Neįgaliesiems

Rungtynės su Škotija ir Anglija – Vilniuje

Likusias dvejas Pasaulio futbolo čempionato atrankos namų rungtynes – su škotais ir anglais – Lietuvos vyrų rinktinė rudenį žais Vilniuje.

Rugsėjo 1-ąją Lietuvos rinktinė namuose priims Škotijos futbolininkus, o spalio 8-ąją mūsų šalyje viešės Anglijos atstovai.

Oficialiai patvirtinta, jog abejos rungtynės bus žaidžiamos LFF stadione, kuris šiuo metu geriausiai atitinka Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) reikalavimus tokio rango varžyboms ir pagal juos vienintelis buvo specialiai paruoštas atrankos varžybų ciklui.

Stadione šių metų pavasarį atlikta Pietų tribūnos rekonstrukcija, po kurios jau vyko tarptautinės rungtynės tarp Lietuvos ir Slovakijos.

„Esminius klausimus, dėl kurių buvo rūpesčių prieš šias rungtynes, pavyko išspręsti. Visgi iš patirties gerai žinome, jog dėl stadiono dydžio ir kitų ypatybių rengiant būsimas rungtynes su škotais ir anglais laukia didesni iššūkiai. Be to, norėjome suteikti galimybę rinktinę priimti kitiems miestams, todėl ieškojome alternatyvų – Kaune, Marijampolėje. Tačiau įvertinusi ten esančius trūkumus ir šių rungtynių mastą UEFA išimčių nesuteikė, tad mums pasirinkimo neliko“, – stadionų situaciją apibendrino LFF generalinis sekretorius Nerijus Dunauskas.

Pasak jo, esminiu iššūkiu, kaip ir anksčiau, bus tai, jog į rungtynes atvykti norės žymiai daugiau aistruolių, nei gali tilpti LFF stadione svečių aistruoliams skirtose vietose.

„Tai sukels nemažų organizacinių ir saugumo rūpesčių, todėl tam ruošiamės labai atsakingai. Pateikėme UEFA galimus variantus, kalbamės su mūsų rinktinės aistruoliais ir tikimės bendro supratimo. Kaip bebūtų, laukia ne tik futbolo šventė, bet ir nauda Vilniui iš sporto turizmo – mieste apsilankysiantys tūkstančiai aistruolių atneš ekonominę naudą su šešiaženkle suma. Be abejo, ta nauda galėtų dar kelis kartus didesnė, jei turėtume nacionalinį stadioną“, – sakė N. Dunauskas.

Bilietų į Lietuvos ir Škotijos rinktinių rungtynes platinimą planuojamas pirmąją liepos savaitę.

Lietuviai ir škotai susitiks rugsėjo 1 d. nuo 21 val. 45 min., o rungtynės su Anglijos komanda numatytos spalio 8 d. nuo 19 val.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS