R. Breu po mačo su Farerų Salomis: „Turime ir toliau sunkiai dirbti“

Lietuvos rinktinė ketvirtadienio vakarą UEFA tautų lygos rungtynėse namuose 1:1 išsiskyrė su Farerų Salų futbolininkais.

Svečiai pirmieji išsiveržė į priekį, tačiau prieš pat pertrauką nestipriu, bet tiksliu smūgiu įmušė bei rezultatą išlygino Vykintas Slivka.

Antrame kėlinyje kamuolio į tinklą pasiųsti nebesugebėjo nė viena komanda, tad mačas baigėsi lygiosiomis.

Po rungtynių spaudos konferencijoje kalbėjęs Lietuvos rinktinės treneris Reinholdas Breu sakė, kad tai nebuvo lengvas mačas.

„Visų pirma turiu padėkoti žaidėjams, komandai, bandėme laimėti rungtynes, rodėme charakterį. Tai nebuvo lengvos rungtynės, ypač po to, kai praleidome po standarto. Bet analizuosime rungtynes, turėsime gerą atsistatymą ir būsime pasiruošę kitoms rungtynėms po trijų dienų Liuksemburge.

Iš mano pusės taip buvo kaip pirmas geras žingsnis, ne viskas buvo gerai, bet turime toliau sunkiai dirbti. Vaikinams nebuvo lengva, nes kalbėjome apie naujus tikslus, naujus principus, naujus būdus, kaip mes norime žaisti, bet turiu nuoširdžiai padėkoti vyrams, nes visi stengėsi laimėti rungtynes“, – sakė specialistas iš Vokietijos.

Tuo tarpu įvarčio autorius V. Slivka apgailestavo, kad nepavyko pasiekti dar geresnio rezultato.

„Gaila, kad nepavyko pasiekti pergalės, galbūt per daug įsivėlėme į jų ilgų kamuolių žaidimą, momentais galėjome sužaisti ramiau, turbūt tas mums ir kainavo taškus.

Pirmos rungtynės su nauju treneriu, viskas susideda į tas detales“, – sakė futbolininkas.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis svečiai turėjo gana aiškų pranašumą, tačiau R. Breu teigimu – jis dėl tokio vaizdo nebuvo nustebęs.

„Žinojome, kad rungtynių pradžia nebus lengva, buvome šiek tiek chaotiški, nebuvome geri su kamuoliu, bet man buvo aišku, kad tokia situacija bus.

Kai praleidi įvartį po standarto – nėra lengva grįžti, bet dar iki pertraukos išlyginome, antrame kėlinyje norėjome įmušti antrą ir laimėti, bet pirmoje ir antroje aikštės dalyje nebuvome pakankamai ramūs ir negalėjome paruošti atakų, čia turime tobulėti ir tikiuosi, kad palaipsniui gėrėsime“, – sakė strategas.

Jis pridėjo, kad pastebėjo rungtynėse ir gerų momentų, tačiau to nepakako.

„Visada turėtų būti aiški strategija ir planas, žinoma, norėtume visada turėti 75 procentus kamuolio kontrolės, bet tai nėra lengva, nes žaidėme prieš stiprią komandą ir turime tai suprasti. Turime priimti šį rezultatą, žinoma, nesu laimingas dėl lygiųjų, nes visa komanda norėjo laimėti, ypatingai – kai žaidi namuose, tačiau turime būti sąžiningi, padaryti gerą analizę.

Kai kuriuose momentuose tikrai buvome neblogi, bet turime dar gerinti savo kokybę, vyrukai tikrai yra protingi ir žino, kaip mes norime žaisti ateityje“, – dėstė prie rinktinės vairo debiutavęs specialistas.

V. Slivkos teigimu, nebuvo lengva pasiekti gerą susižaidimo lygį ir perprasti naujas trenerio idėjas per vos kelias turėtas treniruotes.

„Manau, kad visi atsidavė 100 procentų ir bandė pasiekti pergalę, tiesiog nėra lengva susižaisti per keletą dienų. Turėjome vieną-dvi treniruotes, tai nėra pasiteisinimas, bet viskas susiveda į rezultatą“, – sakė Graikijoje rungtyniaujantis futbolininkas.

Dabar Lietuvos rinktinės laukia rungtynės Liuksemburge, kurios vyks sekmadienį. R. Breu teigimu, ten laukia ne ką lengvesnis testas.

„Tai bus labai sunkus mačas, jauna Liuksemburgo komanda Turkijoje pasiekė lygiąsias, įmušė tris įvarčius. Žinau visus Liuksemburgo žaidėjus, treniravau juos pastaruosius dešimt metų, tai bus kova, bet manau, kad bus visai kitas vaizdas ir gal lengviau mums žaisti išvykoje, nes jie norės žaisti atakuojantį futbolą, o mums gal tai yra šiek tiek palankiau. Čia mes žinojome, kad Farerų Saloms užtenka lygiųjų“, – sakė R. Breu.