Neįgaliesiems

Prie „Gintros“ komandos vairo stoja specialistas iš Bulgarijos K. Petkovas

Naują lapą verčianti Šiaulių „Gintros“ ekipa sudėties komplektavimo darbus pradėjo nuo generolo – naujuoju vyriausiuoju komandos treneriu paskirtas 49-erių metų strategas iš Bulgarijos Kalojanas Petkovas.

Patyręs specialistas į Lietuvos čempionių gretas atvyksta iš Kazachstano, kur pastaruosius dešimt metų treniravo šalies čempionę Šymkento „BIIK-Kazygurt“ komandą.

Su šia ekipa treneris ne kartą buvo atvykęs į Šiaulius, kur buvo žaidžiamos kontrolinės tarpusavio komandų varžybos.

K. Petkovas Kazachstano čempiones net keturis kartus išvedė į UEFA moterų Čempionių lygos aštuntfinalio etapą. Du sezonus iš eilės (2019–2020, 2020–2021 m.) „BIIK-Kazygurt“ šiame etape sulaukdavo sunkiai peržengiamo Miuncheno „Bayern“ klubo barjero, kitus du sykius teko ne ką malonesnės burtų ceremonijos „dovanėlės“ suvedusios su galingaisiais Prancūzijos superklubais – Liono „Olympique“ ir Paryžiaus „Saint-Germain“.

2018–2019 metų sezone kazachėms šešioliktfinalio etape teko išmėginti jėgas ir prieš „Barcelona“ futbolininkes su kuriomis 2017 metais grūmėsi ir Šiaulių „Gintros“ komanda. K. Petkovo vadovaujamos Kazachstano čempionės tuomet kaip reikiant patriukšmavo. Namuose vienas turnyro favoričių parklupdė ant menčių rezultatu 3:1, o Katalonijoje nusileidusios varžovėms 0:3 liko per plauką nuo griausmingos sensacijos.

Į Šiaulius atvykęs specialistas verčia naują lapą savo karjeroje, o taip pat tikisi nubrėžti pergalingas gaires Šiaulių miesto reprezentacinei ekipai.

– Pastaruosius dešimt metų dirbote Kazachstane, treniravote šalies čempionę „BIIK-Kazygurt“. Kokios priežastys lėmė keisti karjeros kryptį ir pasukti į Lietuvą? 

– Pagrindinė priežastis – intriguojantis Šiaulių „Gintros“ kvietimas bei noras priimti naujus iššūkius. „Gintros“ komanda man gerai žinoma, ne kartą su „BIIK-Kazygurt“ svečiavomės Šiauliuose, porą vasarų čia organizavome ir pasirengimo stovyklas, žaidėme kontrolines rungtynes. „Gintra“ turi gilias tradicijas, yra laiminti organizacija, kelianti aukščiausius tikslus. Be to klube dirba visi savo sričių profesionalai, čia sudaromos geros sąlygos treniruočių procesui. Su klubo vadovais aptarėme uždavinius ir vizijos gaires, jos sutapo, todėl neabejodamas priėmiau sprendimą.

– Į Kazachstaną atvykote 2012 metais, kuomet „BIIK-Kazygurt“ dar nebuvo tas klubas, kuris drasko akis Europos milžinėms. Kaip pavyko atrasti sėkmės formulę – ne tik užsitikrinti vienvaldės šalies lyderės pozicijas, bet ir rengti skambius pasirodymus UEFA Čempionių lygoje?

– Prisipažinsiu, kad kuomet atvykau į Šymkentą tiksliai nežinojau ko tikėtis. Komanda mane pakvietė sezono viduryje, tuomet turnyro lentelėje jau buvome atsiliekančiųjų vaidmenyje ir realių šansų tapti šalies čempionėmis nebeturėjome. UEFA Čempionių lygoje dalyvavome, nes klubas pernai buvo tapęs čempionu. Tą vasarą pirmą kartą klubo istorijoje Čempionių lygoje peržengėme atrankos barjerą. Tai labai įkvėpė, buvo didelis motyvacijos užtaisas dirbti dar sunkiau ir siekti dar daugiau. Užsibrėžėme, kad kelių metų perspektyvoje turime pasiekti „Round 16“ etapą (aut. past. – pajėgiausių komandų šešioliktukas). Kai tai pavyko padaryti pirmąjį kartą atrodė, kad svajonės išpildytos, tačiau apetitas kilo bevalgant. Sparčiai rinkdami reitingo taškus tapome komanda, kuriai be atrankos turnyro suteikiamas tiesioginis bilietas į pagrindinį Čempionių lygos turnyrą. Tuo pačiu įgyvendinome dar vieną tikslą, kuris buvo labai svarbus visam Kazachstano moterų futbolui – suteikėme vietą antram šalies klubui varžytis elitiniame turnyre. Taigi, kelias buvo ilgas, nelengvas, tačiau įdomus ir atnešęs daug gerų emocijų bei prisiminimų.

– Ne paslaptis, kad „Gintros“ komanda šį sezoną pasitinka nauju veidu, sudėtyje liko tik kelios žaidėjos iš praėjusio sezono. Kaip tai vertinate, kokie uždaviniai laukia komandos?

– Nebelikus komandos branduolio tenka viską lipdyti iš naujo, tai nėra lengva. Vis dėlto esame pasiruošę dėti maksimalias pastangas, kad kiekviena prie komandos prisijungusi žaidėja čia jaustųsi gerai, greitai atrastų savo vietą, ryšius su kitomis žaidėjomis. Išvykus patyrusioms Lietuvos rinktinės narėms atsivėrė šansas jaunoms futbolininkėms. Tai gera proga tobulėti, nes komandoje turėsime ir aukšto lygio legionierių, kurios suteiks naudingų patarimų, paskatins. Tikiu, kad mums pavyks sulipdyti darnų kolektyvą, jei tuo netikėčiau, čia nebūčiau.

– Lietuvos moterų A lygos pirmenybės startuos tik kovo pabaigoje, tačiau jau šį savaitgalį komanda pradės pasirengimą sezonui Žiemos taurės turnyre. Kokie tikslai keliami komandai?

– Tikslas visuomet yra laimėti, nes toks yra sportinis principas, tačiau šioje sezono stadijoje, žinoma, labiau koncentruosimės į komandos žaidėjų pažinimą, dalis futbolininkių dalyvaus peržiūroje. Žiemos taurės turnyras mums bus gera terpė pasianalizuoti save, pabandyti atrasti tarpusavio ryšius. 

Pirmąsias rungtynes Žiemos taurės turnyre komanda žais jau šį šeštadienį, vasario 5 d. 15:30 val. prieš FK „Vilnius“ ekipą.

fkgintra.lt informacija

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS