Neįgaliesiems

R. Breu dalyvavo Europos techninių direktorių susirinkime

Lietuvos futbolo federacijos techninis direktorius Reinholdas Breu sugrįžo iš FIFA ir UEFA surengto susirinkimo Anglijoje, Lidso mieste.

Trijų dienų susirinkimo temos buvo techninio direktoriaus vaidmuo nacionalinėse federacijose bei tarptautinis futbolo specialistų bendradarbiavimas.

Tokio tipo susirinkimą FIFA ir UEFA organizavo po ilgos pertraukos, pastarąjį kartą – 2009 metais. Jame dalyvavo techniniai direktoriai iš UEFA šalių narių bei 16 specialistų.

Dalyviai stebėjo UEFA Europos moterų futbolo čempionato pusfinalio rungtynes Anglija – Švedija, aptardami elitinį moterų futbolo vystymą bei Anglijos futbolo asociacijos įdirbį.

„Pagrindinė tema buvo techninio direktoriaus atsakomybės nacionalinėje federacijoje. Buvo įdomu įvertinti, kaip skiriasi direktoriaus pareigos ir veiklos sritys skirtingose šalyse. Pakalbėjome su Anglijos futbolo asociacijos techniniu direktoriumi ir kitais, išgirsdami jų patirtį.

Sulaukėme vertingos informacijos apie naujausias futbolo talentų programas ir viziją, kurią diegia FIFA globalaus futbolo vystymo vadovas Arsène`as Wengeras. Jo suformuotas pamatinis klausimas, apsprendžiantis mūsų veiklą – kaip galime padėti kiekvienam vaikui pasiekti svajonę turėti futbolininko karjerą?

Kita reikšminga tema yra trenerių edukavimas – kaip apmokyti mokytojus? Susirinkimas leido apmąstyti, kaip visoje Lietuvoje galėtume atnaujinti trenerių instruktorių tinklą, jog pagerėtų treniravimo procesas.

Susirinkimo dalyviai priėjo išvados, kad techninio direktoriaus darbas yra tarsi maratonas, o darbo stažo vidurkis ilgėja. Nuo to priklauso vykdomų futbolo projektų sėkmė, kadangi neįmanoma užtikrinti kokybės, jeigu nėra pastovumo“, – įžvalgomis pasidalino Reinholdas Breu.

„Techninių direktorių vaidmuo ir poveikis yra esminis, tiek nacionalinių aspektu, tiek Europos futbolo ateičiai. Techniniai direktoriai yra atsakingi apsprendžiant ir vadovaujant savo futbolo federacijų futbolo vystymo programoms“, – teigė UEFA techninio vystymo vadovas Frankas Ludolphas, pažymėdamas skirtumą tarp trenerių ir techninių direktoriaus darbo pobūdžio, – „Treneriai siekia laimėti artėjančias futbolo rungtynes, o techniniai direktoriai siekia futbolui laimėti artimiausią dešimtmetį“.

FIFA.com nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS