Neįgaliesiems

Pristatyta rinktinės sudėtis ir apranga

Naujai rengiamą UEFA Tautų lygos turnyrą Lietuvos vyrų futbolo rinktinė pradės su nauja apranga ir iššūkiais. Antradienį Valdovų rūmuose Vilniuje pristatyta nacionalinės rinktinės sudėtis, netrukus stosiančios į kovą su Serbijos bei Juodkalnijos ekipomis, ir istorinė apranga.

„Tautų lyga – oficialus UEFA turnyras, kokio dar nėra buvę. Mums tai – ir iššūkis, ir galimybė parodyti tai, ką sugebame. Simboliška, kad istorinis turnyras prasideda istoriniais Lietuvai metais. Į šias varžybas Lietuvos rinktinė stoja su nauja apranga, pažymėta ypatinga simbolika, atspindinčia Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį”, – sakė Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Nerijus Dunauskas.

Ši apranga yra visiškai unikali. Ant marškinėlių įspaustas Lietuvos nacionalinis simbolis – Vytis. Jie pagaminti iš ypač kokybiškos medžiagos, leidžiančios kūnui laisvai judėti ir kvėpuoti. Pagal LFF pateiktą dizainą ją pagamino kompanija „Hummel”.

Pasak N. Dunausko, pirmasis lietuvių mačas su serbais – unikali proga Lietuvos žiūrovams gyvai pamatyti mūsų rinktinės kovą su rinktine, kuri neseniai dalyvavo pasaulio čempionate.

„Siekiame, kad šis ir visi ateinantys Lietuvos rinktinės mačai namuose būtų tikra šventė visai futbolo bendruomenei, ypač tiems, kurie ateina stebėti rinktinės gyvai. Rūpinamės ir žiūrovų patogumu, ir papildomomis pramogomis”, – sakė N.Dunauskas.

Futbolo šventė rugsėjo 7 d. LFF stadione prasidės gerokai anksčiau nei oficialus mačas su Serbija. Žiūrovai kviečiami atvykti jau 19 val., likus daugiau nei dviem valandoms iki rungtynių. Tada prasidės DJ Jovani (Radistai DJs) ir netrukus – vienos garsiausių Lietuvos grupių „G&G Sindikatas” koncertas. Taip pat žiūrovų laukia įvairūs konkursai, pramogos ir vertingi prizai. Bilietus į šią futbolo šventę platina „Tiketa”.

Savo ruožtu Lietuvos rinktinės vyr. treneris į nacionalinę ekipą rugsėjo 7 d. rungtynėms Vilniuje su Serbija ir rugsėjo 10 d. mačui išvykoje su Juodkalnija pakvietė 23 futbolininkus.

„Džiaugiamės puikiu Lietuvos klubų pasirodymu Europos turnyruose. Per juos daugelis rinktinės žaidėjų gavo tokios reikalingos tarptautinės žaidimo patirties. Mūsų rinktinės sudėtį kiek koregavo žaidėjų traumos ir kitos aplinkybės, tačiau visuomet sakau, kad neatvykus kai kuriems žaidėjams, galimybių atiskleisti gauna kiti. Tikiu, kad vyrai atiduos visas jėgas ir parodys gražų žaidimą”, – sakė E. Jankauskas.

Lietuvos rinktinės treneris pateikė ir Serbijos rinktinės analizę. Anot jo, mūsų futbolininkai žino, kad nėra laikomi favoritais, tačiau jų tikslai, aistra ir noras visada buvo siekti pergalės. 

„Visi žinome, kokia pajėgi yra Serbijos rinktinė, kuri lemiamoje pasaulio čempionato grupės kovoje didžiąją rungtynių dalį niekuo nenusileido Brazilijos rinktinei. Serbai turi galingą puolimą, atakuoja didelėmis pajėgomis, jų krašto saugai dažnai tampa vidurio puolėjais, todėl mąstome ir apie žaidimą trimis vidurio gynėjais. Serbams patinka kontroliuoti kamuolį ir jų individualus meistriškumas leidžia tai daryti prieš bet kuriuos varžovus. Lietuvoje neseniai viešėjo du jų stipriausi klubai – Belgrado „Crvena Zvezda“ ir „Partizan“, tai tik du šių klubų žaidėjai yra išplėstiniame sąraše. Pagrindinis serbų rinktinės vienuoliktukas žaidžia geriausiuose Europos šalių čempionatuose – Anglijoje, Italijoje, Vokietijoje. Vienas jų lyderių Nemanja Matičius jau išsigydė traumą ir vakar žaidė „Manchester United“ startinėje sudėtyje. Mes žinome, koks tai yra varžovas. Mes juos gerbiame, tačiau nebijome. Mums reikės pademonstruoti visus mūsų sugebėjimus, visą aistrą, atsidavimą. Atiduosim visas jėgas, ar to užteks – pamatysime rugsėjo 7 dieną“.

Lietuvos futbolo rinktinės sudėtis:

Vartininkai:

 1. Ernestas Šetkus  (Haifos „Hapoel“, Izraelis)
 2. Džiugas Bartkus (Vilniaus „Žalgiris“)
 3. Emilijus Zubas (Tel Avivo „Bnei Yehuda“, Izraelis)

Gynėjai:

 1. Algis Jankauskas (Marijampolės „Sūduva“)
 2. Rolandas Baravykas (Vilniaus „Žalgiris)
 3. Valdemar Borovskij („Trakai)
 4. Egidijus Vaitkūnas („Minsk“, Baltarusija)
 5. Artūras Žulpa („Tobol“, Kazachstanas)
 6. Linas Klimavičius (Vilniaus „Žalgiris“)
 7. Justinas Januševskij („Trakai“)
 8. Vaidas Slavickas (Marijampolės „Sūduva“)

Saugai:

 1. Arvydas Novikovas  (Balstogės „Jagiellonia“, Lenkija)
 2. Justas Lasickas (Balstogės „Jagiellonia“, Lenkija)
 3. Vykintas Slivka (Edinburgo „Hibernian“, Škotija)
 4. Ovidijus Verbickas (Marijampolės „Sūduva“)
 5. Mantas Kuklys (Taldykorgano „Žetysu“, Kazachstanas)
 6. Donatas Kazlauskas („Trakai“)
 7. Daniel Romanovskij („Zemun“, Serbija)
 8. Simonas Paulius (Lodzės „Widzew“, Lenkija)
 9. Modestas Vorobjovas („Trakai“)
 10. Povilas Leimonas (Marijampolės „Sūduva“)

Puolėjai:

 1. Fedor Černych (Maskvos „Dinamo“, Rusija)
 2. Darvydas Šernas (Džizako „Sogdiana Jizzakh“, Uzbekistanas)

Edgaras Jankauskas – vyr. treneris

Igoris Morinas – treneris

Rokas Garastas – treneris

Audrius Ramonas – vartininkų treneris

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS