Rezultatyvioje kovoje – pralaimėjimas Graikijai

Antradienį Jonavoje startavo Europos U-19 vaikinų futsal čempionato preliminarios atrankos A grupės turnyras. Nesėkmingai pirmosios oficialios rungtynės istorijoje susiklostė Lietuvos rinktinei, kuri po rezultatyvios kovos pralaimėjo Graikijai 3:6.

Nors rungtynių pradžioje svečiai spaudė lietuvius, visgi būtent Aleksandro Danilenko treniruojama komanda išsiveržė į priekį. 6 minutę standartinėje situacijoje Lietuvos komanda puikiai išpildė namų darbus, o po Tano Petukausko perdavimo kapitonas Genaras Samsonikas tiksliai smūgiavo į dešinį kampą.

Vėliau žaidimas vyko apylygiai, tačiau 12 minutę Graikijos rinktinė pasinaudojo Lietuvos  vartininko klaida ir arbitras paskyrė baudos smūgį baudos aikštelėje. Po atlikto smūgio kilo sumaištis, tačiau Kristo Gegajus sėkmingai įmušė kamuolį į vartus.

Lietuvos rinktinė nesiruošė leisti varžovams perimti iniciatyvos – 14 minutę G. Samsonikas atliko du pavojingus smūgius, bet juos neutralizavo graikų gynyba ir vartininkas. Graikijos futbolininkai iki pertraukos taip pat spėjo pagrasinti šeimininkų vartams, kai pataikė į virpstą.

Po pertraukos Lietuvos komandai brangiai kainavo klaidos gynyboje. 23 minutę Iliasas Hatzifotiou prasiveržė pro oponentus ir pelnė antrąjį Graikijos įvartį. Nors į tai lietuviai bandė atsakyti savo išpuoliais, po septynių minučių Panagiotis Liosis pasinaudojo iš vartų išbėgusio vartininko Lauryno Glinskio suteikta erdve ir pataikė kamuolį į vartus.

35 minutę P. Liosis dar kartą nuginklavo vartų sargą, tačiau šį kartą pastarajam buvo nelengva į tai sureaguoti  – graikas paleido galingą šūvį į viršutinį kairįjį kampą.  Po kelių minučių tas pats graikas išnaudojo tai, kad aikštėje žaidė ir Lietuvos vartininkas bei tiksliai pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Lietuvos rinktinė pademonstravo kovą iki paskutinių minučių. 37 minutę Denas Gudaitis pataisė komandos draugo smūgiuotą kamuolį ir sušvelnino atsilikimą. Neilgai trukus, D. Gudaitis atliko rezultatyvų perdavimą Ignui Venckui, kuris kūrybiškai pelnė trečiąjį įvartį vienu lietimu.

Visgi Graikijos rinktinei paskutinę rungtynių minutę pavyko įtvirtinti pergalę dar vienu įvarčiu per visą aikštę – pasižymėjo Panagiotis Gousis, kuris vėl išnaudojo Lietuvos vartininko dalyvavimą atakoje ir tuščius paliktus vartus.

Kitose grupės rungtynėse Andora nugalėjo Juodkalnijos rinktinę 3:2. Trečiadienį lietuviai Jonavoje sieks pirmosios pergalės susitikime su Andora. Mačo pradžia – 18:30 val.

Lietuva – Graikija 3:6 (1:1)
Jonavos sporto arena
Teisėjas – Trayan Enchev (Bulgarija)

Įvarčiai: 6 min. G. Samsonik (1:0), 12 min. K. Gegaj (1:1), 23 min. I. Hatzifotiou (1:2), 31 min. P. Liosis (1:3), 35 min. P. Liosis (1:4), 37 min. P. Liosis (1:5), 37 min. D. Gudaitis (2:5), 38 min. I. Venckus (3:5), 40 min P. Gousis (3:6)

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis:  Laurynas Glinskis, Tanas Petukauskas, Genaras Samsonik, Denas Gudaitis, Justas Kudrika. Po keitimo žaidė: Nedas Zagurskas, Deividas Abucevičius, Artiom Rutkovskij, Pijus Srėbalius, Ignas Muračiovas, Ignas Venckus.