Progų neišnaudojusius lietuvius nubaudė bulgarai

Lietuvos U-16 (2002 m. gimusių žaidėjų ir jaunesnių) rinktinė Maskvoje šeštadienį užbaigė turnyrą Valentinui Ivanovui atminti. Daug progų pasižymėti turėję Svajūno Česnulio auklėtiniai po vienintelio praleisto įvarčio pralaimėjo Bulgarijos komandai 0:1.

rfs.ru nuotr.

Lietuviai pirmojo kėlinio pradžioje galėjo nubausti varžovus, tačiau Meinardas Mikulėnas po puikaus perdavimo iš krašto netrukdomas nesugebėjo pataikyti į vartus iš arti baudos aikštelėje. Vėliau Nedas Labukas po kontakto su varžovu griuvo baudos aikštelėje, bet arbitro švilpukas tylėjo.

Varžovų vartams Lietuva kėlė pavojų visą pirmą kėlinį, tačiau smūgiai dažnai skriedavo pro šalį, arba juos sulaikydavo bulgarų vartų sargas.

Antrojo kėlinio pradžioje bulgarai grasino keliais smūgiais iš toli, o lietuviai buvo labai arti tikslo, bet po kampinio Ugniaus Selvenio galva smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą. Gerą progą įmušti po kampinio turėjo Karolis Žebrauskas, kuris galva iš arti smūgiavo į vartus, bet vartininkui pavyko kojomis atmušti kamuolį.

Visgi 70 minutę į vartis krito į mūsiškių vartus. Bulgarų kapitonas Stanislavas Šopovas įsiveržė į baudos aikštelę ir tiksliai smūgiavo į kairįjį vartų kampą.

Iki mačo galo lietuviai bandė išlyginti rezultatą, bet tai nedavė jokių vaisių ir jiems teko nuryti trečio pralaimėjimo turnyre kartėlį.

“Mano nuomone, prieš tokius varžovus mes turime laimėti. Gaila, kad nepasisekė – kartą pataikyti iš kelių metrų į vartus, kitą kartą kamuolys atsimušė į virpstą. Tačiau privalome rodyti geresnį žaidimą. Visiškai netenkino kamuolio kontrolė, atakų organizavimas, – komentavo rinktinės treneris Svajūnas Česnulis. – Ši komanda susirinko antrą kartą, todėl natūralu, jog trūksta tarpusavio supratimo. Vaikinams labai trūksta tarptautinių rungtynių, čia kitas lygis, kitokie greičiai. Pats turnyras buvo puikus, surengtas aukštu lygiu.”

Per tris rungtynes Lietuvai nepavyko iškovoti taškų ir teko tenkintis ketvirta vieta. Trnyrą laimėjo Rusijos rinktinė (7 tšk.).

Lietuva – Bulgarija 0:1 (0:0)