Neįgaliesiems

Puolėja tapusi U. Lazdauskaitė: „MFA „Žalgirio“ merginų jų pasiekti rezultatai tikrai nestebina“

Jei reiktų rinkti didžiausią Lietuvos moterų futbolo A lygos staigmeną, tai pirmiausiai reiktų besti pirštu į antroje vietoje įsitaisiusias MFA „Žalgiris“-MRU komandos merginas.

Iš LMFA Pirmosios lygos į elitinį divizioną grįžusios sostinės atstovės jau spėjo iškovoti 5 pergales, o 2 pralaimėjimai patirti tik prieš šalies čempiones Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkes.

Tokį vilniečių pasiekimą būtų galima paaiškinti lygiaverte sudėtimi, puikiai į ekipą sugrįžusios Gabijos Gedgaudaitės sportine forma bei, aišku, jaunosios Ugnės Lazdauskaitės įvarčiais.

Aštuoniolikmetė Ugnė per šio sezono 7 rungtynes pasižymėjo net 14 vartų. Vienintelės jos nerezultatyvios rungtynės buvo prieš „Gintrą-Universitetą“, o praėjusią savaitę ji pasiekė asmeninį rekordą, į Šiaulių SG-FA „Šiauliai“ komandos vartus sumušusi net 5 įvarčius.

„Šiais metais išbandžiau sau neįprastą puolėjos poziciją, todėl dažniau atsirandu atakos smaigalyje, kur dažniau galiu smūgiuoti į vartus. Džiugu, jog mano įvarčiai padeda pasiekti komandines pergales“, – sakė jaunoji MFA „Žalgiris“-MRU komandos žvaigždė.

– Ugne, po metų praleistų ne A lygoje, toks MFA merginų žaidimas daugeliui kelia nuostabą. Jums pačioms jūsų žaidimas nėra netikėtas?

– Mūsų tai tikrai nestebina. Kiekviena šimtu procentų atsinešame į treniruotes, stengiamės. Taip pat turime puikų trenerių štabą, kuris paruošia varžyboms. Tad šie rezultatai yra viso kolektyvo darbo atspindys.

– „Gintros-Universiteto“ ekipa abu kartus jūsų komandą nugalėjo dideliais skirtumais (9:1 ir 7:1). Ar tarp jūsų ir jų iš tikro yra toks didelis skirtumas ar tą skirtumą padidina tai, kad varžovių jūs paprasčiausiai bijote?

– Reikia pripažinti, kad „Gintros-Universiteto“ komanda yra pajėgesnė. Tačiau tikrai nėra baimės žaisti prieš šią komandą. Abu susitikimus sugebėjome pralaužti jų gynybos grandį ir pasižymėti ko nepadarė nei viena komanda nei šiemet, nei pernai. Praleisti įvarčiai rodo spragas gynyboje, tad žinome kur tobulėti.

– Grįžkime prie MFA „Žalgirio“-MRU antros vietos. Kas lemia tokį gerą rezultatą?

Komandoje yra puiki atmosfera, džiaugiamės sugrįžusios į aukščiausią lygą, tad motyvacijos nestinga. Pirmajame rate laimėjome ketverias rungtynes, po kiekvienos pergalės atsiranda ir pasitikėjimas savo jėgomis. Taigi, į aikštę žengiame drąsiai, pasiruošusios šimtu procentų.

– O kas lemia tavo pačios įvarčius?

– Būtent komandinis darbas ir atneša mano įvarčius. Komandos draugės sukuria daug progų atakose, kurias tereikia užbaigti.

– Po 5 rezultatyvių rungtynių serijos antrose tarpusavio rungtynėse su „Gintra-Universitetu“ likai be įvarčio. Kaip jauteisi? Keista nebuvo?

– Žinoma, smagu mušti įvarčius, tačiau svarbiausia yra komandos žaidimas, o kai gerai sužaidžiame, ateina ir įvarčiai.

– Savo ruožtu, su kita Šiaulių komanda pasižymėjai 5 kartus ir pasiekei asmeninį rekordą. Kaip tau tai pavyko?

– Po pralaimėjimo norėjosi kuo greičiau revanšuotis, todėl į rungtynes išėjome motyvuotos, kūrėme daug atakų, kurias liko tik užbaigti.

– Ko tikiesi iš likusio šio sezono dalies?

– Žinoma, norime išlaikyti savo poziciją lentelėje ir sezoną užbaigti kuo geriau.

Autoriai – Žilvinas Lukošius ir Aurimas Budraitis; Elvio Žaldario nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS