Neįgaliesiems

R. Breu įvertino jaunimo išbandymus Maltoje: „Dabar mano vaizdas apie komandą yra dar ryškesnis“

Lietuvos U18 rinktinė pastaruoju metu buvo surengusi stovyklą, kurios metu Maltoje sužaidė du mačus su šios šalies rinktine.

Abi dvikovos baigėsi lygiosiomis – pirmajame mače užfiksuotas rezultatas 0:0, kitame dvikova baigėsi 1:1.

Verta paminėti, kad Lietuovos rinktinė varžėsi prieš metais ar dviem vyresnius varžovus – jei mūsiškiams atstovavo 2005–2006-aisiais gimę futbolininkai, tai Maltos gretose rungtyniavo 2004–2005-aisiais gimę žaidėjai.

Rinktinės treneris Reinholdas Breu, reziumuodamas stovyklą, akcentavo, jog didžiausias noras buvo pabandyti šios kartos žaidėjus, kuri anksčiau nebuvo pasiekusi pernelyg gerų rezultatų.

„Norėjau žaisti su 2005–2006 metų amžiaus grupe, tai amžiaus grupės, kurios anksčiau turėjo prastus rezultatus. Dabar pirmas dvi stovyklas norėjau skirti tam, kad pamatyčiau šios rinktinės paveikslą, koks yra potencialas sukurti stiprią komandą. Mačai Maltoje buvo geras testas prieš vieneriais ar dviem metais vyresnius žaidėjus, kad galėtume pamatyti, kiek esame konkurencingi. Dabar mano vaizdas apie šią komandą yra dar aiškesnis, šioje amžiaus grupėje vis svarbesne dalimi tampa ir psichologinis pasiruošimas

Turiu gerą santykį su visais žaidėjais, jaučiu, kad žaidėjai pasitiki manimi, o aš pasitikiu žaidėjais. Jei surinksime visus geriausius šių metų talentus, būsime tikrai konkurencingi ir tikrai nebijome kitų iššūkių, ypatingai – atrankos varžybų“, – į ateitį žvelgė specialistas.

Reziumuodamas abu mačus, treneris išskyrė esminius jų skirtumus.

„Pirmose rungtynėse buvome geresnė komanda, ypatingai kamuolio kontrolės atžvilgiu, bet mums dar trūksta finaliniame trečdalyje, kuriant progas. Kartais trūksta pasitikėjimo savimi, bet buvome geresnė komanda, gerai dirbome ir be kamuolio, Malta neturėjo daug progų prie mūsų vartų. Paskutines 20 minučių žaidėme mažumoje, gerai gynėmės, turėjome ir galimybių ir greitose atakose įmušti įvartį.

Antros rungtynės buvo kitokios, nes kamuolio kontrolėje nežaidėme taip gerai. Kai Malta praleido įvartį, jie labai supyko, tokios Maltos komandos dar nebuvau matęs, mus spaudė, o visą mūsų gynybą sudarė 2006-aisiais gimę žaidėjai. Ir taip, kaip jie dirbo prieš kamuolį atrodė labai gerai. Galų gale tai buvo taip pat pelnytos lygiosios, gal galėjome ir pralaimėti, bet kovėmės ir komanda parodė, kad yra psichologiškai pasiruošę būti konkurencingi ir atlaikyti spaudimą, sunkius momentus“, – dėstė treneris.

Strategas taip pat išskyrė porą futbolininkų, kurie jam paliko geriausią įspūdį.

„Nojus Audinis, puikūs pasirodymai, nuo pirmos minutės žaidė vyrišką futbolą, taip pat Ernestas Gudelevičius iš „Fiorentina“, matosi, kad kasdien jis treniruojasi aukščiausiame lygyje, yra stiprus, dinamiškas, greitai priima sprendimus ir tai matosi.

Lietuvoje žaidžiantiems vaikinams pasakiau, kad kiekvienos tokios tarptautinės rungtynės yra intensyvesnės nei Lietuvoje, tad reikia prisitaikyti. Bet dabar esu ramesnis, nes stovyklos buvo naudingos mūsų santykiui su žaidėjais“, – sakė R. Breu.

Į kitą stovyklą lietuvaičiai rinksis gegužės mėnesį ir, besirengdami lapkritį vyksiančiai Europos čempionato atrankai, sužais du mačus Druskininkuose su Vengrijos bendraamžiais.

„Vengrai yra geri, turi gerą sistemą, tada mūsų lauks Baltijos taurė. Matysime, kas nutiks. Visi žino, kad pasiruošti lapkričiui nėra lengva, bet žinome, kur ir ko mums dar trūksta ir tai pamatėme per šias stovyklas“, – mintimis dalinosi vokietis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS