Neįgaliesiems

Prie starto linijos – keturių naujokų iššūkiai senbuviams

Sekmadienį startuoja 2017–2018 m. Lietuvos „Betsafe-Futsal A lyga” čempionatas. Prie starto linijos šį sezoną yra 10 komandų, kurios bandys įrodyti savo galimybes iki pavasario truksiančiose varžybose.

Šį sezoną nugalėtojų titulą gins Kauno „Vyčio“ ekipa, kuriai iššūkį bandys mesti Panevėžio „Baltija“, Kauno „Inkaras“, Mažeikių VIP, „Vievio žiedas“ bei debiutuosiantys Klaipėdos „Koralo“, Vilniaus „Turbotransfers“ (buvęs Radviliškio „Lokomotyvas“), Gargždų „Pramogos-SC“, Jonavos „Vikingų“ ir Vilniaus dailės akademijos (VDA) klubai.

Šiais metais lygoje nedalyvaus pernai metų bronzos medalininkai Vilniaus „Bekentas“, taip pat paskutines vietas užėmę Kauno „Celsis“ ir Kauno „Arsenalas“.

Pirmajame ture (lapkričio 5 d., sekmadienį laukia net ketverios rungtynės tarp turnyro senbuvių ir naujokų. „Vyčio“ ir VDA komandų dvikovą futbolo mėgėjai galės stebėti internetu.

Lygos statistika – Lietuvosfutbolas.lt svetainėje

Kauno „Vytis“ – VDA (Kauno sporto halė, 16 val.)
Tiesioginė transliacija DELFI.TV ir Futbolo.tv.

Titulo gynybą „Vyčio“ futbolininkai pradės dvikova prieš Futsal I lygos Vilniaus regiono nugalėtojus – VDA komandą. Abejose ekipose tarpsezonio metu įvyko pasikeitimų ir jų atstovai teigia nekantraujantys sulaukti sezono pradžios.

Kauno komandos sudėtyje šiais metais legionierių skaičius išaugo iki aštuonių. Vienas įdomiausių naujokų – profesionaliose lygose daug metų praleidęs veteranas Afranio. Visgi komandoje netrūks ir Lietuvos rinktinės narių – į “Vytį” persikėlė ilgamečiai “Bekento” nariai Pavelas Smolkovas, Arsenijus Buinickis, Justinas Zagurskas.

Ekipos treneris Mindaugas Grigalevičius tikina, jog čempionate laukia įdomios dvikovos: „Pasiruošime naujam sezonui neišvengėme traumų, bet viskas vyko pakankamai sklandžiai. Manau laukia įdomus čempionatas – išsiplėtė jo geografija, daugiau važinėsime po kitus miestus, kurias reprezentuos stiprios komandos, – kalbėjo čempionų strategas – Mūsų tikslai toliau išlieka tokie patys – logiška, kad iškovoję viską praeitą sezoną, mes neleisime savo kartelės žemyn. Laukiame sezono pradžios. Pirmoje dvikovoje žaisime su VDA komanda, kurios sudėtyje yra ir salės futbolą ilgai žaidžiančių ir tikrai gerai žinomų lauko futbolų veidų lauko futbole, tad pamatysime, ką jie mums pateiks.”

VDA į savo žaidėjų paraišką įtraukė tokius žinomus žaidėjus, kaip Valdemarą Borovskį, Mykolą Krasnovskį, Saulių Klevinską, Valentiną Baranovskį, o taip pat susitarė su šalies futsal rinktinės nariu Arturu Juchno. Pasak „dailininkų“ atstovo Artūro Žarnovskio, komanda surinko gerą žaidėjų darinį.

„Laimėjome I lygos varžybas ir tikrai norėjome išnaudoti progą išbandyti savo jėgas aukštesniame lygyje. Kol kas sunku kelti kažkokius tikslus, bet, žinoma, nenorime būti lentelės dugne ir sezono eigoje. Apsipratus su lyga galėsime aiškiau nusibrėžti, kur norime stovėti varžybų finiše, – dėstė A. Žarnovskis – Sezono pradžioje neturėsime kai kurių žaidėjų dėl traumų ir įsipareigojimų klubams, bet komanda dega noru ir entuziazmu. Turime futbolininkų, kurie ilgą laiką yra komandoje ir žaidžia salės futbolą. Norime žaisti greito tempo futbolą ir taip pat būti tie, kurie geba keisti savo braižą mačo metu. Pirmojoje dvikovoje mums teko nedėkingiausias varžovas, bet tai mus tik dar labiau motyvuos pasirodyti geriau.“

Klaipėdos „Koralas“ – Panevėžio „Baltija“ (Klaipėdos Neptūno sporto salė, 16 val.)

Paskutinį kartą Klaipėdos miestas komandą aukščiausioje Futsal lygoje turėjo 2011 metais. Šiais metais uostamiesčiui atstovaus “Koralo” klubas, kuris į Futsalą apskritai žengia pirmą kartą.

„Jautėme poreikį turėti komandą A lygoje, nes salės futbolas Klaipėdoje yra gana populiarus. Regioninėse varžybose netrūkdavo žiūrovų. Norėjome padaryti šventę miestui, sulaukėme palaikymo iš futbolo bendruomenės ir savivaldybės. Pats „Koralo“ klubas nori augti ir plėstis, o Futsalas yra svarbi galimybė tai padaryti – teigė vienas iš “Koralo” komandos atstovų. – Šis sezonas mums yra „apsiuostymas“ su čempionatu, todėl keliame tikslą kovoti kiekvienose rungtynėse ir padovanoti gražų žaidimą žiūrovams. Beveik visa mūsų sudėtis yra surinkta iš krašto futbolininkų, kurie turi patirties ir lauko ir salės futbole. Taip pat norime suteikti progą pasireikšti jauniems žaidėjams, kurių turime ir 2001, ir 2002 m. gimimo. Jie jau parodė, kad gali žaisti, todėl tikėtina, jog jie sulauks progos.“

Lygos debiutantams vadovaus triskart lygos čempionas treneris Marselis Balasanovas. Komandos gretose – žinomi uostamiesčio futbolininkai Andrius Gedgaudas, Donatas Navikas, Gediminas Kruša, Donatas Surblys. Būrį žaidėjų “Koralas” pasikvietė iš skirtingų šio sezono LFF Pirmos lygos ekipų.

Savo ruožtu „Baltija“, kuri praeitą sezoną liko „Vyčio“ užnugaryje, nori atsitiesti ir kelia tikslą laimėti čempionų titulą. Panevėžiečių gretose didelių pasikeitimų neįvyko, bet komanda tikisi sulaukti rimto pastiprinimo jau prasidėjus sezonui.

„Baltiją“ treniruojantis Aurelijus Vekerotas sakė, jog turi vieną tikslą – susigrąžinti čempionų vardus. “Kitos vietos čempionate mes nesiekiame. Žinau, kad „Vytis“ bus sustiprėjęs ir rimtas konkurentas, bet mes turime tarpusavyje nemažai laiko žaidžiantį komandos branduolį ir turėsime naujų žaidėjų. – kalbėjo treneris – Lygos komandų skaičius išsiplėtė, bet mes dar nežinome tų pačių naujokų pajėgumo. Malonu, kad Klaipėda vėl turės komandą salės čempionate, bet gaila, kad nestartuos Vilniaus „Bekentas“, kuris nemažai metų buvo stipri jėga. Visgi laukiame su nekantrumu varžybų starto.”

Kauno „Inkaras“ – Gargždų „Pramogos-SC“ (Kauno sporto halė, 11 val.)

Lygos sezonas startuos Kaune, kur „Inkaro“ klubas priims lygos naujokus Gargždų „Pramogos-SC“ ekipą.

„Inkaro“ komanda praeitą sezoną čempionate užėmė penktą vietą ir pasirodė, kaip antra geriausia Kauno ekipa. Už jos nugaros paskutinėse lentelės pozicijose liko „Celsio“ ir „Arsenalo“ ekipos.  Šiame sezone „inkariečių” paraiškoje yra tokie lygos senbuviai kaip Nerijus Mačiulis, Lukas Sendžikas, Tadas Straleckas, Audrius ir Jaunius Juozaičiai bei kiti.

Gargždų miestą reprezentuosiančioje ekipoje, kuri praeitais metais laimėjo Klaipėdos regiono pirmenybes, žais būrys vietinių futbolininkų. Tarp jų – ir tie, kurie prisidėjo prie sėkmingo šiųmetinio Gargždų „Bangos“ pasirodymo LFF Pirmoje lygoje.

Anot vieno komandos vadovų Vaido Liutiko, pribrendo laikas Gargždams turėti komandą aukščiausioje lygoje: „Mes matėme, kad salės futbolas sulaukia susidomėjimo, savivaldybė taip pat linkusi suteikti paramą komandai. Buvo skirta lėšų Gargždų miesto policijos salės atnaujinimui – dabar ji yra pasiruošusi priimti rungtynes. Konkrečių tikslų komandai nebuvo iškelta, tačiau žiūrovus labiausiai traukia pergalės, o žiūrovai mums yra svarbiausia“.

Vilniaus „Turbotransfers“ – Jonavos „Vikingai“ (Vilniaus LEU salė, 15 val.)

„Turbotransfers“ vardas šalies Futsalo padangėje yra naujas, tačiau ši komanda praėjusį sezoną žaidusi Radviliškio „Lokomotyvo“ vardu. Dabar ekipos naujaisiais namais taps Lietuvos edukologijos universiteto sporto salė sostinėje.

Marijaus Rimo vadovaujamoje komandoje bene ryškiausiu papildymu tapo universalusis Ramūnas Radavičius, kuris pernai atstovavo “Vievio žiedui”. Į komandą grįžta Paulius Sakalis, išsaugoti rezultatyviausi praėjusio sezono žaidėjai Aurimas Tamaliūnas ir Mantas Makutunovičius.

„Turbotransfers“ varžovais sekmadienį bus „Vikingų“ klubas, kuris sugebėjo pateikti staigmeną ir praėjusiame sezone pasiekė Futsal taurės finalą. Paskutinėje dvikovoje Jonavos ekipa po intensyvios kovos nusileido „Vyčiui“, bet tai įkvėpė klubą nesustoti.

„Pačios minties užuomazga buvo po praėjusių metų Lietuvos taurės turnyro finalo, vykusio Jonavoje. Į jį beveik stebuklingai pateko „Vikingai“, vėliau garbingai nusileidę braziliškai Kauno „Vyčio“ komandai. Idėją subrandino geri rezultatai ir atsiliepimai apie puikią Jonavos sporto infrastruktūrą”, – Jonavos “Naujienoms” sakė komandos vadovas Aironas Morkūnas.

Įdomu tai, kad „Vikingų“ sudėtyje žais tik jonaviškiai, išskyrus „legionierių“ iš Kaišiadorių Gvidą Jušką, kuris žaidžia „Lietavos“ ekipoje. „Vikingai“apie konkrečius tikslus šiame sezone nekalba, bet, pasak A. Morkūno, norima, kad klubas garbingai atstovautų miesto vardą.

Mažeikių VIP – „Vievio žiedas“ (Mažeikių sporto komplekso salė, 14 val.)

Vienintelėje turo dvikovoje, kurioje žais praeitų A lygos dalyvės, susitiks Mažeikių VIP ir „Vievio žiedo“ klubai.

Mažeikiečių pagrindą sudaro gerai žinomi patyrę vietiniai futbolininkai – tikri lygos mohikanai Antanas Bulošas, Antanas Tautvydas, taip pat Rytis Leliūga, Edvinas Blažys bei jaunesni žaidėjai.

Savo ruožtu „Vievio žiedas“ savo sudėtyje turi vienus vyriausių lygos futbolininkų – Vytautą Apanavičių ir Gražvydą Mikulėną. Pastarasis praėjusį sezoną įrodė, kad amžius nėra problema ir tapo rezultatyviausiu Futsal A lygos žaidėju su 23 įmuštais įvarčiais. Ekipos gretose lieka ir dar vienas labai patyręs lygos snaiperis Andžejus Romeiko.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS