Neįgaliesiems

R. Daugėla – apie pasikeitimus, sezono nemalonumus ir pamokas

Iki futsal A lygos sezono pabaigos liko ne tiek ir daug – „Vytis“ ir VIP savo pusfinalio seriją pradėjo dar sekmadienį, šiandien tą patį Gargžduose padarys „Pramogos“ ir „Vikingai“, vėliau vyks didysis ir mažasis finalai.

„Kol nesibaigė visas sezonas, manau, kad apibendrinimus būtų daryti netikslinga“, – sakė Lietuvos salės futbolo asociacijos direktorius Remigijus Daugėla.

„Vis tik, sezono gaires pasistengsime nubraišyti jau dabar. Ir ne tik sezono, tačiau ir priešsezoninio laikotarpio, kai buvo dėliojamas dalyvių sąrašas.

Jei atvirai, tai buvo viena sudėtingiausių užduočių. Daug kas sako: va, pas juos nėra sportinio principo, į lygą priima visus, ką nori. Neteisybė. Tiesa tokia, kad mes ieškome komandų, kurios atstovautų miestams su normalia infrastruktūra, su normaliomis vaikų grupėmis ir panašiai.

Be abejo, mums tūkstantį kartų būtų patogiau, jei turėtumėm puikiai veikiantį sportinį principą, kai paskutinė komanda krenta į žemesnį divizioną, o žemesnio nugalėtojai kyla į aukštesnįjį. Tokia mūsų siekiamybė, bet šiandienos realybė, deja, kitokia. Mes iki paskutinės dienos laukėme Alytaus atsakymo, laukėme, kad finansinius reikalus susitvarkytų „Turbotransfers“, išlygas darėme „Bekentui“, – sakė R. Daugėla.

„Bekentas“ sezono pabaigos nesulaukė. Po eilinio sutriuškinimo komanda pradėjo nebesurinkti sudėties ir galiausiai padėjo tašką savo šlovingoje istorijoje.

„Visi kartu grupėje ieškojome sprendimų, tačiau jų neradome. Man kol kas labai sunku apie tai kalbėti“, – prabėgus mažiau nei parai po pasitraukimo sakė klubo vadovas Jurijus Morozas.

„Skubos tvarka pavyko tą gaisrą prigesinti, nes A lygoje norėjome lyginio komandų skaičiaus. Dabar aišku, kad galutinai jo užgesinti nepavyko. Tikrai labai gaila“, – tuomet kalbėjo R. Daugėla.

Pasibaigus reguliariajam sezonui, į atkrintamąsias varžybas pateko aštuoni (iš devynių) klubai. Nepaisant to, kad buvo spekuliacijų, jog tai per didelis skaičius, vis tik ketvirtfinaliai parodė, kad intrigos būta beveik visose porose.

„Išskyrus „Vyčio“ pergalę prieš „Sportidus“, visose kitose porose galutinis nugalėtojas galėjo būti ne tas, kuris buvo. Aš sutinku su tuo, kad reikia svarstyti, iki kada komandos gali pildytis žaidėjais, kad nebūtų taip, jog reguliarųjį sezoną žaidei su vienais, o atkrintamąsias – su kitais.

Sutinkame, kad sunkiau komandoms žaidžiančioms Futsal Baltijos lygoje, iki pabaigos dalyvaujant Futsal taurės kovose ar turinčioms „trumpesnį“ suolelį. Bet reikia pripažinti, kad A lygos klubų priimta ir LSFA patvirtinta 8 komandų atkrintamųjų sistema (ketvirtfinalio etapas), mano nuomone, yra teigiamas dalykas, – kalbėjo R. Daugėla.

Deja, ketvirtfinalio etape neišvengta ir nemalonaus atvejo, kai rungtynėse tarp „Vikingų“ ir „Akmenės“ nebuvo žaidžiamas pratęsimas, o iškart buvo mušama baudinių serija, nepaisant to, kad visi Optibet futsal A lygos klubai iš anksto prieš atkrintamąsias varžybas gavo išsamią atkrintamųjų varžybų informaciją.

„Aš nevengiu atsakomybės. Pritrūko komunikacijos su teisėjais ir dėl to labai apgailestauju. Po šio įvykio asociacija nusiuntė užklausą teisėjų asociacijai su klausimu, kodėl taip buvo pasielgta? Viską išsiaiškinome ir tikimės, kad panašūs dalykai nepasikartos, – sakė R. Daugėla.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS