Neįgaliesiems

Š. Airijos futsalo rinktinės vartininkų treneris D. Dielininkaitis: „Visa širdimi esu už Lietuvą, bet darbas yra darbas“

Lietuvos nacionalinė salės futbolo rinktinė trečiadienį Jonavoje pradeda atranką į 2022-ųjų Europos čempionatą. Ne kartą ir ne du rinktinės vyriausiasis treneris Jevgenijus Ryvkinas minėjo, kad tikslas – patekti į pagrindinį atrankos turnyrą, kuris vyktų tuo pačiu principu, kaip vyksta didžiojo futbolo atrankos.

Lietuvos rinktinė atranką pradės su 69-ąją vietą FIFA reitinge užimančia Turkijos rinktine, o baigs – su į elitą besibeldžiančia Vengrija. Tarp šių dviejų rungtynių laukia Šiaurės Airijos barjeras. Jis lietuviams įdomus ne tik tuo, kad jį peržengti yra daugiausiai šansų, bet ir tuo, kad šioje šalyje vartininkų treneriu dirba lietuvis Darius Dielininkaitis.

„Šiaurės Airijoje esu jau 17 metų. Išvykau uždarbiauti kaip ir dauguma lietuvių“, – paklaustas kaip atsidūrė britų salyne, atsakė Darius Dielininkaitis.

„Kadangi lankiau Klaipėdos futbolo mokyklą, rungtyniavome kartu su Orestu Buitkumi, tai ir Šiaurės Airijoje pabandžiau truputį pažaisti. Vieną sezoną sužaidžiau regioninėje lygoje, po to pradėjau trenerio karjerą.

Prie Šiaurės Airijos rinktinės vartininkų trenerio vairo esu penkti metai. Iš pradžių, pats norėjau pabandyti laimę žaisdamas šioje rinktinėje, tačiau tuomet iškilo problemų, o Šiaurės Airijos futbolo valdžia labiau norėjo mane matyti vartininkų trenerio pozicijoje“, – savo istoriją pasakojo D. Dielininkaitis.

Be darbo rinktinėje, lietuvis taip pat dirba praėjusių metų šalies čempionės Belfasto „Spartos“ klubo vyriausiuoju treneriu. Šiame klube jis treniravo ir merginas, ir vaikinus, o nuo kitos sezono pradeda naują projektą. Darius Dielininkaitis įkūrė futbolą klubą, kuriame nuo pat mažens ruoš vaikus ne didžiaujam futbolui, o būtent futsalui.

Maža to, Armagho mieste kurį laiką buvo organizuojama lietuvio įkurta 7×7 futbolo lyga, kuriame daugiausiai žaidė emigrantų komandos. Vėliau su draugu perkėlęs šį formatą į Dubliną, sėkmingai jį vysto iki šiol.

Šįkart D. Dielininkaitis į gimtinę grįžta ne kaip įprastai – šįsyk pirmąkart gyvenime jis bent vienose rungtynėse bus priverstas sirgti ne už Lietuvą.

„Nors į Lietuvą važiuojam nebūdami favoritais, tačiau tikrai kovosime ir niekam su mumis nebus lengva“, – teigė treneris, paklaustas apie tikslus Europos futsalo atrankos etape Lietuvoje.

„Nors komandoje neturėsime vieno lyderių žaidžiančio Australijoje, tačiau kamuolys yra apvalus ir žaisime siekdami kuo geresnio rezultato. Turkijos rinktinė yra panašaus lygio, taigi su jais tikrai galėsime rungtyniauti siekdami pergalės“, – dėstė vartininkų treneris.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS