Neįgaliesiems

Radviliškyje paaiškės Baltijos moterų lygos nugalėtojos

Rugpjūčio 19 dieną vyksiančiame turnyro finale rungsis Šiaulių „Gintra“ su Talino „Flora“.

Rungtynės dėl šios lygos 2023 metų nugalėtojų titulo iš Šiaulių perkeltos į Radviliškį, Lietuvos Sąjūdžio stadioną. Komandų susitikimas prasidės 17:00 valandą ir jį transliuos futbolas.tv platforma.

Baltijos moterų futbolo lyga yra skirta komandoms įgyti tarptautinės patirties bei pasiruošti UEFA Čempionių lygos atrankos turnyrui. Nugalėtojų titulą gina Šiaulių „Gintra“, iškovojusi šios lygos trofėjų 7 kartus klubo istorijoje.

„Šio sezono Baltijos moterų lygoje turėjome nemažai iššūkių dėl intensyvaus vietinių čempionatų tvarkaraščių bei komandų komplektacijos, tačiau norisi pažymėti pozityvius dalykus. Matome, kad Baltijos moterų lyga tampa vis labiau įdomesnė, konkurencingesnė ir labiau matoma. Vertindami mūsų šalies klubų pajėgumus su kaimyninėmis šalimis, matome žingsnius į priekį. Taip pat ši lyga klubams suteikia tarptautinių rungtynių patirties, žaidžiant namų ir išvykos rungtynes.

Estijos, Latvijos ir Lietuvos futbolo federacijos skiria paramą dalyvaujančioms savo šalių komandoms bei svariai prisideda padengti rungtynių organizavimo kaštus. Manau, tai graži iniciatyva siekiant vystyti moterų futbolą Baltijos valstybėse ir skatinti visus klubus eiti profesionalumo link. Žinoma, dar daug yra kur tobulėti, pradedant nuo pačios Baltijos moterų lygos organizavimo ir baigiant šios lygos viešinimu. Tai gali būti puikus produktas tolimesniam vystymui. Sieksime, jog kiekvienais metais ši lyga augtų, o su lyga kartu ir mūsų vietiniai klubai“, – mintimis pasidalino Lietuvos moterų futbolo asociacijos direktorė Milda Liužinaitė.

Šiemet „Gintra“ dominavo grupių etape, laimėjusi visas 5 žaistas rungtynes, įskaitant susitikimą su „Flora“ (3:2). Pusfinalyje šiaulietės 7:0 pranoko „Rīga“ ekipą ir pelnė teisę organizuoti finalo rungtynes.

„Flora“ grupių etape užėmė antrą vietą, laimėjusi 4 kartus, o pusfinalyje 3:1 įveikė Saku „Sporting“.

Šių metų turnyro 5 vietą pelnė Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipa, rezultatu 1:0 nugalėdama Rygos „Metta“. Rungtynėse dėl 3 vietos sekmadienį rungsis „Sporting“ su „Rīga“.

Lino Grikiečio nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS