Neįgaliesiems

Pristatytas Lietuvos rinktinės treneris V. Urbonas

Antradienį Vilniuje vykusioje spaudos konferencijoje Lietuvos futbolo federacijos vadovai – prezidentas Tomas Danilevičius ir generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius – pristatė naująjį Lietuvos vyrų futbolo rinktinės trenerį Valdą Urboną.

V. Urbonas per savo trenerio karjerą iškovojo penkis Lietuvos A lygos čempionų titulus (su Panevėžio „Ekranu“), tris kartus laimėjo LFF taurę (du – su „Ekranu“, vieną – su Vilniaus „Žalgiriu“) bei du kartus triumfavo LFF Supertaurės varžybose (su „Ekranu“). Taip pat jis laimėjo Latvijos aukščiausios lygos trofėjų su Jūrmalos „Spartaks“ komanda.

Kaip ir jaunimo rinktinių treneriai, V. Urbonas su Lietuvos futbolo federacija sudarė dviejų metų sutartį iki 2020 metų pabaigos.

„Noriu padėkoti federacijai ir futbolo bendruomenei už išreikštą pasitikėjimą. Užimti šį postą yra neeilinis iššūkis ir atsakomybė, bet, manau, kad sukaupiau pakankamai patirties ir praktinių žinių, jog galėčiau kaip įmanoma geriau patenkinti lūkesčius. Manau, kad ateinu į komandą, kuri ras jėgų, išminties ir sugebėjimų, jog dirbtume geriau ir judėtume į priekį“, – pasakojo V. Urbonas.

Vilniaus „Žalgirio“ klubą praėjusią savaitę palikęs patyręs specialistas teigė, kad rinktinių tarpusavio bendradarbiavimas bus esminis siekiant pagerinti dabartinę situaciją: „Norisi, kad tvarkytumėmės konsoliduodami savo jėgas, kartu su kitais treneriais aptardami tai, ką darome. Tai būtų žingsnis į priekį. Vienas mano tikslų – sukurti ir artimiausiais mėnesiais pristatyti nacionalinių rinktinių žaidimo koncepciją. Tokios koncepcijos sukūrimas leistų bent jau atsispirti ir žinoti, kuria kryptimi einame. Taip būtų lengviau ne tik rinktinių piramidei, bet ir jaunių bei masiniui futbolui“.

V. Urbonas teigia, kad tarp artimiausių darbų laukia trenerių štabo suformavimas, bendravimas su rinktinės žaidėjais ir rengimasis pirmosioms kovo mėnesį vyksiančioms Europos čempionato atrankos rungtynėms su Liuksemburgu.

„Žinome paskutinius pasiektus Tautų lygos rezultatus. Nulis irgi yra skaičius ir tai yra atspirties taškas. Rinktinė nėra beviltiška, matėme, kad komandai kartais pritrūkdavo sėkmės. Turime ieškoti savyje rezervų, įlieti šviežio kraujo. Labai tikiu, kad žaidėjai mane palaikys. Savo žaidimu turime bandyti sugrąžinti futbolo bendruomenę į stadioną ir palaikyti mus. Tačiau taip pat nuo kiekvieno iš mūsų – bendruomenės nario – priklauso ir žaidėjo komfortas bei jų psichologinė būsena. Norisi kaip įmanoma geriau paruošti žaidėjus. Savo ruožtu, sieksiu, kad žaidėjai atsiduotų ir garbingai reprezentuotų rinktinę. Esu pasiruošęs prisiimti atsakomybę už žaidimą ir rezultatus“, – samprotavo V. Urbonas.

V. Urbonas artimai dirbs su kitais naujai paskirtais nacionalinių rinktinių sistemos treneriais – Donatu Vencevičiumi (U-21 rinktinė), Valdu Trakiu (U-19 rinktinė), Audriumi Statkevičiumi (U-17 rinktinė) ir Dariumi Žinduliu (U-15 rinktinė).

LFF generalinis sekretorius E. Stankevičius pasveikino naujus trenerius ir pristatė artimiausius planus: „Trenerių atsirinkimo procesas tikrai užtruko, bet į tai žiūrėjome labai atsakingai – norėjome surinkti perspektyvių ir ambicingų trenerių komandą. Manau, kad mums pavyko pasiekti geriausią įmanomą rezultatą ir dabar savo postuose turime savo srities profesionalus. Su visais treneriais sudarytos dviejų metų sutartys“.

„Rinktinių treneriai bus kertiniai asmenys, kurie taip pat tiesiogiai dalyvaus mūsų techninio departamento veikloje, ko ankščiau nebuvo ir trūko. Artimiausiu metu pristatysime pasikeitusią LFF struktūrą ir naują techninį direktorių. Taip pat vasario 19 dieną Vykdomajame posėdyje priimsime svarbų sprendimą dėl naujos Lietuvos jaunimo ugdymo programos – renkamės tarp „Anderlechto“ ir „Auri-Dohm“ metodikų. Tuomet prasidės ilgas ir sunkus kelias siekiant geresnių jaunimo futbolo rinktinių rezultatų. Tuo pačiu džiugu, kad dabar pavyko suburti kvalifikuotą trenerių kolektyvą, kuris dės visas pastangas dėl geresnių rezultatų“, – tvirtino E. Stankevičius.

LFF prezidentas T. Danilevičius pasveikino naujuosius trenerius ir su optimizmu laukia naujojo etapo: „Suprantame, kad tiek dabartinė jaunimo ugdymo sistemos situacija, tiek rinktinių rezultatai netenkina futbolo bendruomenės. Pastaruosius mėnesius dedame visas įmanomas pastangas, kad atsispirtume nuo šio taško. Mūsų vizijoje – bendra rinktinių darbo koncepcija ir vieninga rinktinių trenerių piramidė. Manau, kad tai bus pirmieji gerieji žingsniai siekiant geresnių rezultatų“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS