Neįgaliesiems

R. Breu po U19 Baltijos taurės: „Lygus trijų komandų turnyras“

Kaune vykusiame U19 vaikinų rinktinių Baltijos taurės turnyre Lietuvos rinktinė turėjo tenkintis trečia pozicija.

Visos turnyro dalyvės – Lietuva, Latvija ir Estija – po sykį laimėjo ir patyrė po vieną nesėkmę, tad komandų rikiuotė sprendėsi pagal įvarčių santykį.

Lietuviai estus nugalėjo 2:1, bet latviams nusileido 0:2, estai nugalėjo latvius 2:1 ir tai nulėmė, kad pirmą vietą užėmė Latvija, antri liko estai, trečia vieta atiteko lietuviams.

Reziumuodamas rinktinės pasirodymą, lietuvių treneris Reinholdas Breu teigė, jog turnyras ir jo komandos buvo itin lygios.

„Lygus turnyras tarp trijų komandų, kurios visos iškovojo po pergalę. Visos komandos sužaidė po vienerias geresnes ir vienas – kiek silpnesnes rungtynes, o mums tai buvo du geri testai rengiantis Europos čempionato atrankai.

Pasirengimas mums nebuvo lengvas, dėl egzaminų ir traumų turėjome žaisti be trijų svarbių futbolininkų. Užsienyje rungtyniaujantys futbolininkai jau buvo pabaigę savo sezonus, o vietiniai žaidėjai jau buvo pradėję egzaminių sesiją“, – reziumavo Lietuvos rinktinės treneris.

Lietuviai rungtynėse su Estija daugiau nei kėlinį žaidė daugumoje, tačiau pergalingą įvartį įmušė tik pačioje dvikovos pabaigoje. R. Breu teigimu, jis niekada nebuvo praradęs tikėjimo, kad lietuviai savo tikslą pasieks.

„Mūsų laukia dar daug darbo ir turėsime dvi dešimties dienų stovyklas rugsėjį ir spalį, kur turėsime būti daryti viską, kad būtume pasiruošę Europos čempionato atrankai po to. Esu patenkintas rungtynėmis su Estija, nes ten žaidėme vyrišką futbolą ir kontroliavome rungtynes beveik visą jų laiką. Kai žaidėme daugumoje niekada nepraradau kantrybės ir žinojau, kad susikursime galimybių įmušti pergalingą įvartį“, – dėstė vokietis.

Abu įvarčius toje dvikovoje lietuviai mušė po standartinių situacijų – po baudos smūgio galva mušė Nojus Audinis, o pačioje mačo pabaigoje po kampinio irgi galva pasižymėjo Adrian Lickūnas.

„Didelis akcentas mūsų žaidimas yra buvimas su kamuoliu, tačiau vis tiek suprantame, kokios svarbios yra standartinės situacijos. Norime būti pavojingi ir tokias situacijas treniruotėse rimtai šlifuojame, čia labai padeda mano asistentai Deimantas Bička ir Gianluca Minarelli“, – apie taktinius dalykus kalbėjo specialistas.

Tuo tarpu kalbėdamas apie antrą dvikovą su Latvija, R. Breu buvo atviras ir teigė, jog pasirodymas geras buvo tik dalį rungtynių.

„Antrame mače buvome geri maždaug 50 minučių, turėjome silpnesnių atkarpų. Latviai žaidė gerai ir efektyviai išnaudojo savo progas, ko mums pritrūko. Turėdamas šešis puikius šansus tarptautiniame lygyje turi įmušti bent jau du įvarčius, bet mes to nepadarėme ir pralaimėjome pelnytai.

Futbolas yra sportas, orientuotas į rezultatus ir iš viso su šia komanda per pastarąsias ketverias rungtynes du kartus laimėjome ir patyrėme dvi nesėkmes. Išbandėme ir naujų žaidėjų, toliau diegsime savo idėjas ir toliau auginsime komandinę stiprybę, ką darome su visomis mūsų jaunimo rinktinėmis.

Nemažai dalykų mums sekasi gerai, o ties kitais faktoriais mes toliau dirbame. Nesvarbu, kokia amžiaus grupė bebūtų, kiekvienas mačas tarptautiniame lygyje bus labai, labai sunkus“, – užbaigė jis.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS