Neįgaliesiems

Prieš Europos čempionus – įvartis ir garbinga kova

Lietuvos futbolo rinktinė dvikovoje su Europos čempionais sugebėjo įmušti įvartį ir atsilaikyti apie valandą, bet keli tikslūs Cristiano Ronaldo smūgiai nulėmė Portugalijos įtikinamą pergalę.

Lietuvos rinktinės startinėje sudėtyje po paskutinės dvikovos su Ukraina įvyko penki pasikeitimai. Nuo pradžių rungtyniavo vartininkas Ernestas Šetkus, kairiajame gynybos krašte – Vytautas Andriuškevičius, saugų grandyje – Vykintas Slivka ir Mantas Kuklys, puolime – Karolis Laukžemis. Pastarasis pakeitė traumuotą rinktinės kapitoną Fedorą Černychą.

Pirmąją pavojingą ataką surengė lietuviai – po Sauliaus Mikoliūno perdavimo baudos aikštelėje netiksliai smūgiavo Vykintas Slivka. Pirmas rimtesnis portugalų išpuolis baigėsi nesėkme mūsiškiams. Joao Felixo perduotas kamuolys pataikė į ranką Mindaugui Palioniui ir teisėjo skirtą baudinį realizavo Cristiano Ronaldo.

19 min. kamuoliui rikošetu atšokus nuo Edvino Girdvainio savo vartus apgynė Ernestas Šetkus. 23 min. jis atrėmė kamuolį po pavojingo C. Ronaldo šūvio.

Lietuvos rinktinė retkarčiais pavojingai kontratakuodavo ir 28 min. po vieno iš uždirbtų kampinių išlygino rezultatą. Po Manto Kuklio pakelto kampinio Vytautas Andriuškevičius smūgiavo galva ir kamuolys nuo virpsto įskriejo į vartus.

Portugalai perėjo į puolimą ir E. Šetkui teko atmušti pavojingus Joao Cancelo bei J. Felixo smūgius, pro šalį smūgiavo Bernardo Silva. Bene geriausią šansą svečiai turėjo 37 min., kai kontratakoje J. Felixas mušė iš kairiojo baudos aikštelės krašto, bet E. Šetkus sužaidė puikiai ir nukreipė kamuolį į kampinį. Po jo galva virš vartų smūgiavo Jose Fonte.

40 min. O. Verbickas smūgiu iš baudos aikštelės prieigų patikrino varžovų vartininko Rui Patricio budrumą. Kėliniui baigiantis netiksliai smūgiavo C. Ronaldo bei Williamas Carvalho.

50 min. portugalai buvo arti antro įvarčio – laimei į vartus iš dėkingos situacijos nepataikė J. Felixas. 57 min. svečiai pavojingą kontrataką, po kurios B. Silva smūgiavo į vartus, bet E. Šetkus buvo savo vietoje.

62 min. fortūnos šypsnis padėjo Europos čempionams išsiveržti į priekį. Po C. Ronaldo smūgio iš toli E. Šetkus atmušė kamuolį, bet šis pakilęs į orą atšoko nuo vartininko į tinkle.

Dar po trijų minučių po B. Silvos perdavimo C. Ronaldo išvengė nuošalės ir pasižymėjo tiksliu smūgiu iš arti.

68 min. po J. Felixo atakos vartus apgynė E. Šetkus.

76 min. greitoje portugalų atakoje B. Silva vėl surado laisvą C. Ronaldo baudos aikštelėje ir šis iš krašto smūgiavo tiksliai.

87 min. po kampinio šansą turėjo D. Petravičius, bet jam nepavyko pataikyti į kamuolį. Netrukus po S. Mikoliūno smūgio iš toli kamuolį sugavo varžovų vartininkas. Per pridėtinį laiką R. Guerreiro smūgį iš toli atrėmė E. Šetkus, bet po kampinio užsitęsusi portugalų ataka baigėsi tiksliu W. Carvalho smūgiu.

Kitas rungtynes Lietuvos komanda žais spalio 11 Ukrainoje ir spalio 14-ąją namuose su Serbija.

Rungtynių statistika

Lietuva – Portugalija 1:5 (1:1)
LFF stadionas, 5067 žiūrovai
Įvarčiai: 7 (iš 11 m baudinio) 62, 65 ir 76 min. Cristiano Ronaldo, 28 min. Vytautas Andriuškevičius, 90+2 min. William Carvalho

Lietuva: Ernestas Šetkus, Vytautas Andriuškevičius, Edvinas Girdvainis, Mindaugas Palionis, Saulius Mikoliūnas, Ovidijus Verbickas (77 min. Donatas Kazlauskas), Mantas Kuklys (69 min. Artūras Žulpa), Domantas Šimkus, Modestas Vorobjovas, Vykintas Slivka, Karolis Laukžemis (66 min. Deimantas Petravičius). Atsargoje: Emilijus Zubas, Vytautas Černiauskas, Linas Klimavičius, Algis Jankauskas, Egidijus Vaitkūnas, Paulius Golubickas, Giedrius Matulevičius, Rolandas Baravykas.

Elvio Žaldario nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS