Neįgaliesiems

Rinktinės kapitonė po penktadienio pralaimėjimo: „Turime jausti atsakomybę“

Lietuvos moterų futbolo rinktinė penktadienį pradėjo savo pasirodymą UEFA moterų Tautų lygos turnyre. Pirmame susitikime lietuvaitės namuose 0:2 nusileido Liuksemburgo komandai.

Abu įvarčius laimėtojos įmušė per pirmas 15 minučių. Per likusį laiką šeimininkės bandė sugrįžti į rungtynes, tačiau Liuksemburgo ekipa sėkmingai apsigynė ir namo išsivežė visus tris taškus.

Po rungtynių kalbėjęs Lietuvos rinktinės treneris Danielis Wimmeris akcentavo, jog rinktinė po tokio pasirodymo jaučia nusivylimą.

„Aišku, esame nusivylę, pralaimėjome rungtynes pirmame kėlinyje. Pralaimėjome daug dvikovų vienas prieš vieną, vėlavome susirinkti kamuolius ir dėl to Liuksemburgas susikūrė gerų šansų.

Padarėme per daug individualių klaidų, po pertraukos bandėme vėl sugrįžti į rungtynes, žaidėme geriau, turėjome progų, bet jų neišnaudojome, tad pralaimėjome rungtynes.

Po pertraukos pakeitėme tam tikrus mažus dalykus, bet laimėjome daugiau dvikovų, žaidėme aukščiau, daugiau akcentavome puolimą, ko norėjome jau ir pirmame kėlinyje“, – sakė treneris.

Antradienį Lietuvos rinktinės laukia dvikova Turkijoje su šios šalies rinktine. Stratego teigimu, svarbiausia bus fizinis žaidėjų atsistatymas.

„Turėsime įvertinti žaidėjų būklę, dabar mūsų lauks kelionė į Turkiją, tikimės, kad rimtų traumų nebus, turime 2-3 žaidėjas su smulkiais nesklandumais, bet tikimės, kad tai nebus nieko rimto“, – kalbėjo specialistas.

Tuo tarpu rinktinės kapitonė Milda Liužinaitė buvo atvira ir sakė, kad rinktinės narės turi jausti atsakomybę dėl tokio pasirodymo.

„Turime jausti atsakomybę prieš fanus, prieš žiūrovus prie televizorių ekranų, prieš žmones, kurie dirba su mūsų komanda. Neturėjome žaisti taip, kaip žaidėme šiandien, kiekviena žaidėja jaučia tą atsakomybę ir nėra lengva.

Suprantu, kad visi norėjo ne to, ne to norėjome ir mes aikštėje, bet situacija yra tokia ir dabar svarbiausia tai, kaip mes atsitiesime po šių rungtynių ir kaip atrodysime po to“, – kalbėjo kapitonė.

Paklausta apie tai, kas nulėmė sunkią Lietuvos rinktinės pradžią, kada ir krito abu įvarčiai, rinktinės senbuvė akcentavo varžovių spaudimą.

„Nesitikėjome tokio staigaus priešininkų spaudimo, jos susirinko visus antrus kamuolius, turėjo palaikymą. Nežinau, kodėl taip nesusikoncentravome per tas pirmas minutes, dėl to esu pikta, kiekviena žaidėja yra pikta, treneris yra piktas, bet toks yra sportas, bus pralaimėjimų, bus ir pergalių, svarbiausia tai, kokį žingsnį dėsime po tokių rungtynių.

Per pertrauką treneriai akcentavo tai, kad rungtynės priklauso nuo mūsų, o jos pasinaudojo mūsų klaidomis. Pirmas jų įvartis – mūsų klaida, 11 metrų baudinys – mūsų klaida.

Jos nekūrė kažko, ko mes nesitikėtume, bet mes vėlavome, mes nespėjome, tad akcentavome tai, kaip reikia sureaguoti ir išeiti į antrą kėlinį.

Nemanau, kad nors viena žaidėja išėjo į aikštę netikėdama, kad mes galime grįžti į rungtynes. Antras kėlinys buvo geresnis, daugiau atakavome jų pusėje.

Pirmos rungtynės visada būna sunkesnės, nes reikia įsivažiuoti į tą tarptautinį lygį, bet tikiu, kad antros rungtynės bus žingsnis į priekį“, – sakė M. Liužinaitė.

Lietuvos ir Turkijos rungtynės išvykoje bus žaidžiamos antradienį 18 valandą.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS