Neįgaliesiems

Prieš atkrintamąsias Lietuvos futsal rinktinė pateko į pirmąjį krepšelį

Praėjusią savaitę atrankoje į pagrindinę 2022 metų Europos futsal čempionato kvalifikaciją antrąją vietą keturių komandų turnyre užėmusi Lietuvos rinktinė prieš atkrintamąsias varžybas pateko į pirmąjį krepšelį.

Kartu su lietuviais tokio įvertinimo sulaukė: Šiaurės Makedonijos, Danijos, Vokietijos, Graikijos, Armėnijos ir Kipro salės futbolininkai. Tai reiškia, kad atkrintamosiose varžybose šių šalių ir lietuvių keliai nesusikirs.

Pagal nuostatus lietuviams dėl patekimo į pagrindinę atranką neteks kautis ir su Turkijos rinktine, kadangi šios komandos atrankoje jau žaidė. Priminsime, kad panaikinę dviejų įvarčių deficitą, lietuviai turkus nugalėjo 3:2.

Tarp galimų Lietuvos futsal rinktinės varžovų yra Anglija (UEFA reitingas – 29), Juodkalnija (31), Šveicarija (35), Bulgarija (38), Izraelis (41) ir San Marinas (44). Patys lietuviai po sėkmingos atrankos pakilo į keturiasdešimtąją UEFA reitingo vietą.

„Nenoriu spekuliuoti, kas geriau ar kas blogiau, nes burtai nuo mūsų visiškai nepriklauso. Atkrintamosios varžybos turi specifinę savybę – čia bet kuri komanda gali pateikti siurprizą. Labai noriu tikėti, kad tai būsime mes“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Jevgenijus Ryvkinas.

Grįždamas į praėjusią savaitę, treneris pabrėžė, kad labiausiai džiaugiasi auklėtinių parodytu charakteriu bei savijauta po paskutiniųjų rungtynių prieš Vengriją.

„Aš iš savo žaidėjų akių mačiau, kad jie tiki savo jėgomis žaisdami prieš tokio kalibro komandas kaip Vengrija. Kad būtų aiškiau, pažymėsiu, jog vengrai, po turnyro Lietuvoje, yra dar labiau priartėję prie stipriausių Europos komandų dešimtuko.

Mūsų lygio komandai dvi pergalės tokiame turnyre nėra blogai. Vis tik, mačiau savo žaidėjus, kuriems tų dviejų pergalių buvo maža. Mane tai džiugina, nes su tokiais žaidėjais, kurie nenori sustoti, galima augti ir pasiekti gražių pergalių.

Šių dienų realybė tokia, kad po Lietuvos čempionato yra be proto sudėtinga vienodu tempu sužaisti tokio lygio trejas rungtynes per keturias dienas. Rungtynės su Vengrija tą labai gerai parodė ir tai mums yra pamoka. Visą vasarą skirsime fiziniams dalykams, nes gerai fiziškai pasiruošus galima žymiai lengviau realizuoti taktinius sumanymus“, – pasakojo J.Ryvkinas.

Atkrintamųjų varžybų etapas turi būti sužaistas nuo balandžio 6 iki balandžio 15 dienos. Nepriklausomai nuo varžovo, Lietuva pirmąsias rungtynes žais svečiuose, o atsakomąsias Lietuvoje. Jei pavyks peržengti šį barjerą, pagrindinė kvalifikacija vyks didžiojo futbolo atrankų principu.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS