Rezultatyviame mūšyje lietuvaitės nugalėjo Bulgarijos rinktinę

Lietuvos nacionalinė moterų futbolo rinktinė antrose 2022 metų rungtynėse 3:2 nugalėjo Bulgariją.

Alanijoje vykstančiame turnyre du įvarčius lietuvaitėms pelnė Liucija Vaitukaitytė, vieną – Karolina Zabolotnaja.

Po pirmųjų rungtynių, Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Danielis Wimmeris į sudėtį įnešė korekcijų. Šįsyk nuo pirmų minučių žaidė Greta Valikonienė, Monika Grikšaitė, Monika Piesliakaitė ir K. Zabolotnaja, kurios pakeitė Laurą Ruzgutę, Dovilę Gailevičiūtę, Aniką Kyžaitę ir Loretą Rogačiovą. Visas šis ketvertukas aikštėje pasirodė po keitimų.

Jau rungtynių pradžioje, sužaidus vos aštuonias minutes, Bulgarijos ekipa patikrino vartų konstrukcijos stiprumą, o dar po keliolikos sekundžių maždaug iš dešimties metrų pelnė pirmąjį įvartį.

Vis dėlto po greito įvarčio lietuvaitės pradėjo spausti varžoves ir po vienos iš atakų iš dešiniojo krašto L. Vaitukaitytė perdavė kamuolį į baudos aikštelę, ten suklydo bulgarių vartininkė, o K. Zabolotnaja iš kelių metrų pasiuntė kamuolį į tinklą.

Tuo bulgarių bėdos nesibaigė, nes vos po kelių minučių tas pats K. Zabolotnajos ir L. Vaitukaitytės tandemas sukūrė antrąjį įvartį. Pirmoji galva atmetė kamuolį atgal, o antroji galingu smūgiu iš šešiolikos metrų pirmąkart šiose rungtynėse išvedė lietuves į priekį. Tačiau prieš pertrauką lietuvaitės suklydo ir varžovėms  leido išlyginti rezultatą.

Pergalingas įvartis buvo įmuštas 84 minutę, kai M. Pieslaikaitė iš savo aikštės pusės atliko tolimą perdavimą L. Vaitukaitytei, o ši atsidūrusi viena prieš varžovių vartininkę neklydo.

Rungtynių fotoalbumas

Paskutinėse draugiško turnyro rungtynėse vasario 22 d. 10 val. Lietuvos ekipa susikaus su kaimynėmis latvėmis.

Lietuvos nacionalinės rinktinės sudėtis: Greta Lukjančukė (60 min. Klaudija Savickaitė), Algimantė Mikutaitė (77 min. Agnė  Žėglevičiūtė), Tereza Romanovskaja (46 min. Laura Ruzgutė), Greta Valikonienė, Monika Grikšaitė (87 min. Anika Kyžaitė), Vestina Neverdauskaitė, Milda Liužinaitė, Monika Piesliakaitė, Ugnė Lazdauskaitė (60 min. Loreta Rogačiova), Liucija Vaitukaitytė, Karolina Zabolotnaja (46 min. Dovilė Gailevičiūtė)