Neįgaliesiems

Regioniniai futbolo talentų centrai – svarbi erdvė tobulintis jauniesiems žaidėjams

Lietuvos futbolo federacijos techninis departamentas šiemet vykdo naują projektą, skirtą suteikti dar daugiau kokybės ugdant mūsų šalies jaunuosius futbolininkus.

Ši programa siekia sukurti tvarų kelią ilgalaikiam talentų tobulėjimui, maksimaliai padidindama kiekvieno dalyvaujančiojo galimybes kiekvieną dieną būti vis geresniu. Šiemet regioniai talentų centrai įkurti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Šiauliuose, Telšiuose ir Marijampolėje, sutelkę gabius vaikinus ir merginas.

Projekto vykdymas ir nauda buvo išsamiai apžvelgta naujausiame reportaže, publikuotame futbolas.tv platformoje. Jame išgirsite projekto vadovo Luko Artimavičiaus, regioninių centrų trenerių Gabrieliaus Zagursko, Eivino Zagursko, Artūro Sikorskio, Margaritos Vagdarytės, Rolando Leščiaus, Povilo Lukšio ir Viliaus Lapeikio mintis apie jaunųjų žaidėjų tobulėjimą ir treniruočių ypatumus.

 

Projekto tikslai ir sąlygos žaidėjams

„Kiekvienis akademijos tikslas yra užauginti rinktinei žaidėją, tai mūsų tikslas yra toks pat. Šiai dienai žaidėjai yra jauni, akademijos juos puikiai ugdo ir jie tobulėja ten, bet mes jiems suteikiame papildomą techninę bazę, papildomą žaidimo vienas prieš vieną individualią bazę. Mūsų manymu, įvairiapusis žaidėjas, žingsnis po žingsnio, kils per jaunimo rinktinių grandį į nacionalinę rinktinę, ko mes ir tikimės.

Žaidėjų progresas matosi netgi plika akimi. Kai važiavau per regionines atrankas ir į pirmąsias treniruotes, mačiau koks tuomet buvo lygis ir intensyvumas, vaikų pasiruošimas. Ką matau šiandien – tai yra ženkliai patobulėję vaikai, tiek individualia technika, tiek kamuolio priėmimu, drąsa. Limitas ir ribos nėra apibrėžtos kiek mes galime tobulėti, nes talento mes turime daug“, – konstatavo Lukas Artimavičius.

„Visi labai noriai žiūri į šitą projektą, nes dvi papildomos savaitinės treniruotės yra begalinė nauda, plius, jos yra nemokamos. Žaidėjui reikia tik susiderinti laiką ir atvykti. Laikas yra ganėtinai patogus, treniruotės grupėms vykdomos po pamokų“, – apie sudaryas sąlygas papasakojo Rolandas Leščius, išskirdamas žaidėjų norą kaip pagrindinį veiksnį.

 

Akcentai – individualus darbas ir intensyvumas

„Surinkome galėtinai stiprias grupes ir tas darbas treniruotėse stipriai skiriasi nuo to, kas vyksta akademijose ir klubuose, kur yra ne visi to paties lygio vaikai. Čia susirenka kiekvienoje grupėje pas keturis trenerius po dvylika vaikų ir jie visi yra panašaus aukšto lygio, tad darbas visiškai kitoks“, – teigė Eivinas Zagurskas.

„Sakyčiau, kad skiriasi intensyvumas. Visi pratimai orientuoti į individualius veiksmus – tai žaidimai vienas prieš vieną, du prieš du. Pas mus visos situacijos vyksta mažuose plotuose, čia didelis intensyvumas, sprendimų priėmimas, techninių įgūdžių naudojimas“, – pažymėjo Gabrielius Zagurskas.

„Kiekviena treniruotė yra atskirai sudėliota, būtent išorei, vidui, pirmam lietumui, kamuolio valdymui. Dauguma vaikų moka tuos dalykus, tai užtenka tik šlifuoti, pataisyti ir parodyti, bet kai kuriems reikia išmokti naujus judesius, kad jie dar labiau komfortiškiau jaustųsi su kamuoliu. Kai kuriems futbolas yra prioritetas, tačiau trūksta tam tikrų įgūdžių ir savybių, kurias mes galime įskiepyti būtent šiose treniruotėse“, – kalbėjo R. Leščius.

 

Žaidėjų ir trenerių motyvacija

„Džiaugiuosi, kad Lietuvoje atsirado tęstinis projektas, kuris yra orientuotas į kokybę. Padirbus pusantro mėnesio, natūraliai matosi vaikų tobulėjimas ir progresas, kaip jie sugeba priimti informaciją, kaip jie sugeba vieni su kitais sutarti ir vienas kitą skatinti. Vaikai laukia kiekvienos treniruotės ir, kai ateina su šimtų procentų užsidegimu, tu gali tose treniruotėse pasiekti labai daug. Vienareikšmiškai, vertinu dešimt balų šitą projektą ir tai, kad motyvuoti vaikai yra atrinkti ir jie nori visi dirbti“, – džiaugėsi Margarita Vagdarytė.

„Projekte dalyvaujantys vaikai stengiasi, konkuruoja. Yra į treniruotes nepatekusių jų komandos draugų, tai jie smalsiai žiūri per tvorą, nori ir domisi kaip prisijungti ateityje. Manau, kad tokia motyvacija yra gerai. Džiugu, kad vyksta tokie projektai, kad federacija domisi situacija ir organizuoja treniruotes skirtinguose regionuose. Labai smagu prie to prisidėti“, – teigė Vilius Lapeikis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS