Neįgaliesiems

Prie starto linijos: Lietuvos moterų A lyga

Paskutinę kovo mėnesio dieną pakils 2019 m. Lietuvos moterų A lygos čempionato uždanga. Penkios komandos stos į kovą dėl čempionių titulo.

Jurgitos Riekašienės/FKBanga.lt nuotr.

Šiais metais A lygoje ir toliau varžysis penkios komandos, bet MFA „Žalgirį“ pakeis Utenos „Utenio“ merginos.

Nors Šiaulių „Gintros-Universiteto“ ekipa, atrodo, išlaiko visus kozirius likti nugalėtojų soste, tačiau kitos keturios komandos taip pat turi savų ambicijų ir planų šių metų varžybose

Prieš prasidedant sezonui, Lff.lt pakalbino visų penkių komandų trenerius (-es) apie pasiruošimo jam eigą, sezono tikslus ir nuotaikas prieš pirmąjį turą.

Šiaulių „Gintra-Universitetas“

Vyr. treneris: Rimantas Viktoravičius
Komandos sudėtis: nuoroda

„Gintra“ Lietuvos A lygoje kėsinsis iškovoti eilinį čempionių titulą, todėl ir vėl komandos didesnis dėmesys ir lūkesčiai labiau bus sutelkti į pasirodymą Europoje.

Lietuvos čempionės išlaikė praktiškai 90 procentų savo praėjusių metų sudėties ir net pasistiprino pajėgiomis legionierėmis. Prie patyrusios Brazilijos moterų rinktinės narės Isadoros Freitas prisijungė dvi jos tėvynainės – dvynės Kelen ir Karen Bender. „Gintros“ marškinėlius vilkės ir Pietų Afrikos Respublikos moterų rinktinėje žaidusi Jermaine Seoposenwe ir jos tautietė Vilakazi Nothando.

Komandoje išvysime ir dvi pajėgias baltaruses – Hanna Pilipenka ir Liubou Hudchanka bei ukrainietę Anastasija Filenko. Žinoma, Lietuvos čempionų gretose ir toliau žais vienos geriausių Lietuvos žaidėjų, kaip Simona Veličkaitė, Vestina Neverdauskaitė, Greta Kaselytė ir kitos, atstovaujančios ir Lietuvos moterų rinktinei.

Taigi, ant popieriaus „Gintros“ sudėtis atrodo tikrai pajėgiausiai ir turbūt tai atsispindės aikštėje. R.Viktoravičius džiaugėsi savo turima sudėtimi ir geru pasiruošimu šiam sezonui.

„Pasiruošimas sezonui vyksta pagal planą. Jau rimčiau sezonui pradėjome ruoštis sausio 6 dieną, bet treniruočių nepraleidome ir gruodžio mėnesį. Taip pat dalyvavome įvairiuose turnyruose. Sužaidėme po dvi rungtynes su Latvijos rinktine ir Latvijos čempionių komanda, taip pat dvi kontrolines rungtynes su Gardino moterų komanda Baltarusijoje. Nereikia pamiršti ir to, kad Lietuvos rinktinėje žaidžiančios „Gintros“ narės sužaidė tris rungtynes Kipre. Visai neseniai dar buvome Turkijoje, kur tris mačus žaidėme prieš pajėgias Rusijos komandas ir vieną mačą prieš Baltarusijos čempiones iš Minsko“, – apie pasiruošimą papasakojo R. Viktoravičius.

Stovykla Turkijoje „Gintrai“ pasibaigė dviem pralaimėjimais viena pergale ir lygiosiomis. Prieš Minsko komandą „Gintra“ pralaimėjo 0:1, o prieš Maskvos CSKA – 1:2, tačiau R. Viktoravičius tikina, kad galutinis rezultatas vaizdo aikštėje neatspindėjo ir „Gintros“ merginos abejose tose rungtynėse buvo vertos mažiausiai lygiųjų. Tuo metu Jenisiejaus ekipa buvo įveikta, o su Permės komanda buvo sužaista lygiosiomis.

„Turėjome labai stiprius sparingus, aukšto lygio rungtynes ir tobulėjimo prasme tai buvo labai naudingos rungtynės. Šiuo metu ruošiamės Šiauliuose, o dar buvome išvažiavę į turnyrą Vokietijoje. Pasiruošimą sezonui vertinu labai gerai“, – pridūrė „Gintros“ treneris.

R. Viktoravičius pabrėžė, kad „Gintros“ tikslas bus apginti Lietuvos čempionių titulą ir tą treneris galvoja pasiekti pakankamai nesunkiai, nes yra kiek nusivylęs, jog Lietuvos moterų A lygos lygis dar nėra toks aukštas. Dėl šios priežasties „Gintra“ koncentruosis į pasirodymą UEFA Čempionų lygoje ir šiam sezonui kelia tikslą įveikti grupių etapą ir, sulaukiant sėkmingų burtų, žengti dar toliau.

Tiesa, pirmąjį Lietuvos moterų A lygos turą „Gintra“ praleis, o savo pirmąsias rungtynes sužais balandžio 3 dieną ir žais prieš ŠSG-FA „Šiaulių“ komandą.

„Nemanau, kad kuri nors komanda, žaisdama prieš mus, žengia į aikštę jau galvodama apie pralaimėjimą. Jos turi stengtis mesti mums iššūkį, o mes kiekvienose rungtynėse patys sau keliame tikslus ir sieksime juos įgyvendinti. Šiaulių sporto gimnazijos merginas puikiai žinau, tai yra jauna ekipa, bet abejoju, kad joms pavyks prieš mus pasipriešinti, tačiau stengtis jos tikrai turės“, – užbaigė R. Viktoravičius.

„Kauno Žalgiris“

Vyr. trenerė: Ingrida Siliūnienė
Komandos sudėtis: nuoroda

Praėjusiais metais FK „Kauno Žalgirio“ merginos užėmė antrą vietą ir šiais metais sau kelią tikslą nepasirodyti blogiau bei apginti vice-čempionių titulą. Nors ta antra vieta „Kauno Žalgiriui“ jau kiek pabodo, tačiau blogiau pasirodyti komanda tikrai nenori.

Žinoma, „įkąsti“ jos bandys ir „Gintrai“, tačiau komandos vyriausioji trenerė Ingrida Siliūnienė pripažįsta, kad sudėties pajėgumu Kauno ekipa tikrai neprilygsta, kadangi „Gintra“ turi labai pajėgių užsieniečių tiek iš Brazilijos, tiek iš artimesnių šalių.

„Laukiame sezono pradžios, būtent tam ir ruošiesi, treniruojiesi, kad galėtum dalyvauti įvairiuose turnyruose. Jau sužaidėme dvi rungtynes Baltijos moterų lygoje, o dabar laukiame Lietuvos A lygos sezono pradžios“, – po vakar pasibaigusios treniruotės sakė I. Siliūnienė.

„Kauno Žalgirio“ merginų komandos trenerė atskleidė, kad sezono pradžia jų ekipai žada būti sunki, kadangi traumos ir kitos priežastys išretino saugų grandį ir joje kurį laiką žais jaunos ir ne tiek patirties turinčios merginos.

„Iš mokslų tik balandžio 19 d. grįš Kamilė Vaičiulaitytė. Dar dvi svarbios mūsų saugės yra traumuotos, todėl kol kas su vidurio saugais turime nemažų problemų. Tai jau pamatėme Baltijos lygoje, kur mūsų jaunoms futbolininkėms žaisti aikštės viduryje buvo sunku. Mūsų gynyba ir vartininkų linija yra tikrai gera, bet su saugais turime problemų ir šiai dienai dėl to yra sunku“, – atskleidė „Kauno Žalgirio“ merginų komandos trenerė, kuri tikisi, kad kiek vėliau traumas išsigydžiusios merginos padės Kauno ekipai įsibėgėti.

Pirmosios A lygos sezono rungtynės „Kauno Žalgiriui“ lėmė debiutančių Utenos „Utenio“ žaidėjų iššūkį.

„Žinau, kad „Utenio“ merginos yra pastiprėjusios, bet iš tikro jos mums dar yra paslaptis. Nežinau ar pirmas rungtynes būtų geriau žaisti prieš „Gintrą“, kuris tikriausiai žinai, kad pralaimėsi, ar prieš „Utenį“, komandą, kurios pajėgumo dar nežinai, – pridūrė I. Siliūnienė, kuri pagyrė ir likusias lygos komandas bei jų pastiprėjusias sudėtis.

Gargždų „Banga“

Vyr. treneris: Simonas Alsys
Komandos sudėtis: nuoroda

Kovinga Gargždų „Bangos“ komanda taip pat laukia naujojo sezono pradžios. Pirmąsias rungtynes „Banga“ žais savoje aikštėje prieš ŠSG-FA „Šiaulių“ ekipą ir „Bangos“ jaunosios futbolininkės visiems atvykusiems žiūrovams pažadėjo staigmenų!

Tų staigmenų, tik jau iš žaidybinės pusės, „Banga“ ruošis pateikti ir kitoms A lygos komandoms.

Praėjusiais metais bronzos medalius iškovojusios merginos šiais metais nenori kristi žemiau, todėl jos tikrai sieks kovoti dėl prizinių vietų. Tiesa, šįkart joms tai įgyvendinti padėti sieks Simonas Alsys, kuris vyriausiojo trenerio poste pakeitė Davidą Afonso.

„Visą žiemą ruošiamės artėjančiam sezonui, stengėmės ir liejome prakaitą treniruotėse. Galbūt kiek viską apsunkino ir salės futbolo varžybos, kadangi merginos nori žaisti ir salėje, ir lauke, bet viską suspėti nėra lengva ir viskam skirti vienodą dėmesį yra sunku. Galbūt dėl to kiek nukentėjo pasiruošimas lauko sezonui, tačiau visiems sąlygos yra vienodos ir jau nekantriai laukiame sekmadienio rungtynių“, – sakė S. Alsys.

„Žinoma, visada norėtųsi turėti stipresnę sudėtį, bet negalime sau leisti legionierių, todėl savo tikslų sieksime su tuo, ką turime. Pasitikime savo merginomis visu 100 % ir šiais metais norime nebūti žemiau trečiosios vietos. Visos merginos labai laukia pirmųjų atidarymo rungtynių!“, – užbaigė naujasis „Bangos“ merginų komandos vyriausiasis treneris.

Šiaulių SG-FA „Šiauliai“

Vyr. trenerė: Tatjana Veržbickaja
Komandos sudėtis: nuoroda

Taigi, Lietuvos moterų A lygoje Šiauliai ir toliau turės dvi komandas. Šiaulių sporto gimnazijos merginos šiame sezone nenori likti „Gintros“ šešėlyje ir sieks visus nustebinti.

Jauną sudėtį turinti ekipa yra praktiškai dublerinė „Gintros“ ekipa ir čia žaidžia tos merginos, kurios „Gintroje“ tiek daug minučių aikštėje nesulaukia. Visgi visos jos įtemptai ruošiasi sezono pradžiai, o rungtynes su „Gintra“ laikys ne tik miesto derbiu, bet ir puikia galimybe įrodyti savo vertę.

„Pasiruošimas sezonui vyko praktiškai visą laiką. Ilgesnės pertraukos neturėjome, todėl esame pasiruošusios artėjančioms kovoms“, – sakė žaidžiančioji komandos vyriausioji trenerė Tatjana Veržbickaja.

„Nuotaikos kol kas tikrai geros, bet, kaip bus toliau, pamatysime. Šiame sezone norime kovoti dėl prizinės vietos ir bandysime užimti bent trečią vietą. Praėjusiais metais iki jos trūko ne tiek ir daug, todėl tikimės, kad šiais metais tai pavyks padaryti“, – ryžtingai teigė T. Veržbickaja.

„Šiaulių“ sudėtyje daugiausiai žaidžia vietinės moksleivės. Komanda dar sulaukė pastiprinimo iš „Ozo“ gimnazijos. Sezoną ši ekipa pradės rungtynėmis su „Banga“, tačiau ne ką svarbesnės jiems bus ir kitos rungtynės su „Gintra“.

„Rungtynės su „Gintra“ man asmeniškai, kaip trenerei, tai bus iššūkio formos derbis, o merginoms tai bus puiki proga save parodyti treneriui Rimantui Viktoravičiui“, – pridūrė T. Veržbickaja

Utenos „Utenis“

Vyr. Treneris: Arūnas Rastenis
Komandos sudėtis: nuoroda

Praėjusiais metais Utenos „Utenio“ merginos žaidė Pirmoje šalies lygoje ir Rytų regione užėmė trečią vietą bei pateko į atkrintamąsias turnyro varžybas, ten kur užėmė septintą vietą. Tačiau iš pirmenybių pasitraukus MFA „Žalgiriui“, „Utenis“ sulaukė šanso save išbandyti aukščiausioje Lietuvos moterų lygoje.

Iš pradžių tą šansą „Utenis“ priėmė su baime akyse, tačiau dabar, kaip teigia komandos treneris Arūnas Rastenis, merginos pradėjo tikėti savo jėgomis ir laukia, kada galės išbėgti į aikštę A lygoje.

Nors pats strategas iki galo dar nesuvokia, kad jo treniruojama komanda žais A lygoje, bet jis atskleidė, kad stiprios kontrolinių rungtynių varžovės padėjo Utenos merginų komandai įgauti pasitikėjimo savimi.

„Pasiruošimo metu jokių nesklandumų nebuvo. Iš tikrųjų, pasiruošimas buvo skirtas Pirmai lygai, tačiau to plano nekeitėme, nors ir sužinojome, kad žaisime A lygoje. Sužaidėme daug draugiškų rungtynių, tarp kurių buvo ir Talino „Kalev“, Gardino „Neman“ bei kitos užsienio komandos. Sužaidėme septynias draugiškas tarptautines rungtynes, bet nepavyko sužaisti su Lietuvos komandomis“, – pasiruošimo, kuris prasidėjo prieš šešias savaites, subtilybes atskleidė A. Rastenis.

„Labai gerai, kad iš anksto buvome suplanavę rungtynes su Gardino ekipa. Manau, kad tos rungtynės parodė, ko galime tikėtis iš rungtynių su „Gintra“, kadangi „Neman“ ekipa sau taip pat kelia aukštus tikslus ir nori iškovoti Baltarusijos čempionų titulą. Nors abi rungtynes „Neman“ ekipai pralaimėjome, bet nemažą laiko dalį prieš ją atsilaikėme ir tai suteikė pasitikėjimo“, – toliau pasakojo Utenos merginų treneris.

„Jei pačioje pradžioje, sužinojus apie dalyvavimą A lygoje, dar buvo abejojančių, tai jau vakar, prieš treniruotę, nei viena mergina neabejojo, net ir ta, kuri labiausiai pergyveno, dabar jau sako: „Aš noriu!“. Merginoms labai padėjo išvyka į Gardiną. Žaisti daviau visoms merginoms, kurios pamatė, kad gali kovoti ir A lygoje. Norime patys save nustebinti, nors man pačiam dar lengvas šokas, jog jau sekmadienį žaisime A lygoje, bet merginoms to nėra ir jos nori save parodyti“, – pridūrė strategas, savo sudėtį prieš šį sezoną sustiprinęs trimis merginomis iš Ukmergės ir tikintis, kad komanda ir toliau išliks vieninga kaip kumštis!

1-asis moterų A lygos turas:

„Kauno Žalgiris“ – Utenos „Utenis“ (2019-03-31, Kauno NFA stadionas, 12:00 val.)
Gargždų „Banga“ – ŠSG-FA „Šiauliai“ (2019-03-31, Gargždų stadionas, 13:00 val.)

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS