Neįgaliesiems

Rinktinės sarąšą rugsėjui pristatęs E. Jankauskas: „Sau keliame labai aiškius tikslus“

Lietuvos nacionalinės vyrų rinktinės treneris Edgaras Jankauskas pristatė žaidėjų sąrašą rugsėjo mėnesio rungtynėms Europos čempionato atrankos turnyre.

Primename, kad abu susitikimus rugsėjį lietuviai žais namie, Kauno Dariaus ir Girėno stadione – rugsėjo 7 laukia dvikova su Juodkalnija, o rugsėjo 10 – su Serbija.

Kalbėdamas apie laukiančius iššūkius, E. Jankauskas akcentavo, kad jau atlikta ankstesnių rungtynių analizė.

„Laukia neblogai pažįstami varžovai iš Balkanų region. Tai yra labai techniškos komandos, su kuriomis teko jau ne sykį žaisti. Žinome, kas mūsų laukia, žinome, kiek resursų pareikalaus šios rungtynės, sau keliame labai aiškius tikslus – pagerinti žaidybinę kokybę visuose komponentuose, kaip perdavimų kiekyje ir kokybėje, atakoje, dvikovose. Būtent šie komponentai galutiniame rezultate turi didelę įtaką.

Mūsų žaidėjai žino visus skaičius, gerai išanalizavome praėjusias rungtynes. Matome, kuriose vietose mums dar būtina pasitempti, kad turėtume daugiau kamuolio ir kad būtume pavojingesni ir konkurencingesni“, – mintimis dalinosi strategas.

Nors abu susitikimai bus žaidžiami namuose, rinktinės treneris pasakojo, jog vienos rungtynės kitų atžvilgiu nėra išskiriamos.

„Mes visada žiūrime tik į artimiausias rungtynes ir jos mums būna svarbiausios. Skirstyti, kur galime susirinkti daugiau taškų, tikrai neverta. Visos pajėgos bus metamos į pirmąsias rungtynes, kur turėsime ir gausų sirgalių palaikymą. Norėčiau koncentruotis tik į jas, o kokia situacija bus po jų – matysime tada.

Tikrai nemanau, kad reikia kažkur saugotis net ir geltonas korteles turintiems žaidėjams ar galvoti apie kitą mačą, nes dabar bus svarbiausios būtent artimiausios rungtynės“, – dėstė jis.

Nors į rinktinę grįžta ne vienas rinktinės senbuvis, kaip Arvydas Novikovas ar sėkmingai sezoną Graikijoje pradėjęs Vykintas Slivka, E. Jankauskas taip pat negailėjo pozityvių žodžių ir apie pirmą kartą nuo stovyklos pradžios pakviestą Matijų Remeikį, kuris šiuo metu yra viena svarbiausių Optibet A lygos lyderių FK „Panevėžio“ dalių.

„Matau, kad jis yra labai svarbus „Panevėžio“ komandos vienetas, aplink kurį sukasi visas žaidimas. Ir pats jo žaidimas mane prieš tai šiek tiek stebino, dabar – jau labiau žavi. Lyg ir jaunas žaidėjas, bet žaidžia labai solidžiai.

Mums tokie žaidėjai labai reikalingi, ypač, kada mano tikslas yra didinti kamuolio kontrolę, gerinti perdavimų ir kamuolio priėmimo kokybę.

Man norisi didinti mūsų laiko su kamuoliu procentus – praeitose rungtynėse varžovai kontroliavo kamuolį 70 proc. laiko, padarė 670 perdavimų, mes – 240. Tai reiškia, kad per mažai laikome kamuolį. Reikia kelti šiuos procentus, o toks žaidėjas kaip Matijus gali stipriai prie to prisidėti“, – akcentavo treneris.

Pilną trenerio spaudos konferenciją pamatyti galite paspaudę čia.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS