Neįgaliesiems

Rinktinės treneris Maskvoje stebėjo F. Černycho žaidimą

Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas praėjusį savaitgalį viešėjo Rusijos sostinėje, kurioje stebėjo Maskvos „Dinamo“ klube rungtyniaujančio Lietuvos rinktinės kapitono Fedoro Černycho žaidimą.

E. Jankauskas lankėsi „Dinamo“ rungtynėse su Kazanės „Rubin“ komanda. Po F. Černycho įvarčio 14 min. šeimininkai pirmavo, tačiau svečiai sugebėjo rezultatą išlyginti. Mačas baigėsi lygiosiomis 1:1.

„Džiugu, kad Fedoras išsikovojo vietą „Dinamo“ komandoje ir prasidėjusiame Rusijos čempionate abejas rungtynes pradėjo startinėje sudėtyje. Labai svarbu pelnyti trenerio pasitikėjimą, nes konkurencija Rusijos klubuose yra milžiniška. Nors Fedorui pasirengimas sezonui nebuvo itin sklandus – persekiojo ligos, tačiau matome, kad jis įsibėgėja ir pelnė puikų įvartį“, – sako Lietuvos rinktinės treneris.

Po rungtynių E. Jankauskas ilgai bendravo su F. Černychu apie jo karjerą Maskvoje ir būsimas Lietuvos rinktinės rungtynes UEFA Tautų lygoje. Jau rugsėjo 7 dieną Lietuvos rinktinės Vilniuje laukia dvikova su pasaulio čempionate žaidusia Serbija.

„Fedoras „Dinamo“ komandoje jaučiasi gerai. Maskva jam nėra naujas miestas, nes Fedoras ten yra gimęs. Todėl adaptacijai nereikėjo daug laiko. Rusijos sostinėje Fedorą palaiko ir čia atvykusi žmona. Vasaros pradžioje jie sukūrė šeimą ir toks palaikymas yra labai svarbus. Turi būti kuo daugiau pozityvumo, tai futbolininkams irgi daug reiškia pakeitus klubą. Fedoro toks būdas – jis niekuo nesiskundžia ir dirba savo darbą. Džiugu, kad jo atkaklumas duoda vaisių. Puolėjui labai svarbu mušti įvarčius ir jis tą daro. Kalbėjome ir apie tai, kad „Dinamo“ žaidžia panašia taktine schema, kaip ir Lietuvos rinktinė. Tai irgi gerai, nes tokią poziciją kapitonas užima ne tik rinktinėje, bet ir klube, kur rungtynės vyksta daug dažniau. Tik gaila, kad „Dinamo“ abejas rungtynes baigė lygiosiomis ir lieka be pergalių, nes Rusijos čempionate dabar sergame už „Dinamo“ ir palaikome mūsų kapitoną“, – teigia E. Jankauskas.

„Dinamo“ komandą treniruoja Dmitrijus Chochlovas, su kuriuo E. Jankauskas tose pačioje komandose – Maskvos CSKA ir „Torpedo“ bei San Sebastiano „Real Sociedad“ kartu yra žaidę net penkerius metus.

„Dinamo“ klubas turi garsų vardą ir ne mažesnes ambicijas. Klubas stato naują stadioną, į kurį netrukus persikels. „Dinamo“ futbolininkams keliami dideli uždaviniai. Aišku, yra spaudimas ir iš sirgalių, ir iš žiniasklaidos, nes tai vienas garsiausių Rusijos klubų. Šios šalies čempionatas labai stiprus, klubai turi didžiulius finansinius išteklius, todėl beveik visi geriausi Rusijos futbolininkai žaidžia vietiniame čempionate ir atvyksta labai pajėgūs legionieriai“, – pasakoja E. Jankauskas, kuris taip pat stebėjo ir Maskvos derbį – „Spartako“ ir „Lokomotyvo“ rungtynes.

Lietuvos rinktinės trenerių štabas jau yra numatęs preliminarią rinktinės sudėtį artėjančioms kovoms Tautų lygoje.

„Kiekvieną turą įdėmiai stebime kiekvieną rinktinės kandidatą, po kiekvienų rungtynių kartu su treneriais aptariame, kaip vienam ar kitam žaidėjui sekėsi. Bendraujame ir su pačiais futbolininkais, abipusis ryšys yra labai svarbus. Norisi, kad visi rinktinės futbolininkai kuo daugiau žaistų savo klubuose, būtų optimalios sportinės formos, nes žinome, kokie pajėgūs varžovai mūsų laukia. Todėl mūsų žaidėjams nepaprastai svarbi yra žaidybinė praktika“, – tvirtina E. Jankauskas.

Tautų lygoje Lietuvos futbolininkai C diviziono 4 grupėje susitiks ir dėl kelialapio į 2020 metų Europos čempionatą kovos su Serbijos, Juodkalnijos ir Rumunijos rinktinėmis. Bilietus į Lietuvos rinktinės rungtynes platina Tiketa.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS