Neįgaliesiems

Projekte „Playmakers“ – naujas etapas

Naujoji UEFA ir „Disney“ iniciatyva „Playmakers“ pereina į dar vieną etapą – buvo apmokyti specialūs pedagogai, kurie vėliau savo sukauptomis žiniomis dalinsis ir su specialiai projektui atrinktų centrų vadovais.

Šios programos tikslas – dar labiau į futbolą įtraukti jaunas mergaites tam pasitelkiant „Disney“ herojų pasakojamas istorijas bei nuotykius.

Skirtingai nuo kitų programų, „Playmakers“ treniruočių procesas yra rengiamas pagal tam tikras „Disney“ filmų herojų istorijas. Sulaukusios viso reikalingo inventoriaus, mergaitės gali pasijausti kaip skirtingų filmų herojės, o šis procesas vis sparčiau įsitvirtina ir Europoje.

Lietuvoje programos pradžia numatoma šių metų rudenį, bet pasiruošiamieji darbai vyksta jau dabar. Vienas darbų – specialūs mokymai, kurių metu buvo apmokyti pedagogai, kurie vėliau dalinsis savo sukauptomis žiniomis su specialių centrų vadovais. Lietuvoje tais specialiais pedagogais tapo jau ilgą laiką su merginų futbolu dirbančios trenerės Kotryna Kulbytė ir Tatjana Veržbickaja.

„Sulaukus kvietimo iš Masinio futbolo asociacijos prisijungti prie projekto ilgai nedvejojau ir sutikau – projekto, kuriame futbolas koją kojon eitų kartu su „Disney“ herojais Lietuvoje dar nebuvo, tad tai ne tik nauja proga, tačiau ir dar viena galimybė prisidėti prie jaunų mergaičių įtraukimo į futbolą.

Šis projektas ypatingas tuo, jog parengtas bendradarbiaujant su „Disney“. Futbolo užsiėmimų metu visos užduotys parengtos atsižvelgiant į „Disney“ filmukus, tad pasakojama istorija, o mergaitės atlieka užduotis, įsijausdamos į tos istorijos herojus, įsivaizduojant, žaidžiant“, – pasakojo K. Kulbytė.

Balandžio mėnesio antroje pusėje vyko specialūs mokymai, kuriuose būsimiems iniciatyvos pedagogams buvo suteiktos žinios apie patį projektą bei esmines veiklas, kurios jų laukia dirbant su centrais ir jų vadovais.

Mokymai buvo labai intensyvūs ir interaktyvūs, juose dalyvavome kartu su kitomis šalimis, sprendėme įvairias problemas, ieškojome būdų, kaip sukurti pozityvią bei į užduotį, o ne ego orientuotą aplinką, bandėme įsijausti į vaiko vaidmenį ir panašiai“, – mintimis dalinosi K. Kulbytė.

Ji taip pat įvardino, kokie lūkesčiai yra tiek iš organizatorių, tiek ir iš jos pusės.

„Manau, kad lūkesčiai tiek organizatorių, tiek ir mūsų yra tokie patys – kad kuo daugiau mergaičių pamiltų futbolą kaip smagią bei aktyvią veiklą, kuri padės joms būti sveikoms, pasitikinčioms savimi, rasti draugių ir mokytis gyvenimo įgūdžių kartu“, – akcentavo trenerė.

Nuo 2021 m. spalio mėnesio Lietuvoje pradės veikti 30 centrų, kuriuose bus vykdomos minėtos veiklos. Šiais centrais gali tapti bet kuris klubas, mokykla, darželis ar kita įstaiga/organizacija, galinti įgyvendinti organizatorių nustatytus įsipareigojimus.

Kviečiame tapti vienu iš „Playmakers“ centrų, užsiregistravus šioje nuorodoje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS