Neįgaliesiems

Prieš pat „Playmakers“ užsiėmimus – mokymai pedagogams

Spalio mėnesį Lietuvoje atsinaujins UEFA „Playmakers“ programa, skirta įtraukti 5–8 metų mergaites į futbolą, tam pasitelkiant „Disney“ herojų pasakojamas istorijos ir nuotykius.

Lietuvoje įsteigti trisdešimt „Playmakers“ centrų, kuriuose vyksta užsiėmimai ir treniruotės. Mergaičių registracija dalyvauti užsiėmimuose yra atvira ir vyksta svetainėje www.playmakers.lt.

LFF Kauno treniruočių centre rugsėjo 26 ir 27 dienomis surengti teoriniai ir praktiniai mokymai 45 pedagogams, kurie vykdys užsiėmimus mergaitėms „Playmakers“ centruose jau šį rudenį bei 2023 metų pavasarį.

Projekto vykdytojai pažymi, kad per pirmuosius du projekto užsiėmimus Lietuvoje registravosi 1725 mergaitės, įvyko 490 užsiėmimų, po kurių 180 mergaičių iškart pradėjo lankyti reguliarias futbolo treniruotes. „Playmakers“ projektas taip pat įtraukė 117 pedagogų ir trenerių.

„Į Kauną atvykome atnaujinti žinias, prisiminti tai, kas pamiršta, pasidalinti gerąja patirtimi. Pedagogams, kurie prisijungė prie projekto, norėčiau palinkėti kantrybės, iniciatyvumo bei kad tiesiog jiems būtų smagu.

Aš manau, kad mergaičių įtraukimo į futbolą skaičiai gali dar paaugti, kadangi projektas Lietuvoje įpusėjo ir jo sklaida žymiai didesnė, dar daugiau mergaičių žino apie šį projektą. Kiekvienas „Playmakers“ centras turi ryšius su vietos futbolo mokyklomis ir gali padėti mergaites nukreipti į futbolą“, – teigė „Playmakers“ projekto trenerių edukatorė Tatjana Veržbickaja.

„Smagiausia, kad „Playmakers“ projektas yra orientuotas būtent į mergaites. Matome, kad mergaitės ateina su dideliu noru, prisijungia ir žaidžia. Tai mums teikia labai daug džiaugsmo, kad mes galime atvesti mergaites į futbolą per tokią žaidimo prizmę“, – įspūdžiais pasidalino „Playmakers“ centro pedagogė Karolina Kurapatkina.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS