Neįgaliesiems

Rinktinės treneris įvertino burtus: „Tai bus neeilinis šansas tiek merginoms, tiek ir personalui“

Antradienio vakarą Kaune buvo ištraukti liepos mėnesį Lietuvoje vyksiančios Europos merginų U19 čempionato grupių etapo burtai.

Lietuvos sporto universiteto (LSU) rektorės Dianos Rėklaitienės ranka nulėmė, jog A grupėje su lietuvėmis žais Serbija, Prancūzija ir Anglija, o tuo tarpu B grupėje varžysis Airija, Ispanija, Vokietija ir Nyderlandai.

Iš kiekvienos grupės į pusfinalį pateks po dvi geriausias komandas.

Po burtų kalbėjęs Lietuvos merginų U19 rinktinės vyriausiasis treneris Cederique`as Tullenersas teigė, jog, nepaisant burtų, mūsų rinktinės laukia itin rimtas iššūkis.

„Esame kartu su geriausiomis septyniomis Europos komandomis, tad bet kokie burtai mums bus rimtas iššūkis. Esu patenkintas komandomis, kurios bus pas mus grupėje, tad burtai nėra prasti.

Tai bus žaidimas aukščiausiame lygyje, bet tai bus tikrai unikali galimybė, neeilinis šansas merginoms, taip pat ir mums, personalui, tai bus gera proga parodyti, kaip galime dirbti tokiame lygyje“, – mintimis dalinosi specialistas iš Belgijos.

Jis prie komandos vairo stovi dar ganėtinai neseniai, tačiau teigia jau matantis progresą.

„Pradėjau su komanda dirbti dar ganėtinai neseniai, sausio mėnesį, tad laiko daug neturėjau, bet matau, kad merginos tinkamai įsisavina taktinius niuansus, kuriuos mes joms bandome perteikti, tad iki turnyro dar augame.

Aišku, laiko liko nebedaug, bet tikrai galime didžiuotis tomis pastangomis, kurias komanda deda“, – dėstė treneris.

Tuo tarpu LFF prezidentas Edgaras Stankevičius pasidžiaugė, jog startavo paskutinė pasirengimo čempionatui stadija.

„Pagaliau prasideda finišo tiesioji, atvyksta renginiai į Lietuvą. Buvo pasirengimo etapas, dabar startuoja ir renginiai, kada sulauksime įvairių svečių. Startavome su burtų traukimo ceremonija, komandos sužinojo, su kuo žais čempionate. Dabar laukia draugiškų rungtynių planavimas, galbūt kažkuri komanda atvyks į Lietuvą anksčiau ruoštis čempionatui, vyks trofėjaus turas, tad prasideda tikrasis veiksmas.

Anksčiau orientavomės į tą organizaciną ir vadybinę pusę, o dabar laukia visų strategijų įgyvendinimas.

Tarptautinių futbolo renginių Lietuvoje tikrai netrūksta, kasmet norime turėti bent po vieną, bet ta patirtis, kiekvienas renginys yra kažkas naujo mūsų komandai, iš pasirengimo pusės, taip pat ir mūsų merginoms tai yra istorinė galimybė sudalyvauti ir pakovoti dėl vietos kitame etape.

Merginoms tai bus neįkainojama patirtis, tai yra galimybė varžytis su stipriausiomis Europos komandomis, jos bus palaikomos savo šeimų ir ateityje galės pasakoti ir prisiminti, kad dalyvavo tokiame čempionate, ten atstovavo Lietuvai. Stengiamės joms sudaryti kiek įmanoma geresnes sąlygas, visas rungtynes jos žais Kauno Dariaus ir Girėno stadione, tikrai tikiuosi, kad joms tai netaps kažkokia našta, o priešingai – palengvinanti aplinkybė, tikiu, kad atvyks ne tik šeimos nariai, bet ir mūsų sirgaliai.

Kalbant apie rezultatą – kažkokių nepamatuotų lūkesčių tikrai nekeliame, tikrai matome, su kuo teks žaisti, kokio rango varžovės bus mūsų grupėje. Svarbu kovoti ir atiduoti save, o tada galima laukti ir rezultatų“, – sakė LFF vadovas.

Burtų traukimo ceremonijos pabaigoje taip pat buvo oficialiai pristatyta ir turnyro ambasadorė – ja tapo buvusi Lietuvos olimpietė, olimpinė čempionė ir dabartinė LTOK prezidentė – Daina Gudzinevičiūtė.

„Malonu, kad Lietuvos sporto bendruomenė, sporto politiką formuojančios organizacijos pasitiki futbolo federacija, vis dažniau lankosi mūsų renginiuose, prasideda bendravimas tarp organizacijų, atstovavimas.

Asmeniškai kreipiausi į Dainą Gudzinevičiūtę, klausiau, ar sutiktų tapti renginio ambasadore, ji mielai sutiko, tad nuoširdžiai jai dėkojame.

Merginų laukia vizitas į LTOK būstinę, Daina lankysis mūsų rungtynėse, prisidės prie komunikacijos, tad tai laikome labai dideliu laimėjimu“, – sakė E. Stankevičius.

Čempionatas Kaune, Marijampolėje ir Jonavoje vyks liepos 14-27 dienomis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS