Rezultatyviose rungtynėse – pergalingas „Kauno Žalgirio“ startas

„Kauno Žalgiris“ atsirevanšavo Utenos „Uteniui“ už nesėkmę paskutinėse praėjusio sezono rungtynėse. 2016 m. „SMScredit.lt A lygos“ starte laikinosios sostinės ekipa įveikė savo varžovus iš Aukštaitijos rezultatu 3:2 (2:1) ir čempionatą pradėjo pergalingai. Dusyk nugalėtojų gretose pasižymėjo Rokas Krušnauskas.

alyga.lt / Foto V. Gimžausko

Dominavusiam rungtynių pradžioje „Kauno Žalgiriui“ į priekį išsiveržti užteko vos 5-ių minučių. Karolis Šilkaitis tolimu smūgiu pelnė pirmąjį savo ir komandos įvartį naujame sezone.

Greita sėkmė svečių entuziazmo nenumalšino. Pavojingai iš toli mušė Paulius Daukša ir Lukas Sendžikas. Vėliau puikios progos neišnaudojo Rokas Krušnauskas. Puolėjas po perdavimo iš krašto dusyk pabandė nukreipti kamuolį į vartus, tačiau puikiai sužaidęs vartininkas Lukas Paukštė išgelbėjo savo komandą nuo didelių nemalonumų.

Prie savo vartų nustumtas „Utenis“ išnaudojo svečių klaidą 22-ą minutę, kai nesėkmingai aikštės šeimininkų perdavimą atmušė Ignas Dedura, nukreipęs kamuolį Eligijui Jankauskui. Aukštaitijos komandos debiutantas atsidūrė vienas prieš vartus ir išlygino rezultatą. „Kauno Žalgirio“ futbolininkai apsupo rungtynių arbitrą, bandydami įrodyti, kad perdavimo metu jaunasis uteniškis buvo nuošalėje, bet įvartis buvo įskaitytas.

Pusiausvyra rungtynėse laikėsi neilgai. Prieš kurį laiką neleidęs R.Krušnaukui iššokti prieš vartus, L.Paukštė buvo bejėgis 34-ą minutę, kai Kauno komandos puolėjas po puikaus L.Sendžiko perdavimo darsyk išnėrė prieš varžovų vartininką ir savo šansą išnaudojo.

„Utenis“ per pertrauką atliko taktinius perstatymus, iš aikštės išimdamas Arsenijų Buinickį. Komandos žaidimas tapo aktyvesniu, labai pagerėjo kamuolio kontrolė. Iš pradžių atakos smaigalyje atsidūrė Robertas Freidgeimas, bet jo stiprus šūvis į artimą vartų kampą buvo netikslus. Netrukus labai pavojingai baudos smūgiu mušė Arminas Vaskela.

Vėliau stadione nuvilnijo apmaudus žiūrovų atodūsis, kai po perdavimo iš krašto efektingai nėręs į priekį Gabrielius Zagurskas galva nukreipė kamuolį į „Kauno Žalgirio“ vartų skersinį.

Nepaisant uteniškių pastangų, 61-ą minutę svečių žaidėjai dar kartą sveikino R.Krušnauską. Be priežiūros baudos aikštelėje paliktas puolėjas lengvai „uždarė“ idealiai tikslų Leonido Mušnikovo perdavimą iš krašto.

Intrigą į rungtynes „Utenis“ grąžino 70-ą minutę. Iš pradžių Deividas Mikelionis šuoliu sugebėjo už galinės linijos nukreipti pavojingą Luko Artimavičiaus smūgį, bet, pakėlus kampinį, po keitimo aikštėje pasirodžiusio Jevgenijaus Morozo smūgis į buvusios komandos vartus buvo tikslus.

Rungtynėms baigiantis kauniečiams pavyko perkelti žaidimą į aikštės vidurį ir neleisti skubėjusiems išlyginti rezultatą aikštės šeimininkams sukurti didesnio pavojaus prie savo vartų.