Neįgaliesiems

Progų neišnaudoję lietuviai nusileido kaimynams

Lietuvos U-21 futbolo rinktinė LFF stadione antradienį sužaidė draugiškas rungtynes su Baltarusijos bendraamžiais. Ekstremalias oro sąlygas pateikusioje dvikovoje lietuviai dominavo ir sukūrė nemažai progų įmušti, bet pralaimėjo 0:1.

Šiomis rungtynėmis Donato Vencevičiaus treniruojama komanda užbaigė pirmąją šiais metais stovyklą. Kovo 22 dieną Lietuvos U-21 rinktinė įveikė Kauno „Stumbrą“ 2:0, o šiandienos dvikova su baltarusiais buvo pirmosios tarptautinės rungtynės prieš birželį startuosiančias Europos čempionato atrankos varžybas.

Susitikimas prasidėjo vangiai – abi komandos labiau buvo linkusios įvertinti oponentų pajėgumą žvalgyba.  Vis dėlto Lietuvos komanda buvo ta, kuri ėmėsi iniciatyvos ir kūrė daugiau progų aikštėje. 12 minutę pirmą pavojingesnę galimybę sukūrė Lietuvos komanda. Po Ernesto Stočkūno perdavimo iš kairiojo krašto, pavojingą progą priešais vartus turėjo Eligijus Jankauskas, bet smūgiavo šalia vartų.

Lietuvos ekipa toliau kėlė pavojų oponentų vartams. 22 minutę po pakelto kampinio Vilius Armalas baudos aikštelės centre sugebėjo atsikratyti varžovo priežiūros, bet smūgiavo kiek netiksliai. Dar vieną progų netrukus turėjo Svajūnas Čyžas, kontratakoje smūgiavęs šalia dešiniojo virpsto.

35 minutę baltarusiai netikėtai išsiveržė į priekį. Lietuviai prasižengė prie baudos aikštelės linijos, o Ivanas Bakharas atliko baudos smūgį, po kurio kamuolys rikošetu įskriejo į Tito Krapiko ginamus vartus.

Lietuviai siekė išlyginti rezultatą ir spaudė varžovus. 59 minutę smūgiui erdvę prie baudos aikštelės suradęs Edgaras Dubickas smūgiavo šalia vartų. Vėliau Matas Ramanauskas bandė pergudrauti iš vartų šiek tiek išėjusį vartininką ir iš tolimos distancijos pasiųsti kamuolį į vartus, bet jis skriejo virš skersinio.

Rungtynių gale netrūko aistrų ir per pridėtą laiką po susistumdymo teisėjas iš aikštės pašalino keturis futbolininkus, iš jų du buvo Lietuvos žaidėjai Titas Milašius ir M. Ramanauskas.

Nors Lietuvos komanda dar bandė šturmuoti oponentų baudos aikštelę, svečiai iš Baltarusijos apsigynė sėkmingai ir išsaugojo pergalę garantavusį rezultatą 0:1.

Rungtynių statistika:

Lietuva – Baltarusija 0:1 (0:1)
LFF stadionas, 150 žiūrovų
Teisėjas – Donatas Rumšas

Įvartis: 36 min. I. Bakhar (0:1)

Pašalinti: 90+2 min. M. Ramanauskas, 90+2 min. T. Milašius, 90+2 min. I. Bakhar, 90+2 min. M. Shvetsov.

Lietuvos sudėtis: Titas Krapikas, Tomas Rakašius (46 min. Linas Mėgelaitis), Vilius Armalas, Eligijus Jankauskas, Edgaras Utkus (46 min. Matas Ramanauskas),, Edgaras Dubickas (64 min. Renatas Banevičius, Svajūnas Čyžas (57 min. Titas Milašius), Domantas Antanavičius (46 min. Aleksandr Levšin), Ernestas Stočkūnas (84 min. Gytis Paulauskas), Edvinas Kloniūnas, Deividas Šešplaukis.

Atsargoje: Ovidijus Šiaulys, Ernestas Mockus, Emanuelis Puzakinas, Osvaldas Čipkus, Artūr Dolžnikov.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS