Neįgaliesiems

R. Breu reziumavo U18 rinktinės patirtį Maltoje: „Buvo naudinga pamatyti, kas pasiruošę mūsų laukiantiems iššūkiams“

Lietuvos vaikinų iki 18 metų rinktinė užbaigė treniruočių stovyklą, kurios metu du kartus išvykoje sužaidė su Maltos bendraamžiais.

Pirmajame susitikime lietuviai iškovojo pergalę 2:1, antrame susitikime teko pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 1:3.

Jau po stovyklos visą patirtį, surinktą stovyklos metu, reziumavo rinktinės vyriausiasis treneris Reinholdas Breu.

„Naudojome stovyklą kad galėtume įvertinti naujus žaidėjus, ypatingai 2007-ųjų gimimo, nes vyresnius jau iš esmės pažįstame. Tai buvo stovykla ne oficialaus FIFA lango metu, tad mums trūko 10 žaidėjų. Visi iš tų dešimties įprastai būtų sudėtyje, bet buvo gerai pamatyti ir jaunesnius vaikinus.

Pirmose rungtynėse buvau patenkintas, nes mačiau, kaip galime dominuoti, kaip elgėmės su kamuoliu, vaikinai žaidė pagal mūsų principus, o antros rungtynės buvo sunkesnės, nes pakeitėme sudėtį, bet visi turėjo galimybę pasirodyti ir ar jie yra pasiruošę tarptautiniam futbolui.

Pirmasis kėlinys nebuvo geras, trūko agresyvumo, varžovai žaidė labai kietai ir mes strigome, bet po pertraukos dominavome. Jau pirmame kėlinyje praleidome du įvarčius, neįmušėme baudinio… Tačiau, vertinant bendrai, buvo naudinga pamatyti, kas yra pasirengę iššūkiams, kurie mūsų laukia dabar“, – sakė rinktinės treneris iš Vokietijos.

Antro susitikimo metu dvikovos pabaigoje lietuviai gavo galimybę mušti baudinį ir sušvelninti atsilikimą, tačiau Nedo Garbaliausko smūgis skriejo aukštai virš vartų. Visgi strategas to sureikšmingi linkęs nebuvo.

„Prieš rungtynes dar sakiau vaikinams, kad kartais reikia mokėti ir iš savęs pasijuokti. Jei treniruotėje varžovas prakiša kamuolį tau tarp kojų – turi mokėti iš to pasijuokti kartu su komanda. O po šio baudinio juokėsi visi – aikštė buvo slidi, o kamuolys praskriejo ne tik virš skersinio, tačiau ir virš kamuolių gaudyklės už vartų (juokiasi).

Aš pats esu pramušęs baudinių, tame nėra nieko blogo. Nedas ėmėsi atsakomybės, bet įprastai jis tokius baudinius realizuoja. Tai buvo draugiškos rungtynės, pykome, kad nelaimėjome antro mačo, nes visą laiką buvome geresnė komanda, tačiau pamatėme, kokios gali būti mūsų stiprybės ateityje, tai buvo geras sezono startas“, – sakė jis.

Paprašytas išskirti kelis futbolininkus, kurie stovyklos metu jam paliko ryškiausią įspūdį, treneris turėjo kelias pavardes.

„Smagu buvo pamatyti vartininką Ugnių Semašką, kuris žaidžia Pirmoje lygoje ir jau atrodo kaip subrendęs vartininkas ir jau dabar jis drąsiai gali būti antruoju rinktinės vartininku po Arno Voitinovičiaus, vartininkų visada turime gerų. Turime ir Ernestą Lysionoką, žaidžiantį Italijoje, taip pat ir Jorį Aliukonį, kuris rungtyniauja „Žalgiryje“.

Gerą įspūdį paliko Regnar Krot, jis yra puikus žaidėjas atakoje, puikiai priima sprendimus, taip pat smagu buvo pamatyti, kaip čia atrodo Brooklyn Leipus. Jis yra vaikinas, kuris gali būti ateities žaidėjas, tai būtent šie pasirodymai įsiminė labiausiai. Taip pat Nikita Pavlovskij, jis yra mūsų kapitonas, svarbus žaidėjas, tačiau jam sekėsi kiek sunkiau, nes Kipre sezonas jau pasibaigęs prieš keletą savaičių ir tai jautėsi.

Noriu pagirti ir Luką Jonaitį, jis jau buvo su mumis lapkritį, bet po to patyrė sunkią traumą, pakviečiau jį į šią stovyklą, jis dar tikrai nėra pasiruošęs 100 procentų, bet du kartus išėjęs paliko neblogą įspūdį“, – dėstė specialistas.

Artimiausias rinktinės iššūkis – birželio mėnesį Kaune vyksiantis U19 Baltijos taurės turnyras. Kaip akcentavo R. Breu, tikslai turnyre bus ne tik laimėti rungtynes, bet ir ruoštis rudenį vyksiančiai Europos čempionato atrankai.

„Norime laimėti visas rungtynes, nes tai yra augimas, tobulėjimas, bet esame pasirengimo cikle, nes mums svarbiausia pasiruošti Europos čempionato atrankai rudenį Bulgarijoje. Toks planas buvo ir pernai, lieka ir šiems metams.

Turime naudotis Baltijos taure ir draugiškomis rungtynėmis gerinant savo taktinį pasirengimą, turime mokytis būti lankstesni. Taip, laimėti norime visas rungtynes, bet tai yra tik žingsnis link Europos čempionato atrankos, manau, kad esame pakankamai geri nugalėti Latviją ir Estiją, tačiau nutikti gali visko“, – sakė treneris.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS