Neįgaliesiems

Prienuose įvyko žmonių su negalia turnyras „SENI CUP 2023“

Gegužės 24 dieną Prienuose įvyko žmonių su negalia mini futbolo turnyras „SENI CUP 2023“.

Tai – unikalios varžybos, skirtos socialinės globos namų gyventojams, turintiems protinę negalią, jų sportinio potencialo išbandymui, svajonių įgyvendinimui ar tiesiog įdomiam atsitraukimui nuo įprasto kasdienio globos namų gyvenimo.

Kasmetinės žaidynės dalyviams atneša ne tik iššūkių ir azarto, bet ir plečia draugų ratą, dovanoja daugybę teigiamų emocijų ir motyvuoja siekti užsibrėžtų tikslų.

Tarptautinės žmonių su negalia mini futbolo lygos „SENI CUP 2023“ organizatoriai teigia, kad ši lyga naudinga ir reabilitaciniu požiūriu. Dalyvavimas bei laimėjimai stadione – tai terapija, kuri didina pasitikėjimą savo bei komandos galimybėmis, moko ieškoti sprendimų sudėtingose situacijose, pozityvumo.

„Mes jau nuo 1992-ųjų Lenkijoje organizuojame šiuos „SENI CUP“ turnyrus, nes organizacija mato daug prasmės ir socialinės atsakomybės, kad ne tik gaminame produktus, reikalingus jų buičiai, bet ir prisidedame prie jų gyvenimo aktyvumo. Pirmi metai buvo sėkmingi, vėliau pradėjo jungtis ir kitos pasaulio šalys – į pastarąjį finalą, prieš pandemiją, sugūžėjo komandos iš 18 šalių“, – mintimis apie šią iniciatyvą dalinosi VšĮ Tzmo „Sidabra“ direktorė Rūta Bagdanavičienė.

Reportažą iš renginio kviečiame žiūrėti paspaudus čia.

Tarptautinė žmonių su negalia mini futbolo lyga „SENI CUP“ pradėta organizuoti Lenkijoje 1992 metais. Nuo 2007 metų ši lyga buvo sėkmingai organizuojama ir Lietuvoje. Šiais metais Tarptautinė žmonių su negalia mini futbolo lyga „SENI CUP 2023“ organizuota jau 16‑ąjį kartą.

Varžybose dalyvavo net šešiolika komandų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių: Adakavo socialinės globos namų komanda, Aukštelkės socialinės globos namų komanda, Anykščių socialinės globos namų Burbiškio padalinio komanda, Dūseikių socialinės globos namų komanda, Šiaulių miesto savivaldybės globos namų „Goda“ komanda, Jasiuliškio socialinės globos namų komanda, Kalvarijos socialinės globos namų komanda, Kėdainių socialinės globos namų komanda, Macikų socialinės globos namų komanda, Padvarių socialinės globos namų komanda, Prūdiškių socialinės globos namų komanda, Suvalkijos socialinės globos namų komanda, Veisiejų socialinės globos namų komanda, Ventos socialinės globos namų komanda, Socialinės globos centro „Vija“ komanda, Zarasų socialinės globos namų komanda.

„Šie renginiai žmonėms duoda bendruomeniškumą, jie jaučiasi laimingi būdami kartu su mumis, emociškai sveiksta ir po tokių renginių lieka didelis džiaugsmas“, – kalbėjo turnyro nugalėtojų, Prūdiškių globos namų socialinių paslaugų padalinio vadovė Andželika Kumpiniauskienė.

Dalyvauti ir varžytis skatina puikus pagrindinis prizas – kelionė ir galimybė atstovauti visai Lietuvai tarptautinėje žmonių su negalia mini futbolo lygoje „SENI CUP 2023“ Torūnėje, Lenkijoje.

„Kiekvienais metais pasiimame Lietuvos vėliavą, žygiuojame Torūnės senamiesčiu, atsiranda toks papildomas patriotizmas, kad ne tik dalyavaujame socialiniame projekte, bet dar ir atstovaujame Lietuvai. Tad tokių spalvų ir nuotaikų yra tikrai labai daug“, – sakė R. Bagdanavičienė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS