Neįgaliesiems

Rinktinės saugas V. Slivka jaučiasi atsigavęs

Lietuvos rinktinės saugas Vykintas Slivka praėjusią vasarą pasirašė sutartį su Edinburgo „Hibernian“ ir atvyko į Škotiją. Ten 23 metų futbolininkas sėkmingai įsitvirtino ir tapo vienu pagrindiniu klubo žaidėju.

Tačiau vasario mėnesį V. Slivka patyrė kelio traumą ir be futbolo turėjo praleisti ilgą laiką.

„Du mėnesius praleidau dėl traumos, tačiau dabar jaučiuosi gerai, atsigavęs. Tas laikas nebuvo lengvas, tačiau dirbau ir dirbau, kad galėčiau padėti ir klubui, ir Lietuvos rinktinei, – prisiminė V. Slivka. – Komanda suteikė viską, ko reikėjo mano reabilitacijai. Niekada nėra lengva stebėti komandos žaidimą iš tribūnų, visada norisi būti aikštėje ir padėti, būti su komanda. Tačiau tokia futbolininko profesija.“

Pats V.Slivka debiutiniame sezone Škotijos „Premiership“ čempionate sužaidė 22 rungtynes, pelnė 2 įvarčius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Puikiu įvarčiu saugas pažymėjo ir savo sugrįžimą po traumos, kai pelnė įvartį į garsiojo Glazgo „Celtic“ vartus. 

„Sezonas buvo dviprasmiškas, – įvertino V. Slivka. – Buvo puikių asmeninių pergalių, tada ta trauma išmušė iš vėžių. Atrodė, kad jau įsitvirtinau „Hibernian“ komandos pagrindinėje sudėtyje, o paskui buvo sunku grįžti, nes komandai gerai sekėsi.“

„Hibernian“ klubas Škotijoje užėmė ketvirtą vietą bei iškovojo bilietą į naujo sezono Europos lygos varžybas. 

„Komandai sezonas buvo geras, pirmi metai mūsų klubui pakilus iš antros lygos, žaisime Europos taurėje. Manau, geras rezultatas klubui, – kalbėjo iš Panevėžio kilęs futbolininkas. – Tiesa, visada norisi geriau. Sezono pabaigoje kovojome dėl antros vietos, todėl jaučiasi šioks toks kartėlis.“

Lietuvos rinktinės žaidėjas, kuris rungtyniavo ir pastaruosiuose keturiuose kontroliniuose mačuose su Estija, Latvija, Iranu ir Lenkija, džiaugiasi klubo sąlygomis Edinburge. Per savo karjerą saugas, kuris buvo pakviestas ir į garsųjį Turino „Juventus“ klubą, žaidė žemesnėse Italijos lygose, Slovėnijoje, Nyderlanduose. 

„Visos sąlygos yra sudarytos, kad tau reikėtų mąstyti tik apie futbolą. Jei Škotiją lyginčiau su ankstesniais čempionatais, tai ten dominuoja greitas ir fizinis futbolas, aukštas tempas. Man toks futbolas priimtinas“, – pasakojo V. Slivka. 

Šiuo metu V. Slivka atostogauja Lietuvoje, o jau artimiausiu metu vėl pradės pasirengimą sezonui. Jo lauks kovos Škotijos čempionate, Europos lygoje, o su Lietuvos rinktine saugas debiutuos Tautų lygos varžybose.

„Mano kontraktas su „Hibernian“ galios dar dvejus metus, tai, greičiausiai, liksiu Škotijoje“, – sakė V. Slivka. 

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS