Neįgaliesiems

R. Breu po U19 rinktinės pasirodymo Nyderlanduose: „Visi jautėme aukščiausią lygį“

Lietuvos vaikinų U19 rinktinė kovo mėnesį varžėsi Europos vaikinų čempionato atrankos elitiniame etape, kur susitiko su pajėgiomis žemyno komandomis.

Lietuviai Nyderlanduose susitiko su šeimininkų rinktine, taip pat – su Belgijos ir Prancūzijos rinktinėmis.

Pirmame susitikime lietuviai 0:4 pralaimėjo Nyderlandų bendraamžiams, vėliau po atkaklios kovos 0:2 nusileido belgams, tačiau paskutiniame susitikime trinktelėjo durimis, po dviejų Ernesto Gudelevičiaus įvarčių 2:0 nugalėjo grupės nugalėtojais tapusius prancūzus ir pasirodymą užbaigė surinkę tris taškus.

Po turnyro rinktinės pasirodymą reziumavęs rinktinės vyriausiasis treneris Reinholdas Breu akcentavo, kad vaikinams tai buvo puiki patirtis ir galimybė pasivaržytis su ryškiomis šios amžiaus grupės žvaigždėmis.

„Pirmiausia, esame laimingi galėję dalyvauti tokiame elitinio lygio turnyre, žaidėme ir stipriausioje grupėje, nes tokios trys rinktinės neretai žaistų ir Europos čempionato pusfinalyje. Vaikinai, personalas, visi jautėme aukščiausią lygį, rungtynių intensyvumą, individualų pajėgumą, pasirengimą nuo analitikų iki medikų.

Pirmąsias mūsų rungtynes stadione stebėjo 4 tūkstančiai sirgalių, visa patirtis buvo puiki.

Niekas nesitikėjo iš šios mūsų amžiaus grupės gerų rezultatų, kai atvykau, man sakė, kad tai nėra pati geriausia grupė, bet tada prisiėmėme atsakomybę ir ką nuveikėme su vaikinais per pastaruosius 15 mėnesių – tai buvo puiku, niekas nesitikėjo tokio gero ciklo.

Žvelgiant į rezultatus – galime būti patenkinti, o kai kurie futbolininkai jau po neilgo laiko turi galimybių prisijungti ir prie nacionalinės vyrų rinktinės. Ernestas Gudelevičius, Lukas Michelbrink (šį turnyrą jis praleido dėl traumos – red.), Romualdas Jansonas, Milanas Rutkovskis – tikrai puikaus lygio žaidėjai, nereikia pamiršti ir komandos smegenų Simo Civilkos.

Visada kalbame su vaikinais, jie jautė mūsų pasitikėjimą ir dėl to patys labiau pasitikėjo savimi. Nuo pirmos stovyklos praėjusių metų vasarį subūrėme 24-25 žaidėjų branduolį, nes mums svarbu turėti ne tik geriausius žaidėjus, bet ir komandinę dvasią. Nes Lietuva nėra tokioje situacijoje, kur kiekvienoje amžiaus grupėje turėtume 2000 žaidėjų ir iš jų lengvai galėtume pasirinkti 20, tokia yra realybė“, – reziumavo specialistas iš Vokietijos.

Vėliau treneris apibūdino rinktinės pasirodymus atskiruose susitikimuose. Kalbėdamas apie pirmąją dvikovą su Nyderlandais, kur visi įvarčiai į lietuvių vartus krito pirmame kėlinyje, vokietis kalbėjo apie netobulą pasirengimą.

„Turėjome du diskvalifikuotus žaidėjus, taip pat buvo suspenduotas ir vyriausiasis treneris (pats R. Breu paskutinėse pirmo atrankos etapo rungtynėse gavo raudoną kortelę ir dvikovoje su Nyderlandais vadovauti komandai negalėjo – red.), apskritai tai nebuvo tobula situacija. Reikia pasakyti, kad individualiai mes neturime aukščiausio lygio talentų, reikia problemas spręsti komandiškai.

Ir pasirengimas mūsų nebuvo tobulas, kitos rinktinės atvyko į Nyderlandus 2-3 dienos iki pirmųjų rungtynių, mes atvykome likus vienai dienai, tokios detalės aukščiausio lygio futbole yra svarbios, visada reikia laiko adaptacijai“, – sakė R. Breu.

Pasakodamas apie dvikovą su belgais, kur lietuviai du įvarčius praleido antrame kėlinyje, treneris atsiduso.

„Antrosios rungtynės… Kalbant atvirai – turėjome jas laimėti. Turėjome tris progas išėjus dviese prieš vieną, bet žvelgiant bendrai vaikinai vis tiek padarė puikų darbą, du praleisti įvarčiai buvo nulemti individualios kokybės, nors ir jų galėjome išvengti, tačiau tai buvo lygios rungtynės“, – sakė strategas.

Rinktinės pasirodymo puošmena tapo paskutinės rungtynės, kuriose du ankstyvi Ernesto Gudelevičiaus įvarčiai nulėmė puikią pergalę 2:0 prieš Prancūzijos futbolininkus.

„Trečios rungtynės – nuostabu. Jei kažkas sako, kad nežaidėme prieš stipriausią sudėtį… Tai yra 20 geriausių šios amžiaus grupės Prancūzijos futbolininkų, visoje šalyje, tai yra puiki komanda ir mes ją nugalėjome pelnytai. Kalbėjome apie savo užduotis, ką turime daryti, jie buvo nustebę, kaip juos rungtynių pradžioje išmušėme iš vėžių aukštu savo spaudimu, ypač tai matosi antrame įvartyje, tai buvo dalis mūsų filosofijos.

Likęs pirmas kėlinys taip pat buvo neblogas, o antrame, sutikime, reikėjo tiesiog gintis, tačiau kaip mes gynėmės – tai buvo aukščiausias lygis, nes nebuvo, kad jie kas pora minučių susikurtų po gerą progą. Varžovai šansų turėjo, tačiau puikiai žaidė vartininkas Arnas Voitinovičius.

Užbaigėme turnyrą pergale, trimis taškais ir kas yra labai gerai – dalis geriausių 2005-ųjų gimimo žaidėjų gali sulaukti kvietimo į U21 rinktinę, nes turime ruošti naują kartą“, – pasakojo rinktinės treneris.

Jis taip pat išskyrė kelis futbolininkus, kurie, jo manymu, gali tapti svarbiais žaidėjais ir ateities kovose.

„Pirmiausia, matome žaidėjus iš didelių akademijų, pavyzdžiui, A. Voitinovičius iš „Riterių“ persikėlė į „Benfica“, visi tikisi, kad dės ir kitą žingsnį. Ernestas Gudelevičius – žaidžia „Fiorentina“ jaunimo komandoje, tačiau dabar kitas žingsnis jam – pradėti treniruotis su pagrindine komanda, L. Michelbrink taip pat padarys savo darbą, nes jis yra „Hertha“ jaunimo komandos kapitonas ir labai protingas žaidėjas.

Turime ir Milaną Rutkovskį, kuriam reikia gero sezono su „Riteriais“, galbūt padėti jiems grįžti į A lygą. Norisi paminėti ir Romualdą Jansoną, kuris pagal savo potencialą atrodo labai įdomus žaidėjas, tačiau jei klube su juo nebus dirbama individualiai kiekvieną dieną – tada bus sunku. Reikia dalintis atsakomybe – dirbti turi ne tik mūsų techninis departamentas, bet ir klubai, turime visi eiti ta pačia kryptimi“, – mintimis dalinosi R. Breu.

Jis taip pasidžiaugė ir tuo, kad ilgą laiką rungtynėse jo komanda laikėsi disciplinuotai, o tai nulėmė sėkmingas darbas ruošiantis turnyrui ir viso ciklo metu.

„Sausus vartus išlaikėme keturiuose žaistuose kėliniuose iš šešių, kas yra puiku, patobulėjimas yra matomas. Turėjome daug stovyklų, turėjome aiškius rungtynių planus ir esame griežti – jei žaidėjas negali laikytis mūsų susitarimų ar planų, turime jam padėkoti ir atsisveikinti, nes tarptautinis futbolas visiškai skiriasi nuo vietinių pirmenybių“, – kalbėjo R. Breu.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS