Neįgaliesiems

R. Viktoravičius: "Būsime pasirengę, varžovės mūsų negąsdina"

Lietuvos moterų rinktinės treneris Rimantas Viktoravičius antradienį surengtoje spaudos konferencijoje, skirtoje pasaulio čempionato atrankos preliminaraus etapo C grupės varžyboms Vilniuje, apžvelgė komandos pasiruošimą ir būsimąsias varžoves.

R. Kondratjevo/TV3.lt nuotr.

Balandžio 6-11 dienomis vyksiančiose varžybose Lietuvos komanda varžysis su Izraelio, Moldovos ir Andoros ekipomis. 

„Turėjome gerą pasirengimą, federacija sudarė sąlygas išvykti į Maltą, kur žaidėme su vietos komanda, turėjome turnyrą Kipre. Sužaidėme penkias kontrolines rungtynes ir mūsų sportinė forma kilo. Manau, kad šiame turnyre būsime optimaliausiai pasirengę“, – apie komandos pasiruošimą turnyrui kalbėjo R. Viktoravičius.

Pasak jo, komanda beveik stipriausios sudėties. Tiesa, tarp netekčių yra patyrusi saugė Viktorija Budrytė, kuri rungtyniauja Švedijoje. “Tikimės sėkmingai sužaisti. Dabar turime labai talentingą ir daug žaidusį jaunimą, kuriuos papildo dar keletas vyresnių žaidėjų, tad kažkada turime nudžiuginti futbolo visuomenę. Nuo praeitų atrankos varžybų, komanda atjaunėjo. Renkantis startinį vienuoliktuką arba darant keitimą, nereikia galvoti, jog nėra iš ko rinktis. Jaučiame kokybės pagerėjimą”, – teigė treneris.

Jau šį ketvirtadienį mūsų rinktinė išbandys jėgas su Izraeliu, o po dviejų dienų rungtyniaus prieš Moldovą ir kitą antradienį Kaune kausis prieš Andoros komandą.

Kalbėdamas apie varžovus, strategas išskyrė Izraelio rinktinę, bet teigė, jog reikės būti budriems ir su kitoms komandomis: „Manau, kad potencialiai stipriausia turnyro komanda yra Izraelio. Ji visada dalyvauja Europos ir pasaulio atrankos varžybose bei nemažai žaidžia kontrolinių rungtynių. Jos yra patyrusios ir turėtų būti favoritės. Su Moldova žaidėme prieš du metus, tiesa, atsiminimai nėra malonūs. Žaidėme apylygiai, bet pralaimėjome 0:2. Tačiau tai yra įveikiamas varžovas. Niekas mūsų negąsdina. Mes turime sužaisti atidžiai ir pagal savo galimybes bei galime laimėti. Andora pirmą kartą dalyvauja atrankos varžybose, tačiau nereikia jų nuvertinti“, – tikino R. Viktoravičius.

Lietuvos rinktinės ir Italijos klubo vartininkė Greta Kaselytė pritarė treneriui, jog komanda yra jaunesnė ir patobulėjusi: „Mūsų rinktinė per du metus atjaunėjo. Merginos žaidžia geriau, tad ir komanda yra geresnė. Šių metų rinktinė yra viena stipriausių, kurią buvo įmanoma surinkti.”

Kalbėdama apie futbolininkių tobulėjimą G. Kaselytė teigė, jog jaunesnės žaidėjos turi geresnes sąlygas treniruotis nei anksčiau ir tai matosi jų pasiruošime. “Jaunos merginos techniškesnės, geriau mato aikštę ir geriau mąsto, kitaip mato žaidimą. Ar tai padės daugiau kontroliuoti kamuolį? Visada stengiamės tai daryti, tačiau žaidimo planas priklausys ir nuo priešininkių“, – teigė buvusi Šiaulių „Gintros-Universiteto“ žaidėja.

Geriausia praėjusių metų Lietuvos moterų A lygos futbolininkė Simona Veličkaitė prieš atrankos varžybas yra nusiteikusi ryžtingai ir teigė, jog žaidėjos neapsiriboja minimaliais tikslais ir nori laimėti turnyrą: „Visada keliame pačius aukščiausius tikslus ir laimėti visas rungtynes, kad žengtume į kitą etapą. Asmeniškai norėčiau, net jei ir sunku tikėtis, jog bus pilnos tribūnos. Kad ir kaip ten būtų, savos sienos ir savo palaikymas visada prideda stimulo dar labiau stengtis ir pasiekti geresnius rezultatus“.

Manau, kad pagrindinė mūsų komandos stiprybė yra gynybos grandis ir stipri vartininkė. Tad gynybos linija mums padės nepraleisti įvarčio ir vėliau leis mums išeiti į ataką. Kaip ir kiekvienose rungtynėse, mes toliau bandysime akcentuoti žaidimą kraštais, iš kur bus galima atlikti skersus perdavimus į baudos aikštelę bei bandyti įmušti įvarčius“, – pridėjo krašto saugė.

Kelialapius į kitą varžybų etapą iškovos keturių preliminaraus etapo grupių nugalėtojos ir viena geriausiai pasirodžiusi antrojoi komanda.

Bilietus į turnyrą platina Ticketmarket.lt. Organizuotoms vaikų grupėms su registracija įėjimas į balandžio 8 d. rungtynes nemokamas.

Turnyro tvarkaraštis:

Balandžio 6 d. (ketvirtadienis), LFF stadionas
14:00 Moldova – Andora
18:30 Izraelis – Lietuva

Balandžio 8 d. (šeštadienis), LFF stadionas
14:00 Lietuva – Moldova
18:30 Izraelis – Andora

Balandžio 11 d. (antradienis)
17:30. Moldova – Izraelis (Vilnius, LFF stadionas)
17:30. Andora – Lietuva (Kaunas, NFA stadionas)

Lietuvos moterų rinktinės kandidačių sąrašas:

Vartininkės:
Greta Kaselytė („Napoli“, Italija)
Aušra Klevečkaitė (Šiaulių sporto gimnazija)
Klaudija Savickaitė („Kauno Žalgiris“)

Gynėjos:
Samanta Karasiovaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas”)
Algimantė Mikutaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas”)
Paulina Narbutaitė (Gargždų „Banga“)
Vestina Neverdauskaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas”)
Ugnė Šmitaitė („Kauno Žalgiris“)
Milda Liužinaitė („Kauno Žalgiris“)
Lolita Žižytė (Ukmergės SC-Keliai)

Saugės:
Paulina Potapova (Šiaulių sporto gimnazija)
Liucija Vaitukaitytė („Kauno Žalgiris“)
Simona Veličkaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas”)
Rita Mažukelytė („SC Schwyz“, Šveicarija)
Dovilė Gailevičiūtė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Anika Kyžaitė (Šiaulių sporto gimnazija)
Laura Ruzgutė („Leamington Lions Ladies”, Anglija)

Puolėjos:
Kamilė Vaičiulaitytė („Kauno Žalgiris“)
Lijana Gedminaitė (Gargždų „Banga“)
Oksana Imanalijeva („King‘s Lynn Town Ladies“, Anglija)

Akimirkos iš rinktinės treniruotės (I. Markūnaitės/LFF.lt nuotr.):

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS