Neįgaliesiems

R. Garastas – apie stažuotę Ispanijoje, netikėtą E. Jankausko kvietimą ir pasiūlymą iš „Kauno Žalgirio“

Lietuvos futbolo A lyga pristato dar vieną tinklalaidę, kurioje šį kartą svečiavosi „Kauno Žalgirio“ klubo vyriausiasis treneris Rokas Garastas.

Trenerio keliu jis pasuko dar būdamas labai jaunas ir, kol mokėsi savo amato Ispanijoje, turėjo galimybę pasistažuoti ir galinguose Ispanijos klubuose – „Barcelona“ ir „Espanyol“.

„Mokymasis ten man įskiepijo kitokį požiūrį, kai vakare įvykdavo kokios svarbios rungtynės, kitą rytą jau turėdavai būti paskaitoje, joje matydavai analizes iš praėjusio vakaro rungtynių. Tai jau ten atsirado kitoks, profesionalesnis požiūris į futbolą, į jo analizavimą.

Būnant tokiuose klubuose iš labai arti matai labai aukšto lygio meistriškumą. Iki tol matydavai pratimus, bet nematydavai mažų detalių, o kai atsisuki, kur buvai anksčiau, tai yra tam tikra tobulumo viršūnė. Nežinau, ar dar kada kažką panašaus teks pamatyti“, – sakė dabartinis žalgiriečių treneris.

Tuo tarpu vyrų futbole R. Garastas pirmo rimto šanso sulaukė, kai Edgaras Jankauskas pakvietė jį į savo Lietuvos futbolo rinktinės trenerių štabą.

„Visada liksiu dėkingas jam (E. Jankauskui – red.), nes žinau, kad gal ir dėka jo esu čia, kur esu dabar. Su pakvietimu aš gavau šansą parodyti save. Pasakius jo vardą ir pavardė, kyla dėkingumas ir šiluma dėl to, kad ten buvau, daug dalykų parodė iš žaidėjo pusės.

Žinant, kokį kelią jis nuėjo, išlikti tokiu žmogišku ir į visus žiūrėti su tokia pagarba, tai man yra patys didžiausi dalykai“, – savo kelią su E. Jankausku atsiminė R. Garastas.

Tinklalaidėje taip pat galėsite išgirsti trenerio minčių apie jo žaidėjo karjerą, kelionę į Nigeriją ieškoti futbolo talentų ten ir iškilmingą pasitikimą bei kitus įdomius jo karjeros etapus.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS