Neįgaliesiems

Rinktinės sudėtį pristatęs V. Ivanauskas: „Kiekvienas žaidėjas atsiliepė labai noriai“

Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Ivanauskas ketvirtadienį pristatė sudėtį, kuri rugsėjo mėnesį pasaulio čempionato atrankos akistatose rungtyniaus su Šiaurės Airijos, Bulgarijos bei Italijos komandomis.

Jau rugsėjo 2 dieną lietuviai savo aikštėje priims Šiaurės Airijos komandą, o tada keliaus į Bulgariją, kur rugsėjo 5 susitiks su šios šalies rinktine.

Rinktinių langą Lietuvos nacionalinė komanda užbaigs kelione į Italija ir akistata su naujaisiais Europos čempionais italais rugsėjo 8 dieną.

Tarp trenerio Valdo Ivanausko pakviestų žaidėjų yra ir sugrįžtančių, ir pirmą kartą pakviestų futbolininkų.

Į rinktinę po pertraukos sugrįžta vartininkas Ernestas Šetkus, Vaidas Slavickas ir Linas Klimavičius, tuo tarpu pirmą kartą pakvietimo sulaukė Vilniaus „Žalgirio“ saugas Karolis Uzėla bei „Panevėžio“ saugas Eligijus Jankauskas.

Taip pat baigtas komplektuoti ir trenerių štabas – paskutiniu jo nariu tapo Vokietijos specialistas Davidas Bergneris.

„Laukia trys atsakingos, įdomios atrankos rungtynės. Kaip minėjau pirmoje savo konferencijoje, buvo formuojamas trenerių štabas, buvo vedamos derybos su Vokietijos specialistu. Jos nebuvo lengvos, sprendimas buvo priimtas, kad antruoju rinktinės asistentu bus Davidas Bergneris. Ilgą laiką žaidė Vokietijos aukščiausiose lygose, trenerio karjerą pradėjęs „RB Leipzig“ komandose, vėliau dirbo žemesnėse lygose ir ta karjera tęsėsi iki pandemijos, dabar jis bus mūsų štabe“, – naują savo asistentą pristatė V. Ivanauskas.

Strategas taip pat užsiminė ir savo į rinktinę pakviestus žaidėjus.

„Yra pasikeitimų, yra jaunų žaidėjų, bet yra ir tų, kurie buvo anksčiau. Jauninimo procesas vyksta, bet mūsų laukia trys rungtynės, žinant žaidėjų situaciją klubuose, su visais perkalbėjau, stengiuosi po kiekvieno savaitgalio surinkti kiekvieną informaciją, ar nėra traumų, kitų problemų.

Šiuo metu atsirinkome šiuos žaidėjus ir lauksime treniruočių stovyklos pradžios“, – teigė specialistas.

Jis taip pat akcentavo, kad kvietimą priėmė kiekvienas pakviestas futbolininkas, o atsisakiusių nebuvo.

„Pradžioje turėjome išplėstinį sąrašą, šiuo metu neturime didelio pasirinkimo. Nesinori plėšyti ir ardyti U21 ir U19 rinktinių, kurių laukia atsakingos rungtynės, norėjosi rasti auksinį viduriuką.

Žinant mūsų galimybes, kiekvienas žaidėjas mums yra brangus. Suradome išeitį, nebuvo lengva, bet kiekvienas žaidėjas labai noriai atsiliepė, neigiamo atsakymo negavau nė iš vieno. Labai svarbu, kad visi supranta, kokios rungtynės laukia ir jokių problemų iš žaidėjų nebuvo“, – teigė treneris.

Lietuvos rinktinė rugsėjo 2 dieną LFF stadione žais prieš Šiaurės Airiją. Bilietus į rungtynes įsigyti galite paspaudę čia.

Pilnas spaudos konferencijos įrašas:

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS