Neįgaliesiems

R. Viktoravičius apie Čempionių lygą: „Minimalus tikslas – grupė. Aštuntfinalis būtų labai gerai“

Dėl pasaulinės pandemijos ir karantino susijaukę tvarkaraščiai keičia ir Lietuvos moterų futbolo flagmanių pasiruošimo planus UEFA Čempionių lygoje. Šiemet „Gintra-Universitetas“ savo pagrindines varžybas pradės spalio mėnesį

Jos bus kiek kitokios nei buvo pernai, nes dėl vėlavusio sezono daugelio šalių tvarkaraščiai yra gerokai suspausti. Tai reiškia, kad Rimanto Viktoravičiaus treniruojamai komandai rasti „sparingo“ partnerių prieš svarbiausias varžybas gali būti pakankamai sudėtinga.

„Situacija keistųsi, jei mūsų nacionalinis čempionatas būtų stipresnis, tai gal net būtų geriau, kad Čempionių lyga persikėlė į spalį. Dabartiniu atveju, turime ieškoti stipresnių priešininkų, tačiau visur vyksiantys čempionatai varžovių pasirinkimą stipriai sumažins“, – sakė R. Viktoravičius.

„Gintra-Universitetas“ per pastarąjį penkmetį UEFA klubinį reitingą užaugino tiek, kad Lietuva dabar yra ant 16-ojo laiptelio. Dar keturios pozicijos į viršų komandai garantuotų Čempionių lygos pagrindinį turnyrą.

„Nėra prasmės apie tai galvoti, nes mes visada turnyrą pradedame nuo atrankos etapo. Kad jo išvengtumėm ir galėtumėm iškart startuoti nuo pagrindinio turnyro, mes Europoje turime dar geriau pasirodyti daug metų iš eilės. Kol to nėra, ne dėl reitingų sukame galvą, o kaip geriau pasiruošti atrankai“, – kalbėjo R. Viktoravičius.

–Ar šiemet „Gintra“ teiks paraišką, kad atrankos turnyras vyktų Lietuvoje?

–Vadovai tuo jau pasirūpino. Paraiška yra pateikta. Kaip klubas mes turime interesą, kad atranka būtų būtent mūsų šalyje.

–Praėję metai Lietuvoje nebuvo sėkmingi. Dabar, prabėgus šiek tiek laiko, galite įvardinti, kokių pamokų išmokote nuo praėjusių metų?

–Po kiekvieno sezono yra ką pergalvoti ir ko pasimokyti. Kalbant konkrečiai apie praėjusius metus, tai buvo blogai sudėliotas pasiruošimo procesas. Žaidėme labai daug draugiškų rungtynių, nors tiek net nereikėjo. Tas didelis rungtynių skaičius atsiliepė žaidėjų formai lemiamu metu.

Aš nemanau, kad mūsų komplektacija buvo bloga. Tiesiog, kai svarbiausiose sezono rungtynėse žaidėjų nesugebėjome paruošti optimaliai formai, tada pasimatė trūkumai. Tai va tokios ir pamokos.

–Kai stebite komandą treniruotėse, kurią „Gintrą“ matote stipresnę: pernykštę ar šių metų?

–Viskas paprasta: jei laimėsime atranką, sakysime, kad stipresnė šių metų komanda. Jei vėl nepasiseks – didelio skirtumo nebus. Treniruotėse aš merginoms priekaištų neturiu – nei toms, kurios žaidė komandoje pernai, nei toms, kurios žaidžia šiemet. Tačiau sporte visą įdirbį parodo ne treniruotės, o rungtynės ir jose pasiektas rezultatas.

–O jei išskirtumėte pozicijomis, kurią, jūsų nuomone, pavyko labiausiai sustiprinti?

–Galvoju, puolimą. Šio sezono priekinė linija su Jessica Ayers, Jelena Cubrilo ir Madison Gibson, atrodo, išties, gerai. Man atrodo, kad pernai tokios neturėjome.

–Kalbėkim atvirai, kai Lietuvos čempionate esate keliomis galvomis aukščiau už visas likusias komandas, pasiruošti Čempionių lygai yra praktiškai sudėtinga. Ką ruošiatės daryti, kad būtų įmanoma?

–Ieškosime galimybių sužaisti rungtynių su kitų šalių komandomis. Norėtųsi pasitikrinti jėgas su baltarusėmis, lenkėmis. Dar nežinau, kaip tą mums pavyks padaryti, tačiau privalėsime. Rudenį, kaip minėjau, visur vyks čempionatai, taip pat bus rinktinių pertraukos. Situacija tikrai ne iš lengvųjų.

–Koks rezultatas Čempionių lygoje „Gintrai“ būtų geras?

–Minimalus tikslas – išeiti iš grupės, maksimalus – nueiti kuo toliau. Dukart nuėjome iki aštuntfinalio, tai jeigu pavyktų tai pakartoti ir šiemet – būtų labai geras rezultatas.

Autoriai – Žilvinas Lukošius ir Aurimas Budraitis

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS