Neįgaliesiems

Rinktinės kapitonė M. Liužinaitė prieš turnyrą Turkijoje: „Tokie turnyrai gali padėti pasiekti norimą formą“

Lietuvos moterų rinktinė kontroliniu turnyru Turkijoje „atidarys“ 2022-uosius metus rinktinių kovose.

Draugiškame turnyre Lietuvos futbolininkės susitiks su Uzbekistano, Bulgarijos ir Latvijos moterų rinktinėmis.

Verta paminėti, jog šiame turnyre rinktinei pirmą kartą vadovaus naujasis jos treneris Danielis Wimmeris, kuris šiame poste pakeitė ilgametį moterų rinktinės strategą Rimantą Viktoravičių.

Prieš laukiančias akistatas rinktinės kapitonė Milda Liužinaitė teigė, jog šis turnyras turėtų padėti treneriui geriau susipažinti su komanda, o taip pat – būti geru pamatu dar laukiančioms kovoms pasaulio čempionato atrankoje.

„Kadangi keitėsi vyriausiasis treneris, manau, kad pagrindiniai akcentai turnyre bus naujam treneriui įsivažiuoti su komanda ir labiau pažinti žaidėjas, o komandai, žinoma, kuo geriau pasirodyti.

Vis dėlto čia yra labai geras pasiruošimas prieš pasaulio čempionato atranką, kadangi sužaisime tris tarptautinius mačus, o rungtynių patirtis yra be galo svarbi komandos susižaidimui bei pasiruošimui“, – akcentavo M. Liužinaitė.

Panašiame kontroliniame turnyre lietuvaitės jau žaidė ir pernai – tą sykį keturių komandų turnyre Lietuvos rinktinei pavyko iškovoti pirmą vietą. Kapitonės teigimu, artėjantis turnyras bus kažkuo panašus į tą išbandymą, kuris buvo ir pernai.

„Na, panašu tuo, kad sužaisime trejas rungtynes. Armėnijoje taip pat žaidėme prieš nežinomas komandas, kaip Libanas ar Jordanija. Čia sužaisime prieš Uzbekistaną, su kuriuo dar nesame žaidusios. Todėl bus labai įdomu matyti, kaip seksis aikštėje“, – teigė ji.

Kalbant apie naująjį trenerį, M. Liužinaitė minėjo, kad bendrauti su juo jau teko, tačiau dar ne itin daug.

„Teko, bet kol kas dar tik labai nedaug. Turėjome visą dieną keliavimo, todėl tikrasis darbas prasidės tik šiandien. Visoms įdomu, kaip dirbsime ir kokia linkme eisime. Pirmas įspūdis atrodo geras, bet viską pamatysime aikštėje“, – mintimis dalinosi „Hegelmann“ ekipos futbolininkė.

Pastaruoju metu ne viena Lietuvos rinktinės futbolininkė pakėlė sparnus į užsienį ir persikėlė į Ispanijos bei Italijos lygas, kur šiuo metu vyksta sezonai. Tuo tarpu Lietuvoje žaidžiančios futbolininkės dar palyginus neseniai pradėjo pasiruošimą sezonui ir sužaidė dar tik po keletą pasirengimo rungtynių.

M. Liužinaitė neslėpė, kad tarp Lietuvoje ir užsienyje žaidžiančių rinktinės narių gali jaustis ir tam tikras fizinio pasirengimo skirtumas.

„Žinoma, toks faktorius yra, kadangi Lietuvoje žaidėjos yra sužaidusios tik po dvejas rungtynes ir pasiruošimas dar tik įpusėjęs. Tačiau šio turnyro esmė taip pat yra ir pasiruošimas. Vasario mėnuo, metų pradžia, kada visa rinktinė dar nėra savo geriausios formos. Bet būtent tokie turnyrai ir leidžia rinktinei pasiekti tą norimą formą iki balandžio mėnesio atrankos rungtynių. O tokiuose turnyruose visada yra tikslas laimėti, bet ir be pergalių yra daugiau dalykų, ką turime pasiimti ir išmokti“, – pasakojo pašnekovė.

Pasakodama apie būsimas varžoves, M. Liužinaitė labiausiai išskyrė pirmąjį varžovą, kuris lauks jau trečiadienį.

„Uzbekistanas yra stipriausia komanda prieš kurią žaisime ir tai bus pirmosios turnyro rungtynės, todėl manau, kad bus sunku, nes dar esame po kelionės, po kurios reikia irgi šiek tiek apsiprasti.

Bulgarija ir Latvija mums labiau žinomos, todėl maždaug įsivaizduojame, ko galima tikėtis“, – minėjo ji.

Šioje stovykloje lietuvės turės verstis be dviejų svarbių žaidėjų – Simona Petravičienė į Turkiją nevyksta dėl asmeninių priežasčių, o Rimantė Jonušaitė dar gydosi sunkią traumą.

„Na, tai ir praradimai, bet tuo pačiu ir šansas kitoms žaidėjoms. Vis dėlto traumos toks dalykas, kurio nesuplanuosi, todėl visada reikia turėti gerą žaidėjų komplektaciją, kad bendrame komandos fone to praradimo nesijaustų.

Žinoma, Rimantės ir Simonos trūks, jos tikrai yra vienos iš lyderių aikštelėje, bet šiai dienai turime situaciją tokia, tad negalime galvoti, kad kažką praradome, o turime matyti, ką nuveikti pozityvaus su esamomis žaidėjomis. Ir manau, kad Turkijoje mes tai galime padaryti“, – užbaigė M. Liužinaitė.

Lietuvos moterų rinktinės tvarkaraštis:

Vasario 16 d. 14:00 val. Uzbekistanas – Lietuva;

Vasario 19 d. 14:00 val. Bulgarija – Lietuva;

Vasario 22 d. 10:00 val. Lietuva – Latvija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS