Neįgaliesiems

R. Dubinskienė apie vilniečių triumfą 1996 metais: „Daug kas kalbėjo, kad tai sensacija“

Po to, kai 1994 ir 1995 metais Lietuvos čempionate triumfavo Kauno futbolininkės, prireikė dar vienerių metų, kad ateitų ir sostinės moterų laikas.

Į komandą sugrįžusios veteranės 5 komandų turnyre 3 taškais aplenkė Kauno „Gabiją-Politechniką“ ir pirmąkart istorijoje pasipuošė aukso medaliais.

„Daug kas kalbėjo, kad tai sensacija, tačiau mes iki šiol taip nemanome. Buvome lygiavertės komandos, tad nematau priežasčių, kodėl negalėjome laimėti mes. Ne tik galėjome, bet ir laimėjome.

Iš tikro, tie metai buvo kažkiek išskirtiniai, nes ne tik su Kauno, bet ir su Telšių bei Kelmės komandomis žaisti nebuvo lengva“, – prisiminimais dalinosi tuometinė „Vilniaus“ komandos žaidžianti trenerė Romualda Dubinskienė, pridūrusi, kad su tuometinės komandos narėmis susitinka iki šiol.

1995–1996 m. sezono statistika

Tie 1996 metai įrašyti vienu unikaliu faktu – kaunietės čempionatą pralaimėjo nepraleidusios nei vieno įvarčio per visą sezoną. Tapti čempionėmis joms sutrukdė kelios nulinės lygiosios, įskaitant ir prarastus taškus dvikovoje su trečiąją vietą užėmusia Telšių komanda.

Į Žemaitijos sostinę moterų futbolas atkeliavo Lietuvai jau atgavus nepriklausomybę. 1993 metais iš UEFA kongreso į gimtąjį miestą sugrįžęs tuometinis LFF prezidentas Vytautas Dirmeikis vietiniams treneriams pasakė, kad moterų futbolas Telšiuose privalo būti.

„Mes tik vykdėme jo įsakymus“, – prisiminimais dalinosi bronzą su merginomis iškovojęs treneris Algimantas Galminas. Jis kartu su dviem į anapilį jau iškeliavusiais Mindaugu Sabeckiu ir Antanu Rubiu pradėjo rinkti merginas. Netrukus buvo sukurta pirmoji komanda.

„Pradžia buvo visai nebloga. Iki šiol suprantu, kad tuomet priešintis Vilniaus ir Kauno komandoms neturėjome šansų. Jos turėjo savo mokyklas, o mes vargome su kiekviena mergaite, kurią į futbolą pasikviesti būdavo pakankamai sudėtinga“, – beveik trijų dešimtmečių istoriją pasakojo A. Galminas.

Pirmus du sezonus „Samanėlės“ vardu žaidusios Telšių merginos 1996-aisiais tapo „Žemaitija“. Iškart už šios komandos turnyre liko Kelmės „Jogintos“ ir Nemenčinės „Rūtos“ futbolininkės.

1996 metų čempionių komanda: V. Merkevičiūtė, R. Dubinskienė, O. Glinskienė, N. Kazlauskaitė, L. Merkevičiūtė, J. Pivarauskaitė, I. Raškauskaitė, B. Stančik, J. Stankutė, D. Stašytė, L. Tamašauskaitė, E. Vaščilko, D. Vegytė, J. Vinkovskaja, trenerė R. Dubinskienė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS