Neįgaliesiems

Rinktinės analitikas: apie rumunų ginklus ir progų realizavimą

Lietuvos rinktinės analitikas Marius Babravičius prieš šeštadienio rungtynes su Rumunija apžvelgė paskutinę tarpusavio akistatą ir išskyrė svarbiausią žaidimo faktorių, kuris galėtų pakeisti lietuvių žaidimą.

Edgaro Jankausko treniruojama rinktinė spalį Rumunijai pralaimėjo 1:2 po apmaudaus per pridėtą laiką praleisto įvarčio. Tai buvo vienintelės UEFA Tautų lygos rungtynės, kuriose Lietuvos komanda įmušė įvartį.

„Šioje grupėje varžovai turbūt vienas kito labai nustebinti negali, nes visas ciklas vyksta greitai. Nemanau, kad rumunai mus nustebins, iš jų tikimės maždaug to paties, kas buvo ir pirmajame mače Vilniuje“, – teigė rumunų žaidimą analizavęs M. Babravičius.

Pasak analitiko, Vilniuje vykusios rungtynės lietuviams buvo vienos geriausių šiame cikle: „Nuveikėme tikrai nemažai – gynyboje pavyko neutralizuoti jų pavojingiausią ginklą kontratakas ir sustabdyti jų galingą žaidimą kraštuose, vienas prieš vieną, du prieš du. Varžovams suteikėme 4-5 progas įmušti, kai tuo tarpu prieš kitas komandas šis skaičius svyruoja tarp 7 ir 12. Gynyboje pasiteisino tiek dviejų, tiek trijų vidurio gynėjų taktikos, tačiau rungtynių pabaiga buvo skaudi, nesuveikė mūsų planai ir praleidome įvartį“.

M. Babravičiaus teigimu, varžovai bus pavojingi tiek įprastose atakose, tiek kontratakose.

„Rumunija išsiskiria tuo, kad žaidžia agresyviai ir energingai rungtynių pradžioje. Vėliau jie atslūgsta ir kartais leidžia varžovams žaisti savo futbolą, kad perėmę kamuolį galėtų kontratakuoti. Jie techniška komanda ir nori žaisti su kamuoliu, bet taip pat yra greiti ir pavojingi kontratakose“, – dėstė analitikas.

Kol kas Lietuvos rinktinė visose Tautų lygos rungtynėse pralaimėjo pirmuosius kėlinius. M. Babravičius tvirtino, jog nesėkmingos rungtynių pradžios užkerta kelią lietuviams vystyti savo žaidimą: „Galbūt skambės banaliai, bet mums pritrūksta sėkmės, nes ne tik pralaimime, bet ir neišnaudojame savo progų. Nerealizuojame galimybių, kurias ypač dažnai susikuriame per pirmas 10-15 minučių. Rezultatyvus atakų užbaigimas iš esmės pakeistų pralaimėtų pirmų kėlinių statistiką ir laimėtų antrųjų kėlinių statistiką“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS