Neįgaliesiems

Rinktinės sudėtį pristatęs E. Jankauskas: „Artėja labai įdomus etapas“

Edgaras Jankauskas pasirinko sudėtį, su kuria kovo mėnesio pabaigoje stos į kovą prieš Serbijos ir Graikijos komandas.

Pristatydamas savo pasirinkimus, specialistas teigė, kad mače su Serbija laukia atkakli kova su viena geriausių žemyno ekipų.

„Artėja labai įdomus etapas, rungtynės su labai pajėgia rinktine, kurią drąsiai galima vadinti elito rinktine. Ją sudaro žaidėjai iš gerų čempionatų, gerų klubų. Tai yra puikus iššūkis, galimybė patikrinti savo jėgas futbolo aikštėje.

Pagrindinis žaidėjų atrankos elementas buvo žaidybinis laikas ir kokybė. Noriu padėkoti A lygos klubams, kurie sutiko, norėjosi dar bent vieno turo, kad sprendimai būtų geriau pamatuoti, paremti žaidybine jų praktika. Užsienyje žaidžiantiems futbolininkams kvietimus reikėjo išsiųsti anksčiau, per tą laiką kažkas gavo traumą, kažkas neteko vietos pagrindinėje komandoje.

Gaila žaidėjų, kurie traumuoti: Edvinas Gertmonas, Edgaras Utkus, Dominykas Barauskas ar Artemijus Tutyškinas. Tikiuosi, kad kuo greičiau galėsime juos pamatyti sugrįžusius“, – kalbėjo treneris.

Jis taip pat pasidžiaugė aukščiausioje Italijos lygoje debiutavusiu Gvidu Gineičiu.

„Jis labai sėkmingai debiutavo „Serie A“, kaip tik tuo metu rinkomės sąrašą. Turint žaidėją elitinėje lygoje su tokiu potencialu, reikia suprasti, kad vien jį kasdien supanti aplinka yra neįkainojama. Jis tikrai vertas būti čia, nors dabar ir pastoviai nežaidžia starto sudėtyje. Dedame į jį daug viličių“, – jaunąjį talentą gyrė specialistas.

Treneris pasirinko tik du puolėjus, tačiau argumentavo savo tokį sprendimą.

„Variantų yra, bet šiai dienai Gytis Paulauskas turi gana pastovų žaidimo laiką, sėkmingai įsiliejo į Albanijos čempionatą. Tuo tarpu Karolis Laukžemis įeina į formą, nors jam reikia dar kažkiek laiko“, – pasakojo jis.

Taip pat sąraše nebuvo ir anksčiau rinktinėje žaidusių Viliaus Armanavičiaus, Artūro Dolžnikovo, Rolando Baravyko bei Beno Šatkaus, tačiau E. Jankauskas paaiškino ir tokius savo sprendimus.

„B. Šatkus grįžęs pirmose rungtynėse gavo traumą, į A. Dolžnikovą dedu daug vilčių, gerai pažįstu kaip žaidėją, bet manau, kad šiai dienai Eligijus Jankauskas ir Klaudijus Upstas turėjo daugiau žaidybinio laiko, buvo daugiau laiko juos pamatyti.

V. Armanavičius ką tik pradėjo sezoną, sužaidė dvejas rungtynes. Taip pat ir kelionė iš Kazachstano yra viena priežasčių, kodėl Artūras Žulpa nusprendė neatstovauti rinktinei. Dėl politinės situacijos reikia skristi aplink, kelionė išeina beprotiška.

R. Baravykas paskutines rungtynes žaidė dar sausio mėnesį ir nuo tada, mes jo aikštėje nematėme. Jo poziciją užima Justas Lasickas, Pijus Širvys, Egidijus Vaitkūnas. Taip pat yra ir Markas Beneta iš „Panevėžio“, komandos, kuri dar nepraleido įvarčių“, – dėstė treneris.

Pilnas rinktinės sąrašas dvikovoms su Serbijos ir Graikijos ekipomis:

Vartininkai

Džiugas Bartkus („Kiryat Shmona“, Izraelis), Emilijus Zubas (Tel Avivo „Hapoel“, Izraelis), Lukas Paukštė (FA „Šiauliai“).

Gynėjai

Linas Klimavičius („Panevėžys“), Edvinas Girdvainis („Kauno Žalgiris“), Kipras Kažukolovas (Vilniaus „Žalgiris“), Vilius Armalas (Kauno raj. „Hegelmann“), Pijus Širvys („Panevėžys“), Egidijus Vaitkūnas (FA „Šiauliai“), Justas Lasickas (Ljublianos „Olimpija“, Slovėnija), Markas Beneta („Panevėžys“).

Saugai

Arvydas Novikovas (Haifos „Hapoel“, Izraelis), Fedoras Černychas (Limasolio AEL, Kipras), Modestas Vorobjovas („Chindia Targoviste“, Rumunija), Klaudijus Upstas (Kauno raj. „Hegelmann“), Gvidas Gineitis („Torino“, Italija), Vykintas Slivka (PAS „Lamia 1964“, Graikija), Domantas Šimkus (NS „Mura“, Slovėnija), Gratas Sirgėdas („Kauno Žalgiris“), Eligijus Jankauskas (FA „Šiauliai“), Daniel Romanovskij (FA „Šiauliai“).

Puolėjai

Gytis Paulauskas (KF „Egnatia“, Albanija), Karolis Laukžemis (Gargždų „Banga“).

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS