Neįgaliesiems

Rezultatyvią dvikovą su Moldova nulėmė baudiniai

Sekmadienį Lietuvos U-18 (gimusių 1999 m. ir jaunesnių žaidėjų) rinktinė Sankt Peterburge V. Granatkino atminimo turnyre du kartus atsitiesė po praleistu įvarčių ir pagrindinį laiką su Moldova baigė lygiosiomis, tačiau suklupo per baudinių seriją.

Lietuvius pirmajame kėlinyje persekiojo nelaimės nuo rungtynių pradžios. Dėl traumos aikštę 19 minutę teko palikti Deividui Raulinaičiui ir vietoje jo pasirodė Matas Voronko.

21 minutę varžovai išsiveržė į priekį – perdavimo prie baudos aikštelės sulaukęs R. Scoarta jį gražiu smūgiu perkėlė per vartininką į tolimąjį kampą.

Tačiau kėlinio gale Lietuvai pavyko atsigauti ir 42 minutę surengtoje kontratakoje Domantas Vitkus pasitaisė kamuolį prie pat baudos aikštelės linijos ir galingai smūgiavo į dešinį vartų kampą.

Po pertraukos lietuviams iš pradžių teko daugiau teko plušėti gynyboje, o įsibėgėjus kėliniui, komanda pradėjo rengti išpuolius prie moldavų vartų. Čia po kelių standartinių situacijų kilo “gaisras” varžovų baudos aikštelėje, bet iš to išpešti nieko nepavyko.

Rungtynėms einant į pabaigą Lietuva sulaukė smūgio 85 minutę – Moldovos žaidėjas prasiveržė kairiuoju kraštu, nuo galinės linijos atidavė perdavimą į baudos aikštelės vidurį, kur Nichita Iurasco sėkmingai smūgiavo į vartus pažeme.

Kai jau atrodė, kad viskas prarasta, lietuviai parodė charakterį ir 89 minutę išlygino rezultatą – standartinėje situacijoje kapitonas Kipras Kažukolovas sužaidė sėkmingai „antrajame aukšte“ ir smeigė tikslų smūgį galva.

Pagal turnyro reglamentą, pagrindiniam laikui pasibaigus lygiosiomis buvo mušami vienuolikos metrų baudiniai. Deja, bet lietuviams joje nepasisekė – jie neįmušė dviejų smūgių ir pralaimėjo varžovams 3:4.

“Mūsų žaidimas kol kas ne toks, kokio norime, tačiau po truputį jį geriname. Bent kelių minučių atkarpą sužaidėme labai gerai. Tikiuosi, jog ateityje tokių atkarpų bus daugiau visų rungtynių metu. Stengiamės išlaikyti taktinę drausmę ir ne vien siųsti kamuolį į priekį, bet įgyvendinti savo schemą dar trukdo fizinė būklė, – po rungtynių žiniasklaidai kalbėjo rinktinės treneris Vytautas Vaškūnas. – Įmušame kėlinių pabaigose, nes toks komandos charakteris, kaunamės iki galo. Baudinių serijai praktikavomės, tačiau tai labiau loterija. Esu nusivylęs tik dėl to, jog žaidėjams stinga pasitikėjimo savimi ir tik trys pasisiūlė patys mušti baudinį. Reikia pasinaudoti kiekviena proga įgyti įvairios patirties, mokytis ir pasiruošti skirtingoms situacijoms. Kita vertus, gerai, kad vaikinai buvo atviri.”

Antradienį Lietuva pradės kovą dėl 13-16 vietų. Mūsų komanda susitiks su Tadžikijos rinktine, kuri taip pat po baudinių serijos krito prieš Baltarusiją.

Rungtynių statistika:

U-18 Lietuva – Moldova 2:2 (1:1)
(po 11 m. baudinių serijos 3:4)
Sankt Peterburgo sporto ir koncertų kompleksas
Teisėjas: S. Cheban
Įvarčiai: 21 min. R. Scoarta (0:1), 42 min. D. Vitkus (1:1), 85 min. N.Iurasco (1:2), 89 min. K. Kažukolovas (2:2)
Įspėti: 4 min. D. Putrius (Lietuva), 30 min. M. Cojocaru (Moldova), 55 min. A. Borodinas (Lietuva), 62 min. D. Furtuna (Moldova), 69 min. V. Damascan (Moldova), 83 min. M. Ramanauskas (Lietuva), 89 min. V. Bogaciuc (Moldova), 90 min. I. Postica (Moldova).

11 m. baudinių serija: K. Kažukolovas (1:0), V. Damascan (1:1), D. Mikalauskas (2:1), I. Mamaliga (2:2), D. Skaržauskas (neįmušė), D. Furtuna (2:3), A. Borodinas (3:3), N. Iurasco (3:4), E. Utkus (neįmušė).

U-18 Lietuva: Pijus Petkevičius, (75 min. Deividas Mikalauskas), Tadas Paulikas (46 min. Edgaras Utkus), Kipras Kažukolovas, Deividas Raulinaitis (19 min. Matas Voronko (89 min. Deividas Mikalauskas), Deividas Skaržauskas, Tomas Janušauskas (46 min. Andrius Lučauskas), Ronaldas Misiūnas (74 min. Lukas Jakavičius), Domantas Putrius (46 min. Arnas Borodinas), Martynas Vasiliauskas (46 min. Matas Ramanauskas) Domantas Vitkus, Titas Aukštuolis (53 min. Džiugas Sūnelaitis).

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS