Neįgaliesiems

Renginyje „Mes pasaulio jaunimas“ – futbolo rungtynės ir užsiėmimai su Lietuvos, Afganistano ir Ukrainos vaikais

Kazickų šeimos fondo vykdoma programa „Jaunimas gali“ kartu su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi ir Lietuvos futbolo federacija gegužės 6 dieną įgyvendino renginį „Mes pasaulio jaunimas“, kurio tikslas buvo Lietuvos vaikus ir jaunimą supažindinti, suvienyti ir parodyti draugiškumą bei svetingumą Ukrainos ir Afganistano bendraamžiams. Kontaktui užmegzti buvo rengiamos futbolo varžybos, tuo pačiu paminint Lietuvos futbolo šimtmetį.

Dėmesys – jaunimo švietimui

Kazickų šeimos fondas daugelį metų pagrindinį dėmesį skiria švietimui, socialiniams projektams ir jaunimo ugdymui. Fondas jau 7 metus skirtinguose Lietuvos regionuose vykdo „Jaunimas gali“ programą, kuri skatina aktyvų gyvenimo būdą, moko jaunimą būtinų gyvenimo ir savarankiškumo įgūdžių. Todėl šįkart renginyje „Mes pasaulio jaunimas“ dalyvavo jaunimas iš Lietuvos, Ukrainos, Afganistano, o taip pat ir Venesuelos bei Sirijos. Vaikai žaidė futbolą, o žaidimą koordinavo Lietuvos futbolo federacijos treneriai.

Taip pat vyko įvairūs kitokie aktyvūs užsiėmimai, o po aktyviosios renginio dalies – visi vaikai valgė picas, mezgė naujas pažintis ir dalinosi renginio įspūdžiais.

Pagalba karo pabėgėliams

Prie renginio sėkmingo įgyvendinimo prisidėjo ir iniciatyvoje dalyvavo Kazickų šeimos fondas, Lietuvos futbolo federacija, Lietuvos Raudonasis Kryžius, Alytaus rajono Miroslavo gimnazija bei Išlaužo pagrindinė mokykla.

Kazickų šeimos fondo direktorė Agnė Vertelkaitė pasakoja, kad mato didelę prasmę organizuoti tokius renginius, nes JAV lietuvių išeivių Kazickų šeima asmeniškai patyrė karo pabėgėlių dalią, todėl nuoširdžiai atjaučia kitus šiandien tai išgyvenančius žmones.

Kazickų šeimos fondas nuosekliai siekia padėti pažeidžiamiems asmenims, tame tarpe teikia paramos ir saugaus prieglobsčio nuo karo ir represijų į Lietuvą ieškoti atvykusiems žmonėms, todėl ėmėsi įgyvendinti šią iniciatyvą ir sukurti aplinką skirtingų tautų jaunimui susipažinti, susidraugauti ir parodyti kitataučiams svetingumą.

„Renginio metu programos „Jaunimas gali” auklėtiniai kartu su afganistaniečių, sirų, venesueliečių ir ukrainiečių jaunimu ne tik kartu aktyviai leido laiką, bet ir turėjo galimybę pažinti skirtingas kultūras, užmegzti draugystes ir padėti atvykusiems integruotis į mūsų visuomenę”, – pasakoja A. Vertelkaitė.

Sėkminga migrantų integracija

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus generalinė sekretorė Kristina Meidė sako, kad organizacija jau daug metų dirba su migrantų integravimu, remia juos ir padeda kitų šalių gyventojams pažinti ir sėkmingai apsigyventi Lietuvoje, todėl labai palaiko visas iniciatyvas, lengvinančias migrantų integraciją mūsų šalyje.

„Tokie renginiai, kurių metu užsiimdami įvairiomis veiklomis vaikai ir jaunimas susipažįsta – visada veikia. Tai, kaip veiklų pagalba bendrauja vaikai, negalintys komunikuoti žodžiais dėl kalbos barjero – žavu stebėti, tikrai matome, kad renginys – pasisekė. Džiaugiamės galėję prisidėti prie šios iniciatyvos įgyvendinimo ir matydami kiekvieną besišypsantį veidą, o gal net ir naują užsimezgusią draugystę“, – sako K. Meidė.

Futbolas – suvienija

Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius sako, kad smagu, kai integruotis jaunimui mūsų šalyje galima padėti sportuojant – šįkart būtent užsiimant futbolu.

„Mes taip pat džiaugiamės prisidėję prie renginio įgyvendinimo. Futbolas yra ir gera pramoga, ir naudingas laiko praleidimas, ir tikrai puikus būdas jaunimui susipažinti, susidraugauti. Švenčiant Lietuvos futbolo šimtmetį norime integruoti į žaidimą visus žmones, nepriklausomai nuo jų amžiaus, tautybės. Futbolas yra žmonėms ir dėl žmonių, o „Jaunimas gali“ atlieka labai svarbią misiją padedant pabėgėlių vaikams integruotis, susikurti smagių akimirkų aikštėse ir džiaugtis gyvenimu, o mes visada noriai prisidedame prie jų veiklų“, – sakė E. Stankevičius.

Kazickų šeimos fondas ir Lietuvos Raudonasis Kryžius planuoja tęsti bendradarbiavimą migrantų integracijos srityje. Fondas skyrė tikslinę finansinę paramą iš Afganistano Lietuvos kariuomenės parskraidintoms afganistaniečių vertėjų šeimoms. Taip pat Kazickų šeimos fondas skyrė papildomą paramą kitoms organizacijoms, kurios teikia humanitarinę ir medicininę pagalbą Ukrainai, ar ukrainiečiams čia Lietuvoje.

Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS