Neįgaliesiems

Rumunijos moterų rinktinė – elitinėse Europos lygose žaidžiančių futbolininkių vidutiniokė

Atsijauninusi Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė penktadienį pratęs atranką į 2022 metų Europos čempionato finalinį etapą. Per penkerias rungtynes nei vieno taško neiškovojusios lietuvaitės jau penktadienį Marijampolėje priims trečią vietą penkių komandų grupėje užimančias Rumunijos futbolininkes.

Rumunija

Skirtingai nei vyrų rinktinė, rumunės dar niekada nėra patekusios nei į Europos, nei į pasaulio čempionato finalinius etapus. Jau aišku, kad nepateks ir į būsimąjį. Nepaisant to, kad ekipos pagrindą sudaro futbolininkės žaidžiančios Ispanijos, Prancūzijos, Belgijos, Šveicarijos ar Vengrijos čempionatuose, Rumunijos moterų rinktinė elitui toli gražu dar nepriklauso.

UEFA reitinge Rumunija užima 23 vietą. Tai lėmė, kad sudarant grupes atrankoje į būsimą čempionatą, ji į H grupę pateko iš trečiojo krepšelio. Iš pirmojo pateko grupėje pirmaujanti Šveicarija, iš antrojo – antroje pozicijoje esanti Belgija.

H grupė

Praėjusių metų rugpjūtį prasidėjusią atranką lietuvės pradėjo itin apmaudžiu pralaimėjimu 1:2 Kroatijos futbolininkėms. Tąsyk Dovilė Gailevičiūtė atgaivino lietuvių viltį iškovoti bent tašką. Deja, išlyginti rezultato lietuvaitės nesugebėjo. Tas Dovilės įmuštas įvartis kol kas yra vienintelis per penkerias sužaistas rungtynes.

Rumunija atranką taip pat pradėjo apmaudžiu pralaimėjimu. Namie žaidusios būsimosios Lietuvos rinktinės varžovės galingajai Belgijos rinktinei nusileido 0:1. Vėliau sekė pergalė prieš Lietuvą bei košmariškas vakarėlis (0:6) rungtynėse prieš Šveicariją.

Per penkerias rungtynės Rumunijos futbolininkės yra iškovojusios 6 taškus. Be pergalės prieš lietuves, jos nugalėjo ir ketvirtą poziciją užimančią Kroatijos nacionalinę moterų futbolo komandą.

Tarpusavyje

Praėjusių metų spalio 8 dieną įvykusiose rungtynėse Mogošoajoje aikštės šeimininkės triumfavo užtikrintai 3:0. Toje dvikovoje į lietuvių vartus buvo skirti du vienuolikos metrų baudiniai, kuriuos realizavo Ştefania Vătafu ir Andreea Voicu. Dar vieną įvartį Vestina Neverdauskaitė įsimušė į savo vartus.

Toje dvikovoje Lietuvos rinktinei atstovavusios Greta Lukjančukė, Samanta Karasiovaitė, Oksana Imanalijeva ir Lijana Gedminaitė dėl įvairių priežasčių būsimose rungtynėse nežais.

Penktadienis

Lietuvos futbolo federacija rinktinės namų rungtynėmis pasirinko Marijampolę. Deja, dėl dideliu greičiu augančių užsikrėtusių koronavirusu skaičiaus, dvikova vyks be žiūrovų. Ten pat Marijampolėje Lietuvos rinktinė antradienį priims Belgiją.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS