Neįgaliesiems

Rinktinės treneris apie portugalų iššūkį: „Visi jų rinktinės žaidėjai yra aukščiausio lygio“

Jau visai netrukus, šį antradienį, Lietuvos futsal rinktinė turės vieną rimčiausių išbandymų per istoriją, kai pasaulio čempionato atrankoje priims dabartinius Europos bei pasaulio čempionus portugalus.

Mačas Kauno „Žalgirio“ arenoje startuos 19 valandą, bilietus į jį įsigyti galite paspaudę čia.

Prieš rungtynes apie laukiantį varžovą kiek išsamiau papasakojo Lietuvos rinktinės trenerių štabo narys Edvinas Alimkinas.

Jo teigimu, prabėgus metams nuo pasaulio čempionato Lietuvoje portugalų žaidimas iš esmės nepasikeitė, o tam įtakos nepadarė net ir tai, kad karjerą baigė legendinė figūra Ricardinho – jį tinkamai pakeitė kiti jauni žaidėjai.

„Žinoma, Ricardinho yra unikalus žaidėjas, tačiau Portugalijos rinktinė nėra vieno žaidėjo komanda. Nors jis ir buvo pripažintas geriausiu turnyro žaidėju pasaulio čempionate, vis tik komandą jau tada į priekį vedė ir kiti žaidėjai.

Vėliau tą puikiai parodė ir Amsterdame apgintas Europos čempionų titulas bei laimėtas Finalissima turnyras Argentinoje, kuriame Ricardinho jau nebežaidė.

Dabar rinktinėje dominuoja stipriausių Europos klubų žaidėjai, iš kurių išskirčiau Lisabonos „Sporting“ žaidžiančius Ericką, Pany, Neves ir pasaulio čempionate atsiskleidusį Zicky, „Barcelona“ žaidžiantį ir pernai Čempionų lygos atrankos rungtynėse vieną įvartį į „Kauno Žalgirio“ vartus pasiuntusį Andre Coelho, taip pat – Lisabonos „Benfica“ žaidėjus Afonso ir Silvestre. Kaip bepažiūrėsi – visi rinktinės žaidėjai yra aukščiausio lygio“, – kalbėjo rinktinės trenerių štabo narys.

Rinktinei jau ilgą laiką vadovauja bei į didžiausias pergales veda tas pats treneris – Jorge Brazas. Jis taip pat brandino komandą didžiosioms pergalėms.

„Jorge Brazas komandai vadovauja, berods, dar nuo 2010 metų, o tai komandai duoda labai daug. Nuo to laiko komanda nuosekliai augo, formavosi ir brendo didelėms pergalėms, kol galiausiai pradėjo laimėti absoliučiai viską.

Portugalijos rinktinė oficialių rungtynių nėra pralaimėjusi dar nuo 2016 metų. Tai reiškia, kad jau daugiau nei šešerius metus oficialiose rungtynėse niekam nepavyksta jų įveikti.

Šis faktas kiekvienam varžovui yra papildoma motyvacija pabandyti jiems įkąsti, tačiau kol kas nepralaimėtų rungtynių serija kalba pati už save“, – dėstė E. Alimkinas.

Pastarąjį kartą portugalai rungėsi jau minėtose „Finallisima“ rungtynėse, kur varžėsi stipriausios Europos ir Pietų Amerikos komandos, taip pat ir pirmose grupės rungtynėse su Baltarusija.

Jose portugalai kurį laiką atsilikinėjo, tačiau galų gale perlaužė rungtynes į savo pusę bei iškovojo pergalę.

„Kaip ir „Finallisima“ rungtynėse, taip ir ketvirtadienį su Baltarusija jie turėjo sunkias rungtynes, tačiau tik dar kartą patvirtino stipriausios rinktinės vardą.

Tai yra žaidimo metu dažnai keičianti žaidimo sistemas rinktinė. Gynyboje tai yra bene geriausiai presinguojanti rinktinė, puolime – bene geriausiai 4-0 sistema žaidžianti rinktinė pasaulyje. O dar turint tokius stulpo pozicijos žaidėjus, kaip Zicky, puikiai žaidžia ir sistema 3-1“, – apie laukiančius varžovus kalbėjo E. Alimkinas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS