapą, tik, gaila, antrajame gavome labai stiprią Norvegijos komandą. Bet tokios rungtynės ir duoda didžiausios naudos judėjimui tolyn“, – mintimis dalinosi futbolininkė.

Ji taip pat pasidžiaugė sukauptu dar didesnės patirties bagažu tiek atstovaujant Šiaulių klubui, tiek ir kovojant su Lietuvos moterų rinktine Europos čempionato atrankos turnyre.

„Su moterų rinktine gavau labai daug patirties, žaidėme prieš labai stiprias varžoves, įgijome labai reikalingos ir geros patirties kaip futbolininkės, o man, kaip jaunai žaidejai, tai yra labai svarbu. Tuo pačiu ateina ir didelis stimulas judėti į priekį“, – akcentavo žaidėja.

Šiemet ji gali tapti ne tik geriausia metų moterimi futbolininke, bet ir antrus metus paeiliui triumfuoti geriausios jaunosios žaidėjos kategorijoje. R. Jonušaitės teigimu, džiugu, kai demonstruojami rezultatai yra įvertinami.

„Man tai didelis pasiekimas, malonu, kad žmonės mato ir balsuoja. O apetitas, be abejo, auga ir norisi laimėti“, – atviravo ji.

Vestina Neverdauskaitė: „Pandeminėje situacijoje padarėme viską, ką galėjome“

Dar viena Šiaulių klubo futbolininkė, kuri, kaip ir jos kolegės, akcentavo prabėgusių metų neįprastumą.

„Na, praeiti metai buvo tikrai kitokie, labai sunku vertinti juos teigiamai, nes teko koreguoti ne tik treniruočių procesą, bet ir varžybų tvarkaraščius. Galima pasidžiaugti bent tuo, jog su klubu galėjome žaisti Lietuvos čempionatą ir namuose rengti UEFA čempionų lygos rungtynes.

Žinoma, ar visi tikslai įvykdyti, sunku būtų pasakyti, bet, mano nuomone, susiklosčiusioje pandeminėje situacijoje padarėme viską, ką galėjome. Tiek su klubu, tiek su rinktine negalėjome rengti tarptautinių rungtynių, tai didelis minusas, tačiau galima pasidžiaugti jog su rinktine taip pat ruošėmės Lietuvoje ir baigėme atrankos etapą“, – svarstė futbolininkė.

COVID–19 įnešė ženklias korekcijas viso pasaulio sportininkų gyvenimuose, išimtimi nebuvo ir futbolininkės. Kaip teigė V. Neverdauskaitė, prireikė laiko, kol pavyko susigyventi su naujais, karantino nulemtais pokyčiais.

„Pradžioje nebuvo lengva apsiprasti su tokiomis karantino sąlygomis, kai viskas apstojo ir nežinojai, kada galėsi vėl laisvai judėti. Žinoma, laikui bėgant teko priprasti ir rasti būdų, kaip būtų galima individualiai treniruotis ir ruoštis sezonui. Teko taip pat paįvairinti nusistovėjusią kasdienybę. Kiek vėliau, sušvelnėjus karantino sąlygoms, galėjau grįžti ir į įprastą kasdieninę rutiną“, – pasakojo ilgametė Šiaulių komandos ir Lietuvos rinktinės narė.

Ji geriausia metų futbolininke gali tapti jau antrą sykį karjeroje – pirmas toks kartas buvo dar 2018–aisiais. Pačios žaidėjos teigimu, net jei ir pavyktų triumfuoti šiemet, pirmasis įvertinimas jos širdyje visada turės ypatingą vietą.

„Žinoma, kad kiekvieną kartą gauti kažkokį įvertinimą yra labai džiugu ir malonu, tik gal pirmas visada išliks įsimintiniausias, nes tai buvo neeilinis apdovanojimas“, – akcentavo V. Neverdauskaitė.

Paprašyta įvertinti savo konkurentes šiuose rinkimuose, žaidėja apie jas atsiliepė itin pozityviai.

„Įvertinti galima tik teigiamai. Rimantė yra perspektyvi ir jauna žaidėja Lietuvoje, kuri tikrai tobulėja ir gali susikurti geras sąlygas tobulėti ir tarptautiniu lygiu. Liucija jau ne pirmus metus tobulėja užsienio klubuose, tai tikrai didelis žingsnis teigiama linkme“, – teigė ji.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS